Zavrieť

Porady

prenájom a registrácia

FO, ktorá prenajíma byt je povinná sa do konca mesiaca v ktorom začala prenajímať byt registrovať na FS. Registrácia na FS cez portál slovensko.sk bola urobená, potvrdená FS. FS mi následne pridelí DIČ a v ďalšom kroku bude potrebné sa zaregistrovať ako platiteľ dane z príjmu fyzických osôb ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ale veď ty si sa už registrovala ! Rovno v tlačive si uviedla že sa registruješ na platenie dane z príjmu . citujem z tlačiva - že čo tam je v nadpise -
    " Druh dane, ku ktorému sa žiada registrácia.."
    no a hádam len si zaškrtla cit: " Daň z príjmov " a hneď zašktneš prvú možnosť, kde sa píše o začatí prenajímania
    či?
    Majkah30 Ja som sa zaregistrovala na portáli FS cez slovensko.sk, vybrala sekciu Daň z príjmov ,vybrala som si z formulárov Žiadosť o registráciu.. pre daň z príjmov zaklikla hneď prvú možnosť pre prenájom a keď som sa chcela podpísať a odoslať registráciu, vypísalo mi: Vybrané identifikačné údaje o subjekte vyplnené vo formulári nie sú zhodné s vybranými identifikačnými údajmi subjektu v rámci OIZ a preto nie je možné podať dokument. Ak chcete dokument podať, je potrebné ho uložiť do súboru, následne vybrať subjekt, za ktorý chcete dokument podpísať a zvoliť voľbu "Načítať zo súboru". Tak som to tak urobila, subjekt viem vybrať len jeden : samu seba a keď to idem podpísať, zase to isté oznámenie a nepustí ma ďalej
    romana147 si to otvor
    zavolaj na FS
    A NECH TI DIKTUJE KROK PO KROKU

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Podaj si to na daňovom úrade, príde ti DIČ. Do konca marca budeš podávať daňové priznanie a zaplatíš daň.
    Naposledy upravil Mária27 : 25.02.23 at 15:09
    ivka70 25.02.23 06:55 odstránil(a) z Porady

    prenájom a registrácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.