Zavrieť

Porady

zmluva o výkone funkcie konateľa

prosím o radu. konateľ sro poberá mesačne odmenu na základe zmluvy o výkone funkcie konateľa. som povinná ho prihlásiť do ZP a odvádzať poistné alebo podlieha odmena len dani z príjmov? Je treba ju zdaniť preddavkovo alebo v daňovom priznaní ako szčo?
ďakujem
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Presne tak, bod 1. dlhé trvanie mať nebude.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jozef Mihál Pozri príspevok
Presne tak, bod 1. dlhé trvanie mať nebude.
Kedže SS máš blokované, tak musím takto: Blahoprěji pane ministrě. Prajem Ti Jozef , nech sa Ti darí a tým aj nám všetkým.
0 0
hslovakia hslovakia

hslovakia je offline (nepripojený) hslovakia

hslovakia Pozri príspevok
Prosím o radu - konateľ (zmluva o výkone funkcie..., mesačné odmeny konateľa v EUR, podpísané Vyhlásenie) občan ČR, v ČR zamestnaný na pracovnú zmluvu, z ktorej má odvody v ČR musí byť podľa zák. 155/1995 Sb. povinný zúčastnený dôchodkového poistenia od 1.1.2009 aj ako konateľ. Prihláška zamestnávateľa aj "zamestnanca" už bola odoslaná do českej soc. poisťovne. Moje otázky:
1/ Ako mu mám zraziť z odmeny všetky odvody spätne?
2/ Ako presne vypočítať odvody za každý mesiac s prepočtami EUR-CZK a s akým kurzom spätne?
3/ Ako vypočítať a s akým kurzom, čo mám vlastne spätne odviesť? Keďže to budem odvádzať až teraz, zrejme bude treba použiť iný kurz.
Budem vďačná za akúkoľvek pomoc.
Keďže mi nestihol nik poradiť, riešila som to priamo s českou soc. poisťovňou a dokonca mi už prebehla aj kontrola z ich strany a bez chýb, takže ak by mal niekto podobný problém s konateľom - občanom ČR, rada poradím, aspoň koľko budem vedieť
0 0
rastafy rastafy

rastafy je offline (nepripojený) rastafy

Dobrý deň prajem,
mám na Vás jednu otázku. Som konateľom jednoosobovej sro. Idem založiť zmluvu o výkone funkcie konateľa kde si stanovým mesačnú odmenu 0,01€. Ako konateľ sociálku platiť nemusím, len zdravotné poistenie(10% sro a 4% ako konatel). Vśetko by sa malo zaokrúhlovať nadol, takže vlastne zdravotnej poistovni nezaplatím nič, ale som tam regulárne nahlásený. A zaujímalo by ma to, že keď sa mi niečo stane a budem hospitalizovaný či budem na tom v nemocnici rovnako ako ľudia čo si platia napr.cca50€ zdravotné poistenie. Či za rovnakú dajme tomu operáciu budem rovnako doplácať ako ten čo si platí 50€.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať