Zavrieť

Porady

Registrácia DPH a nájomná zmluva

Po registrácii novej sročky ju chcem zaregistrovať okrem iného za platiteľa DPH. Potrebujem k tomu okrem iného aj nájomnú zmluvu. Pri založení sročky som riešil sídlo súhlasom vlastníka nehnuteľnosti. Pri registrácii na DPH však potrebujem nájomnú zmluvu.

S nájomnou zmluvou je však problém, sročka zatiaľ nemá žiadne priestory - keďže sa ešte vôbec nerozbehla a doklady sú zatiaľ u mňa doma. Nájomnú zmluvu som u predchádzajúcej sročky vyriešil tak, že som urobil nájomnú zmluvu a na druhý deň som zrušil nájomnú zmluvu. Myslím, že to nie je postihnuteľné, ale nie som si na 100 % istý. Sročka bude pôsobiť v oblasti medzinárodnej dopravy.

Riešili ste už niekto takýto problém?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    M3G
    Po registrácii novej sročky ju chcem zaregistrovať okrem iného za platiteľa DPH. Potrebujem k tomu okrem iného aj nájomnú zmluvu. Pri založení sročky som riešil sídlo súhlasom vlastníka nehnuteľnosti. Pri registrácii na DPH však potrebujem nájomnú zmluvu.

    S nájomnou zmluvou je však problém, sročka zatiaľ nemá žiadne priestory - keďže sa ešte vôbec nerozbehla a doklady sú zatiaľ u mňa doma. Nájomnú zmluvu som u predchádzajúcej sročky vyriešil tak, že som urobil nájomnú zmluvu a na druhý deň som zrušil nájomnú zmluvu. Myslím, že to nie je postihnuteľné, ale nie som si na 100 % istý. Sročka bude pôsobiť v oblasti medzinárodnej dopravy.

    Riešili ste už niekto takýto problém?
    Áno riešila som už tento problém pri vzniknutej sro a dali sme Predbežnú zmluvu o budúcej nájomnej zmluve. Stačilo to.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    ondrejvla
    Áno riešila som už tento problém pri vzniknutej sro a dali sme Predbežnú zmluvu o budúcej nájomnej zmluve. Stačilo to.
    Ďakujem a som rád, že nie som sám v takýchto problémoch.
    Predpokladám, že sa dá tá predbežná zmluva zrušiť, resp. nedodržať...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    M3G
    Ďakujem a som rád, že nie som sám v takýchto problémoch.
    Predpokladám, že sa dá tá predbežná zmluva zrušiť, resp. nedodržať...
    Mal by si mať v osobitných ujednaniach, že v prípade, že konečná zmluva bude mať nevýhodné podmienky pre ktorúkoľvek zo zmluvných strán, stráca platnosť a zmluvné strany sa dohodnú na ďalších podmienkach.

    Registrácia DPH a nájomná zmluva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.