Zavrieť

Porady

Tvorba sociálneho fondu - aká časť je daňovým základom?

Tvoríme sociálny fond vo výške 1% z hrubých miezd. Je táto tvorba v plnej výške daňovým nákladom? Alebo len 0,6%? (Nemáme uzatvorenú kolektívnu zmluvu.)

Ďakujem.
Naposledy upravil Mariana B. : 05.06.13 at 08:34
Usporiadat
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ako sa bude tvoriť soc.fond v roku 2011-čo je považované za mzdu, napr.po novom aj príplatok za pohotovosť, alebo táto suma sa bude z HM odpočítavať?
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Nevite mi poradiť, či sa za mzdu pri tvorbe SF bude považovať aj odstupné, pohotovosť, ...od 1.1.2011-z čoho sa má povinne tvoriť SF?
0 0
Viera1000 Viera1000

Viera1000 je offline (nepripojený) Viera1000

Dobrý deň,
je správne účtovanie o SF ak výplatný termín je k poslednému. kal. dňu, napr. za mesiac jún
28.7. ID tvorba SF 527/472
29.7. VPD odvod peňažných prostriedkov SF 261 / 211/1
29.7. PPD príjem peňažných prostriedkov SF 211/2 /261
alebo ak tieto peňažné prostriedky sú vedené v hotovosti nie je potrebné účtovanie o ich prevode
Ďakujem
0 0
Viera1000 Viera1000

Viera1000 je offline (nepripojený) Viera1000

nie je potrebné účtovanie o prevode lebo sa účtujú na účte 472.
Čím viac študujem tým viac pochybujem. Ospravedlňujem sa Vám za blbu otázku.
budem rada ak mi niekto potvrdi, ze je to spravne.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Viera1000 Pozri príspevok
nie je potrebné účtovanie o prevode lebo sa účtujú na účte 472.
Čím viac študujem tým viac pochybujem. Ospravedlňujem sa Vám za blbu otázku.
budem rada ak mi niekto potvrdi, ze je to spravne.
Ak máš na mysli zvlášť účet SF v banke, alebo pokladňu SF, tak naozaj nie sú potrebné. Tvorbu a čerpanie SF účtujeme na 472AE.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

uz som sa to tu raz pytala, ale ani za svet neviem vygooglit tu temu, aby som si overila odpoved...

Zmluva o vykone funkcie konatela (pravidelny prijem): Tvori sa z tychto odmien konatelovi SF?

Dakujem este raz.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zk24 Pozri príspevok
Ahojte,

uz som sa to tu raz pytala, ale ani za svet neviem vygooglit tu temu, aby som si overila odpoved...

Zmluva o vykone funkcie konatela (pravidelny prijem): Tvori sa z tychto odmien konatelovi SF?

Dakujem este raz.
Z takýchto odmien konateľov sa SF nevytvára.
Naposledy upravil Tweety : 06.10.11 at 18:06
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Moc dakujem.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Tweety Pozri príspevok
Ak máš na mysli zvlášť účet SF v banke, alebo pokladňu SF, tak naozaj nie sú potrebné. Tvorbu a čerpanie SF účtujeme na 472AE.
a v PU sa účtuje mesačne, takže mi stačí keď si vytlačím prehľadovú zostavu-tvorba SF a sumu zaúčtujem cez ID 527/472 a treba tam aj nejakú analytiku ? dík
0 0
Tina855 Tina855

Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

Keď má firma zisk, vysporiadané všetky záväzky voči DÚ,ZP a SP, tvoríme SF vo výške 1%, nemáme uzavretú kolektívnu zmluvu, môžeme tvoriť SF vo výške 1% + 0,5% ako ďalší prídel, ak si to stanovíme v internej smernici firmy?

ide o to, že zo SF prispievame na stravné lískty, 55% je 2,20 eur, 0,50 eur si dopláca zamestnanec a 0,30 eur mu prispieva firma zo SF. Môže to tak byť?
0 0
Tina855 Tina855

Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

Nevie mi nikto poradiť či to tak môže byť?
0 0
cami cami

cami je offline (nepripojený) cami

Pekný deň pripájam sa k téme. Poprosím o radu. Tvorí soc. fond aj starosta obce????? Ďakujem.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Neviem, či správne zaradím svoju otázku,ale skúsim. Viem, že SF sa tvorí z hrubých miezd zamestnancov. Jeho výška je 0,6 - 1 %. Doteraz som mzdy nerobila, ale od 1.1.2013 by som mala robiť cca. 2 zamestnancom. Myslela som si, že SF sa tvorí pri spracovaní miezd. Avšak keď som mala súkromné školenie na mzdy v programe Olymp a pýtala som sa na to školiteľky, tak mi povedala, že SF nemá s Olympom nič spoločné, že sa tvorí v Alfe. Takže ja som z toho jeleň. Čítam si aj zákon o SF, ale sa neviem z toho vysomáriť. Prosím Vás, môžte mi to tak laicky vysvetliť, ako tvoríte SF vy a ako sa následne čerpá? Účtujem v programe Alfa a mzdy budem robit v Olympe.. Ďakujem veľmi pekne.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, ako mám správne tvoriť sociálny fond? Zrazím to z hrubých miezd zamestnancom a ďalej? Vďaka.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Neviem, či správne zaradím svoju otázku,ale skúsim. Viem, že SF sa tvorí z hrubých miezd zamestnancov. Jeho výška je 0,6 - 1 %. Doteraz som mzdy nerobila, ale od 1.1.2013 by som mala robiť cca. 2 zamestnancom. Myslela som si, že SF sa tvorí pri spracovaní miezd. Avšak keď som mala súkromné školenie na mzdy v programe Olymp a pýtala som sa na to školiteľky, tak mi povedala, že SF nemá s Olympom nič spoločné, že sa tvorí v Alfe. Takže ja som z toho jeleň. Čítam si aj zákon o SF, ale sa neviem z toho vysomáriť. Prosím Vás, môžte mi to tak laicky vysvetliť, ako tvoríte SF vy a ako sa následne čerpá? Účtujem v programe Alfa a mzdy budem robit v Olympe.. Ďakujem veľmi pekne.
Olymp ti vytvorí zostavu o tvorbe SF za prísl. kal. mesiac (po spracovaní miezd). Túto zaúčtuješ v ALfe cez interný doklad. (členenie tvorba SF, v spodnej časti dokladu zaškrtneš zápis do evidencie SF)
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

veronikasad Pozri príspevok
Olymp ti vytvorí zostavu o tvorbe SF za prísl. kal. mesiac (po spracovaní miezd). Túto zaúčtuješ v ALfe cez interný doklad. (členenie tvorba SF, v spodnej časti dokladu zaškrtneš zápis do evidencie SF)
A hotovo? A kde čo v olympe musím zadať, aby mi tú zostavu vytvorilo?
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

mondes Pozri príspevok
A hotovo? A kde čo v olympe musím zadať, aby mi tú zostavu vytvorilo?
nemám tu Olymp, ale myslím, že musíš v nastaveniach firmy zadať percentá / buď 0,6%, alebo 1%/,mne to ráta pekne
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
A hotovo? A kde čo v olympe musím zadať, aby mi tú zostavu vytvorilo?
organizácia - podnik - nastavenia - povinný odvod do SF (doplníš 0,6%)

Zostavu nájdeš
dokumenty - ostatné dokumenty (posledný riadok) - tvorba SF

PS : Kros vydáva novú mzdovú príručku pre začínajúcich mzdárov, stojí 9,90€ - doporučujem objednať.
2 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

veronikasad Pozri príspevok
organizácia - podnik - nastavenia - povinný odvod do SF (doplníš 0,6%)

Zostavu nájdeš
dokumenty - ostatné dokumenty (posledný riadok) - tvorba SF

PS : Kros vydáva novú mzdovú príručku pre začínajúcich mzdárov, stojí 9,90€ - doporučujem objednať.
Prosím Ťa a tú minimálnu výšku tvorby vlastne zaevidujem v Alfe? Ďakujem pekne. Ste super.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Prosím Ťa a tú minimálnu výšku tvorby vlastne zaevidujem v Alfe? Ďakujem pekne. Ste super.
http://www.porada.sk/t3493-p3-tvorba...ml#post2231975
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať