Zavrieť

Porady

objednavka a dph

Zdravím všetkých. Som živnostník, dopytoval som u jednej výrobnej s.r.o. nejaky tovar, aoni mi poslali cenovu ponuku bez dph. Ale ja nie som platcom dph, čiže im to musim zaplatiť aj s dph. mam im to napisať na objednavku, alebo sa to automaticky platí s dph?

viem, že je to banalna vec, ale v tychto veciach som uplne mimo. začiatky sú ťažké
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

    SlavkaS
    V praxi je to pomerne časté, že si firmy medzi sebou vyhotovujú cenové ponuky bez DPH.

    Pokiaľ je s.r.o., ktorá Vám vyhotovila cenovú ponuku platcom DPH ku konečnej fakturovanej sume bude pripočítané 19% DPH, bez ohľadu na to či ste alebo nie ste platcom DPH.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    tony185
    Zdravím všetkých. Som živnostník, dopytoval som u jednej výrobnej s.r.o. nejaky tovar, aoni mi poslali cenovu ponuku bez dph. Ale ja nie som platcom dph, čiže im to musim zaplatiť aj s dph. mam im to napisať na objednavku, alebo sa to automaticky platí s dph?

    viem, že je to banalna vec, ale v tychto veciach som uplne mimo. začiatky sú ťažké
    Nemusíš oznamovať nič. Len kalkuluj so sumou navýšenou o 19% DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.