Zavrieť

Porady

Faktura do Nemecka

Ahojte poradaci potrebujem poradit ako vystavim fakturu do nemecka lebo som to este v zivote nerobila..Potrebujem vediet vsetko okolo vystavenia takejto faktury..
Dakujem krasne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    staankaa
    Ahojte poradaci potrebujem poradit ako vystavim fakturu do nemecka lebo som to este v zivote nerobila..Potrebujem vediet vsetko okolo vystavenia takejto faktury..
    Dakujem krasne.
    [SEARCH]zahraničná faktúra do EU[/SEARCH] tuto pokukaj

    neznama22 je offline (nepripojený) neznama22

    neznama22
    A co by si potrebovala vediet?
    Ako ju vystavit v programe? Alebo ako to ma byt legislativne spravne?

    Co sa tyka programu.
    1/ Pri vystavovani faktury si na fakture zvol Cudziu menu, v akej to vystavujes a zadaj si kurz k datumu vystavenia.

    2/ Vyberies si z adresara Odberatela. Pozor, ak budes musiet vystavit aj Suhrnny vykaz, tak by si mala mat vyplnene na karte adresara tej firmy IC DPH s kodom danej krajiny a aj skratku statu. Potom ti program vytvori aj suhrnny vykaz.

    3/ Clenenie DPH neviem ktore budes pridavat, ale ak budes aj ten suhrnny vykaz robit, tak si to dane clenenie DPH daj opravit a dopln si do okienka "Kod pre trojstranny obchod" prislusny kod. Ci uz 0, 1, alebo 2.

    4/ Vsetky ostatne nalezitosti si uz dopln podla potreby.

    5/ Pri tlaci si v nastaveni tlace vyber formular cez tlacidlo Vyber - je tam aj nemecky formular VF-nem.frm.

    Dufam si chcela takyto nejaky postup. Ak nie, tak napis, co by ta zaujimalo. Lebo podla toho dotazu neviem, co by si potrebovala. Okrem toho, ze chces vystavit fa do Nemecka.

    Pekny den :-)

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    ahoj neznama neviem co je to suhrnny vykaz lebo som ho nikdy nerobila a musi sa robit? no potrebujem tam vediet clenenie DPH ci je to s narokom alebo bez naroku na odpocet...viem ze to ma byt vystavene bez DPH len neviem ako si potom uplatnim tu DPH ci cez reverse charge alebo ako......a aby to bolo spravne po kazdej stranke..a musim tam robit aj intrastat alebo kedy ho robim..dakujem

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    staankaa
    Ahojte poradaci potrebujem poradit ako vystavim fakturu do nemecka lebo som to este v zivote nerobila..Potrebujem vediet vsetko okolo vystavenia takejto faktury..
    Dakujem krasne.
    staamkaa neviem či máš problém s faktúrou, alebo so SW.
    pokiaľ s faktúrou, tak sa čudujem že si nič nenašla, je tu toho mnoho, tak v skratke, aby sa ti dalo poradiť treba vedieť:
    - za čo je faktúra, či za tovar, či za služby
    - ak za tovar v rámci EÚ je to jednoduché, vystavuješ ju bez DPH, ale uvádzaš ju v riadku 07 DPH priznania a potom v súhrnnom výkaze - Q-tálnom, teda aktuálne z bude nasledovať za 4Q - podávaš ho do 25-taho po uplynutí Q-tálu spolu s DPH priznaním, musíš uviesť čísloo DPH odberateľa ako je na še SK xxxxxxxxxx,a sumu fakturovaného tovaru - uvádzaš v prílohe tohoto výkazu POTOR ZA NEPODANIE TOHTO VYKAZU JE AŽ 10 000 POKUTA Z DÚ.
    - na faktúre by mala byť zmienka o tom že fakturuješ tovar podľa Zákona o Dani z pridanej hodnoty ZDPH_§43.
    - na zahr.faktúre treba uviesť svoje číslo účtu , svoje číslo IBAN a SWIFT kó - sú to údaje potrebné k zahraničnej úhrade.
    - samozrejme dátumy vystavenia a plnenia
    Ak máš faktúru za služby je to komplikovanejšie, nebudem to tu rozpisovať, venovalo sa tomu kopu priestoru...
    Naposledy upravil sway : 21.11.06 at 08:45 Dôvod: oprava

    Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

    Lucia7
    staankaa
    ahoj neznama neviem co je to suhrnny vykaz lebo som ho nikdy nerobila a musi sa robit? no potrebujem tam vediet clenenie DPH ci je to s narokom alebo bez naroku na odpocet...viem ze to ma byt vystavene bez DPH len neviem ako si potom uplatnim tu DPH ci cez reverse charge alebo ako......a aby to bolo spravne po kazdej stranke..a musim tam robit aj intrastat alebo kedy ho robim..dakujem

    Súhrnný výkaz: Platiteľ, ktorý dodal tovar oslobodený od dane (§ 43) z tuzemska do iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte, alebo dodal tovar podľa § 8 ods. 4, je povinný podať súhrnný výkaz za obdobie kalendárneho štvrťroka do 25 dní po skončení kalendárneho štvrťroka. (toto aspoň v skratke - viacej sa dočítaš v §80 zákona o DPH

    Pri vystavenej faktúre si DPH neuplatňuješ ale odvádzaš (v prípade, že by to bola faktúra vystavená s DPH).

    Intrastat podávaš miestne príslušného colnému úradu v prípade nadobudnutia tovaru, polopate keď dovážaš tovar. Ide tu vlastne o sledovanie pohybu tovaru cez hranice.


    Ale Ty si vlastne na začiatku neuviedla, čo konkrétne potrebuješ do toho Nemecka fakturovať - službu alebo tovar.
    Podľa toho sa posudzujú aj povinné náležitosti faktúry, ktoré nájdeš v § 72 a 73 zákona o DPH.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Ja ju uvádzam na riadku 5 a 7, dodanie tovarov a služieb s oslobodením od dane., na r. 3 uvádzam iba slovenské s dph.
    Ale neviem čo je intrastat, môže mi to niekto objasniť?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    sybila3
    Ja ju uvádzam na riadku 5 a 7, dodanie tovarov a služieb s oslobodením od dane., na r. 3 uvádzam iba slovenské s dph.
    Ale neviem čo je intrastat, môže mi to niekto objasniť?
    jasné, opravila som svoj príspevok, dííík


    INTRASTAT:

    intrastat je statisticke hlasenie, ktore sa musi odovzdavat statistickemu uradu pri prekroceni hranice dovozu z clenskych statov EU.

    btw, ak by si potrebovala pomoc, mam velmi dobry kontakt na ludi ktori robia intrastaty aj mne


    Ale môžeš pozrieť http://www.statistics.sk/webdata/slo...ie/oznam06.htm , http://www.statistics.sk/struk/intras.htm a https://intrastat.colnasprava.sk/main.php?x=266&y=67
    V podstate je to: na rok 2006 platí prah oslobodenia 3 000 000 Sk pre prijatie a 6 000 000 Sk pre odoslanie. Prah zjednodušenia bol stanovený na 12 000 000 Sk pre prijatie a 30 000 000 Sk pre odoslanie.
    Naposledy upravil sway : 21.11.06 at 08:51

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Neznáma, prosím ťa, dala som si vytlačiť faktúru v nemčine, predchádzajúca faktúra má číslo účtu do nemecka dobre Sk......., IBAN, aj Swift, ale v novej tam mám číslo ako na slovensko, ani iban a sf. nemám dobre, kde je chyba, všetko som už pozerala, či mám dobre nadstavené, vôbec neviem, díky.

    neznama22 je offline (nepripojený) neznama22

    neznama22
    Ahoj,

    je faktura vystavena v cudzej mene?
    Ma zahranicny odberatel v adresari doplneny kod statu nemecka? To sa mi stalo uz viackrat, ked som ho nemala vyplneny, tak mi to tiez nedoplnalo.
    Mas ho odberatela vybraneho priamo z adresara na fakturu do zahranicia?

    Pozivas ten isty ucet, ako pri predchadzajucej fakture? Ci si nahodou neurobila to, ze si si zvolila uce na fakture pri ktorom nebol doplneny IBAN kod a potom si ho dodatocne v zozname bankovych uctov doplnila ale na fakturu sa to neprenieslo.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    áno, mám ho vybraného z adresára ako v predchádzajúcej faktúre, má tam svoje ič dph, ale účet mi zadáva bez SK čisto len ako na slovenskej fa, tak isto mi nedá iban nie SUBA... ale dáva 0200, všetko už som pozerala, mám nadstavené ako v predchádzajúcej faktúre, vôbec neviem kde mám hľadať.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Nevie mi nikto poradiť, čo mám nadstaviť, aby sa mi zobrazilo celé číslo účtu aj IBAN a Swift? prosím o pomoc.........dík
    ...realitny makler john knedlovic
    ...keby si mala s intrastatom problemy a potrebovala niekoho sikovneho na ich vystavovanie, tak skus www.intrastat.sk, oni ich robia i mne a som s nimi velmi spokojny ))

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.