Zavrieť

Porady

Úraz v bytovom dome

Na chodbe na schodoch nám dlhšie nesvieti svetlo. Večer je tam tma a ja som sa potkol a zlomil si v tej tme nohu. Sme Spoločenstvo vlastníkov bytov a máme predsedu ktorý to zanedbáva a žiarovky nevymieňa. Môžem žiadať odškodné za úraz od bytového domu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    red john je teraz online red john

    red john
    Odskodne ziadat mozes, no nedostanes nic.
    Ide o to, ze dobrovolne to asi z vlastnych predseda nezaplati a zo spolocnych nemoze, tak je vysledok jasny vopred.
    Domahat sa svojho mozes aj na sude, no tam je potrebne dokazat nalezite. A v tomto pripade si neviem predstavit, ze ako by si dokazal to, že ziarovka bola pokazena. Samozrejme, ze predseda by tvrdil opak, ze ziarovka vymenena bola a on za to nemoze, ze vyhorela prave pred urazom.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (3)
    marjankaj, wilby, buchač
    Neužitočné (1)
    Nevhodné (1)
    1
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nuta pred urazom som ho ziadal o vymenu ziarovky a nevymenil ju
    misoft Ako "červený" píše - máš dôkazy. Je to tvrdenie proti tvrdeniu.
    Ak nemá úrazovú poistku - ostatní v dome ti to nezaplatia. A predseda nie je údržbár.
    OneUp ved ho nazvi pravym menom - Buchac
      zbaliť

    majkii je offline (nepripojený) majkii

    majkii
    Ak by sa preukázala príčinná súvislosť úrazu so zanedbaním povinností pri správe bytového domu, potom je možné požadovať náhradu škody. V tom prípade by išlo o škodu na zdraví, na liečebných nákladoch, ale mohlo by sa jednať aj o náhradu ušlej mzdy z titulu práceneschopnosti. Ak je bytový dom poistený, mohol by si si náhradu škody uplatniť v poisťovni. Treba sa informovať u predsedu spoločenstva, či je dom poistený a na aké poistné udalosti.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sito Juj, ty .uj, veď píše, že ...

    "pred urazom som ho ziadal o vymenu ziarovky a nevymenil ju"

    Veríš tomu, že tá žiarovke ešte aj dnes nesvieti?

    V jednom dome na jednom poschodí už najmäň tri roky nesvietí žiarovka, asi je chybná. Zatiaľ je to bez tej zlomenej nohy.
    majkii sito (Dnes 22:34) Juj, ty .uj, veď píše, že ...
    ---------------------------------------------------------------
    Milý .uj, radšej nemudruj. Nute si zlomil nohu a požiadal o radu. Neviem či je toto to správne miesto, kde dostane fundovanú radu. Zbytočné špekulácie o tom čomu ja verím alebo nie, či žiarovka dnes svieti alebo nie, a či v nejakom dome roky nesvieti žiarovka určite Nutemu nepomôžu, žiaľ taká je súčastná porada.
    pavol54 potkol sa o vypálenú žiarovku, alebo veci ktoré tam uskladňujú obyvatelia?
    sito majkii (22.12.23 23:26)
    Milý .uj, radšej nemudruj.

    No tak, ty ujec, toto je tvoja rada za milión! " Ak by sa preukázala príčinná ... "
    buchač
      zbaliť

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    za prvé životnosť žiarovky sa nedá predpovedať ako u skrutky. už sa stalo že nová prestala fungovať na druhý deň
    za druhé ak mi vypovie funkciu žiarovka v kúpeľni tak núdzovo vymontujem tam kde ju okamžite nepotrebujem nikto nedokáže inému obyvateľovi že takto riešil náhradu.
    skôr by sa dalo žiadať odškodné od toho kto tam tú prekážku umiestnil, pretože chodby nemajú byť už požiarnej bezpečnosti zapratané haraburdami a na prázdnej chodbe si môžeš maximálne stúpiť na šnúrku od topánky.
    doplním ani triezvy človek sa len tak nepotkne
    Naposledy upravil pavol54 : 23.12.23 at 05:47

    faro1 je offline (nepripojený) faro1

    faro1
    Vedel si že tam nesvieti svetlo a predsa si si v tme zlomil nohu.. Dám ti radu: Ak nesvieti niekde svetlo a je tam tma tak si zažni baterku v mobile.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.