Zavrieť

Porady

Zvýšenie materskej

Dobry den,

rada by som sa opytala na moznosti zvysenia druhej materskej po ukonceni PP v ochrannej dobe. Na dalsiu matersku nastupujem v 3/2024.
7.6.2023 mi skoncila RD a odvtedy az do 31.8.2023 mi este trvalo stare zamestnanie. Cize v roku 2023 som mala prijem: bezna mesacna mzda, docerpanie dovolenky a odstupne.
Ak tomu spravne rozumiem, matersku by som mala mat pocitanu z ochrannej doby, cize z roku 2022, teda z predpokladaneho prijmu/mesacnej mzdy, kedze v ten rok som bola iba na RD.

Ak by sa mi podarilo aspon na par dni zamestnat v roku 2024, na menej ako 90 dni, prerusila by sa tym ochranna doba zo stareho zamestnania, ale materska by sa mi pocitala z prijmu z roku 2023, aj s odstupnym? Posudzovalo by sa obdobie 7.6.2023-31.8.2023 kedy som dosiahla bezny prijem a docerpanie dovolenky a odstupne vo vyske 4 platov, ktore by mi vedelo zvysit dalsiu matersku?

Ak je moja uvaha spravna, zalezi na tom, akou formou sa zamestnam v roku 2024 (plny uvazok/dohoda), aj ked to bude len na den/dva?

(Pre doplnenie: Na prvej MD som od 5/2020, zamestnana som bola od 11/2017, do 31.8.2023, momentalne na urade prace)

Vopred dakujem za odpoved
Negoce Áno, zamestnanie - stačí aj dohoda s pravidelným príjmom , ÚPsvar ostane v platnosti) po pár dňoch pri zdravotných komplikáciách vznikne nárok na PN, ale to všetko platí ak nebude ten istý zamestnávateľ ; ktorý vyplácal mzdu v r,2023
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.