Zavrieť

Porady

Je reálna šanca odkúpiť spoluvlastnícky podiel, na ktorom sú 2 exekučné príkazy?

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu.
V susedstve nášho pozemku je parcela dlhodobo nevyužívaná (zanedbaný pozemok, o ktorý sa nikto nestará, ...len my odstraňujeme burinu a invazívne rastliny). Parcela má 9 spoluvlastníkov, pričom jedným z nich je aj môj manžel. Náš plán bol získať aj ostatné podiely, aby sme boli výlučným vlastníkom. Tak by sme si mohli dať riadne oplotiť pozemok podľa katastra nehnuteľností. Lenže podľa výpisu z LV sme zistili, že jeden spoluvlastník má až 2 exekúcie - 1. Exekučný príkaz na zriadenie exekučného záložného práva na nehnuteľnosť a 2.Exekučný príkaz na vykonanie exekúcie predajom nehnuteľnosti.
Je vôbec reálne v takomto prípade získať podiel zaťažený exekúciami? Máme to vzdať? Alebo ako by sme mohli postupovať?
Ďakujem za každú cennú radu.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  genex je offline (nepripojený) genex

  genex
  Naopak, máte takto vyššiu šancu získať daný podiel. Ako spoluvlastník máte predkupné právo. Takže keď pôjde podiel do dražby (čo asi pôjde, lebo o tom je 2. exekučný príkaz), tak do začiatku dražby môžete daný podiel získať, ak sumu zložíte exekútorovi. § 166 ods. 2 EP.

  Chobot je offline (nepripojený) Chobot

  Chobot
  Kontaktovať exekútora a zistiť, aký je dlh povinného. A či je exekútor ochotný zrušiť záložné právo, keby ste vyplatili hodnotu podielu.
  4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  JULLYK Dobrý deň, vedeli by ste mi ešte poradiť? Volali sme s exekútorom,,, ten sa s nami nechcel baviť ... všetky naše otázky diplomaticky odklonil na neurčito, sumu dlhu nám povedať nechcel. Jediné, čo nám poradili, aby sme kontaktovali DANÚ OSOBU a dohodli si predaj s ním. Problémom je, že DANÁ OSOBA sa evidentne skrýva - na telefonáty od exekútora nereaguje (ako nám povedali, je nedostupný). Kontaktné adresy na DANÚ OSOBU máme 2. Má cenu mu posielať doporučene zásielku s našim návrhom na odkúpenie jeho podielu? Alebo ako by sme mali postupovať?
  Ďakujem za Váš čas a radu.
  mari2x ak chceš písať, máš adresu
  ak máš adresu, chod tam osobne

  odpoved môžeš mať za pár minút !
  pavol54 možno ten pozemok chce exekútor pre seba , len to potrebuje nechať "vyhniť"
  JULLYK Len detail a predstavu. Ten pozemok je opustená záhrada nikoho... hraničí
  s pamätníkom SNP, potokom, cudzím domom a naším domom. Jeho podiel má cenu cca 100eur. Pozemok je v podstate nevuyžiteľný, bo plocha je 209m2... (exekútor je zo Zvolena, pozemok TN). Možno preto sa s nami ani nebaví, bo jeho podiel je kvapka v mori, čo on dlží.
    zbaliť

  pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

  pavol54
  To že jeden spoluvlastník z deviatich má exekúcie nemá vplyv na exekučný titul, pokiaľ nie je na liste vlastníctva zaznačená plomba v prospech veriteľa. Exekútor má právo na pokrytie svojich pohľadávok z predaja majetku exekvovanej osoby.
  Dobrý deň, v danom prípade je samozrejme možné odkúpiť takýto podiel, v danom prípade to robíme v našej advokátskej kancelárií, takým spôsobom, že upovedomíme o kúpe exekútorov a vyžiadame si od nich vyčíslenie pohľadávky ku dňu uhradenia od kupujúceho. Predmetné plnenie sa započítava voči predávajúcemu, ktorého podiel je zaťažený exekučným záložným právom.

  V danom prípade máte ako jeden z podielových spoluvlastníkov aj možnosť podať žalobu o vyporiadanie podielového vlastníctva, na základe ktorej vyplatíte ostatných spoluvlastníkov a vy sa stanete výlučným vlastníkom predmetného pozemku.

  Je reálna šanca odkúpiť spoluvlastnícky podiel, na ktorom sú 2 exekučné príkazy?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.