Zavrieť

Porady

Odvody SP,ZP

Prosím poradte,ak je zamestnankyna na RD a dohodou skončila PP,dostala pri ukončení PP mimoriadnu odmenu a preplatenú nevyčerpanú dovolenku.Aké odvody by mal platit zamestnanec a zamestnávatel,podotýkam že RD stále trvá.
Usporiadat
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Nutricia
Odvod na ZP sa platit musí,pretože VZ sú príjmy podliehajúci zdaneniu.
Ďakujem za opravu. Pozabudol som na skutočnosť, že ide o zamestnanca.
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

Aj ja Vám všetkým velmi pekne ďakujem.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Predpokladám, že odpoved janky nadalej platí. Ak skončí PP posledným dnom RD a zamestnankyna dostane odstupné a preplatenú dovolenku, tak
- z odstupného sa neplatí ani odvod do ZP ani do SP, len preddavok dane.
- z preplatenej dovolenky sa odvádza len ZP, neodvádzajú sa odvody do SP, lebo bolo prerušené poistenie v SP a samozrejme preddavok na dan.
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

na SP:platí sa len odvod na úrazové poistenie.pozri § 140 ods.6 vylúčenie povinnosti platit poistné zamestnancom a zamestnávatelom.
(6) Zamestnávateľ nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie, poistné na garančné poistenie, poistné na poistenie v nezamestnanosti a poistné do rezervného fondu solidarity v období, počas ktorého jeho zamestnanec nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie a poistné na poistenie v nezamestnanosti.
Naposledy upravil Nutricia : 26.10.09 at 12:10 Dôvod: doplnenie citácie ods.6
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Nutricia Pozri príspevok
na SP:platí sa len odvod na úrazové poistenie.pozri § 140 ods.6 vylúčenie povinnosti platit poistné zamestnancom a zamestnávatelom.
(6) Zamestnávateľ nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie, poistné na garančné poistenie, poistné na poistenie v nezamestnanosti a poistné do rezervného fondu solidarity v období, počas ktorého jeho zamestnanec nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie a poistné na poistenie v nezamestnanosti.

Dakujem,
vidíš a ja by som si myslela, že tento odstavec použijem len v prípade vyplácania počas napr. čerpania materksého, nemocenského a nie počas prerušenie NP.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

takže skutočnosť je taká, že ak celý mesiac, v ktorom je preplatená dovolenka, bolo poistenie v soc.poisťovni prerušené, tak odvody do soc.poisťovne nejdú žiadne (ani úrazové). Nejde o obdobie, v ktorom nie je povinnosť zamestnanca platiť poistenie podla § 140 ale o obdobie, kedy je poistenie v soc.poistovni prerušené = zaniklo vid § 26 ods.1písm.e + ods.5 zákona o sociálnom poisteni.

aj Olymp mi to takto vyrátal.
Naposledy upravil brčko : 30.10.09 at 15:08
0 0
JanaKop JanaKop

JanaKop je offline (nepripojený) JanaKop

Zdravím všetkých.
Prosím ako je to s odvodom dane pri zmluve ktorej predmetom je vykonávanie športovej činnosti. Ide o ruskú hráčku s ktorou je v zmluve dohodnuté, že klub zabezpečí platbu dane a po ukončení zmluvy jej budú odovzdané všetky doklady ktoré svedčia o odvedenej dani. Treba odvádzať daň podľa toho ako jej je vyplácaná odmena?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Nemam s tym prakticku skusenost, ale podla mna ide o § 44 http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...2009-a.html#44.
0 0