Zavrieť

Porady

Usporiadat
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

V inej téme som spomínala naše obľúbené Makové kvietky, tam by sa však recept moc nehodil, teda prikladám ho sem - najmä pre Simonku...

MAKOVÉ KVIETKY

300 g hrubej múky (ja dávam 150 hrubej, 150 polohrubej)
200 g práškového cukru
150 g pomletého maku
štipka mletej škorice
250 g masla (kľudne použi heru alebo palmarin)
1 vajce
cukríky - Lentilky na ozdobu.

Múku zmiešame s cukrom, pridáme rozšľahané vajce, zmäknuté maslo/tuk, najemno pomletý mak a všetko spracujeme na hladké cesto.
Z cesta postupne robíme malé guľôcky s priemerom asi 1,5 cm a po tri tesne vedľa seba (do tvaru kvietka) ukladáme na plech vystlaný mastným papierom. Do stredu položíme cukrík - lentilku.
Koláčiky pečieme v dobre vyhriatej rúre asi 10 minút, ešte horúce ich poukladáme na tácku a necháme vychladnúť.

V recepte sa neuvádza že treba dať cesto odpočínúť do chladničky, ani som to doteraz nerobila... Teraz som prvý krát cesto po vypracovaní dala na chvíľočku do chladničky, na "uštipovanie" som si vybrala vždy jednu štvrtinu...a lepšie sa mi formovali guľôčky, nelepili sa tak na ruky, takže dávať cesto do chladničky odporúčam. Guľôčky robíme radšej menšie, kvietky budú tiež také šikovné jednohubky...len lentiliek sa minie veľa...

Dobrú chuť...

0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

...len lentiliek sa minie veľa...

pomocníci spapajú?
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Ľubka ďakujem, už sa teším. A možno mi budú aj chlapi pomáhať. Dnes sa mi mladší syn sám ponúkol.
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

...Simonka len nezabudni upečené kvietky dobre schovať... Kde ich máme my, viem iba ja, tak do Vianoc vydržia...možno! Včera som skúšala - sú mäkké a mňamkové...

A ako som písala, vždy maj vybratý z chladničky len kúsok cesta, aby sa v teple nepustilo - moc by sa lepilo... Nech Vám chutí...



...Ivanka ono to treba mať lentilky schované kdesi bokom a vytiahnuť ich až keď sa to ide zdobiť - tesne pred pečením... a čím menšie guľôCCCCky, tým viaCCCC kvietkov a minieš viaCCCC lentiliek...tak to bolo pôvodne myslené...ale veru aj lentilky sa míňaju, nie len CCCCesto...
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Idem piecť medovníčky.Vie mi niekto poradiť ako sa zdobia?Dostať kúpiť nejaký nástroj na vytláčanie snehovej polevy?Alebo ako na to?Koľko cukru do bielka?
0 0
Lucuš Lucuš

Lucuš je offline (nepripojený) Lucuš

Ja už teraz zdobím čokoládovou polevou, dostať ju kúpiť už urobenú vo vrecku a len ju vložíš do horúcej vody, zostrihneš rožok a ozdobíš.
Podľa mňa je to rýchle.
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

vema
Idem piecť medovníčky.Vie mi niekto poradiť ako sa zdobia?Dostať kúpiť nejaký nástroj na vytláčanie snehovej polevy?Alebo ako na to?Koľko cukru do bielka?
Robím takto - 1 bielok, 150 g práškového cukru a 1 lyžica octu.
Dobre vymiešať. Naplním mikroténový sáčik urobím v rožku ihlou malú dierku a zdobím.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ďakujem pekne, idem na vec.
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

my nedávame do cukrovej polevy na zdobenie medovníčkov ocot, ale kvapku-dve citrónovej šťavy, poleva potom rýchlejšie na perníčkoch uschne
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

belanicka
receptíky....................
Tak som tieto medovníčky vyskúšala a sú naozaj super a mäkučké. Hneď si ich píšem a nahradzujem starý recept. Ďakujem. A prikladám pár receptov, ktoré každoročne robím
0 0
dari1 dari1

dari1 je offline (nepripojený) dari1

pripajam sa k podakovaniu za recepty "belanicke", robila som medovnicky, su suprove, kolačiky z krehkeho cesta sa mi veľmi nepodarili, vyguľala som ich moc nahrubo, tak som ich iba pofŕkala polevou, chutovo su vyborne,
diky moc za recepty, belanicka
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Tieto poznáte ? Včera som robila Šuhajdy, Čierne pyšteky a Linecké kolieska. Ešte pripájam nejaké známe a osvedčené recepty.

Takto to bude asi lepšie... Všetky zhrnuté
Naposledy upravil marči : 19.12.06 at 10:11
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Ivana Š
...len lentiliek sa minie veľa...

pomocníci spapajú?
ja som dnes skúšala makové kvietky, odporúčam upiecť, sú výborné a aj krásne vyzerajú

pomocníci dnes nepomáhali, ale kradli mi lentilky
ale keď bol upečený prvý plech, už chodili na kvetinky
Naposledy upravil Ivana Š : 19.12.06 at 22:15
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Ivana Š
ja som dnes skúšala makové kvietky, odporúčam upiecť, sú výborné a aj krásne vyzerajú

pomocníci dnes nepomáhali, ale kradli mi lentilky
ale keď bol upečený prvý plech, už chodili na kvetinky
Ja som ich skúšala včera, tiež sa nám páčia a chutia. Je ich veľa, ja som sa snažila robiť také menšie. No mala som skoro 4.5 plechu. Predstavte si ...toľko guličiek :p no strach - ale dalo sa Ďakujem za recept ! (už vlastne ani neviem komu - od koho pochádza...)
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

makové kvietky sú od Ľubky - georeo

ja som tiež robila menšie guľôčky a minula som neskutočne veľa lentiliek
ale také malé kvetinky - jednohubky sa mi viac páčia

(veľa lentiliek sa ale minulo aj preto , lebo tie čo som mala kúpené na pečenie, mi deti objavili a schrúmali, tak som musela kúpiť ďalšie )
Naposledy upravil Ivana Š : 19.12.06 at 22:38
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Ďakujem Ľubka - georeo za recept !
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Ivana Š
makové kvietky sú od Ľubky - georeo

ja som tiež robila menšie guľôčky a minula som neskutočne veľa lentiliek
ale také malé kvetinky - jednohubky sa mi viac páčia

(veľa lentiliek sa ale minulo aj preto , lebo tie čo som mala kúpené na pečenie, mi deti objavili a schrúmali, tak som musela kúpiť ďalšie )
Tak, to poznám ! Moje detičky boli včera nejakým zázrakom v detskej, celkom dobre sa zahrali, veď ani nezbadali, čo stváram s toľkými lentilkami. Do kuchyne prišli až po tom, ako som mala upečený 1. plech. Boli veľmi prekvapené a veľmi sa im páčili . Pýtali sa ma, ako som ich vykrajovala....
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

...kočeny, potešili ste ma... Už viete prečo som kázala kvetinky dobre schovať???

...ja som aj schovala aj musím piecť znovu, bo som na ne tajne chodila...

...ja som včera robila slané bryndzové tyčinky - tiež neviem od koho a z ktorej témy... Moje baby potierali bielkom, sypali mak, rascu, strúhaný syr... Tak rady pomáhajú... a potom čosi za to chceli - mami, uprac nám detskú, lebo sme unavené z toho pomáhania...
0 0
semagi semagi

semagi je offline (nepripojený) semagi

Pripájam sa k pochvalám za makové kvietky. Robila som ich aj ja a môžem povedať, že sú super. Mala som toho tento rok akosi veľa a s pečením som začala až v piatok večer, a tak pri príprave makových kvietkov som nedodržala pracovný postup ale som ich vytláčala cez strojček - na vytláčané pečivo a do stredu som dávala aj kandované čerešne pokrájané na menšie kúsky. Pár som ich urobila aj podľa postupu a veľmi sa neodlišovali. Kvietka mali tri alebo štyri lupienky, podľa formičky.
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

semagi
Pripájam sa k pochvalám za makové kvietky. Robila som ich aj ja a môžem povedať, že sú super. Mala som toho tento rok akosi veľa a s pečením som začala až v piatok večer, a tak pri príprave makových kvietkov som nedodržala pracovný postup ale som ich vytláčala cez strojček - na vytláčané pečivo a do stredu som dávala aj kandované čerešne pokrájané na menšie kúsky. Pár som ich urobila aj podľa postupu a veľmi sa neodlišovali. Kvietka mali tri alebo štyri lupienky, podľa formičky.
To je dobrý nápad, cez ten strojček ! A nebolo to cesto veľmi mäkké ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať