Zavrieť

Porady

SZČO s stravné lístky

Zdravím. Rozhodol som sa využívať stravné lístky ako SZČO. Vybral som si spoločnosť, ktorá takéto lístky vydáva a urobil som objednávku na nasledujúci kvartál (október, november, december). Prišla mi predfaktúra na 61 ks po lístkov v sume 49,- Sk, v celkovej hodnote 2989,- Sk plus 300,- Sk postovne, manipulacny poplatok plus neviem co este. Vysledna suma na fakture je 3289,- Sk aj s DPH.
Teraz by ma zaujimalo ako to mam zauctovat. Myslim, ze som niekde na porade cital, ze danovo uznatelna suma je denne 48,95 Sk (co predstavuje 55% zo sumy stravneho na sluzobnej ceste).
Mam si dat do nakladov celu sumu 3289,- Sk (podla vystavenej faktury), alebo len 61 ks listkov x 48,95 Sk, teda 2985,95 Sk?
Je postovne a balne danovo uznatelny naklad? Dakujem za kazdu radu.
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

drako
Renča, za1. bude VOZD ?
Totiž nedávno sme sa v téme" účtovanie cenín v JÚ" bavili o tom , že cena strav. lístkov vchádza do VOZD až pri výdaji strav.lístkov z knihy cenín .

Už mám teraz z toho naozaj guláš.
Drako, uvažuješ správne. Ceniny vchádzajú do nákladov až pri ich výdaji.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
drako
Renča, za1. bude VOZD ?
Totiž nedávno sme sa v téme" účtovanie cenín v JÚ" bavili o tom , že cena strav. lístkov vchádza do VOZD až pri výdaji strav.lístkov z knihy cenín .

Už mám teraz z toho naozaj guláš.
Moja reakcia na príspevok sa týkala už účtovania do VOZD z knihy cenín a postup účtovania v ALFE.
0 0
drako drako

drako je offline (nepripojený) drako

renča1
Moja reakcia na príspevok sa týkala už účtovania do VOZD z knihy cenín a postup účtovania v ALFE.
OK teraz to už sedí.
Naposledy upravil drako : 02.12.06 at 19:44
0 0