Zavrieť

Porady

DPH - faktúra za služby do ČR

Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Ahojte,
mám takýto problém, prosím poraďte mi:
sme FO, platcami DPH, JÚ, účtovala som za služby do ČR aj s DPH. Práve mi šéfka povedala, že do zahraničia sa DPH neúčtuje je to pravda? Ja som bola v tom, že áno.
Prosím o radu.
Ďakujem
Gong
Usporiadat
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Ono veľmi záleží na tom, o aké služby sa jedná a kde je miesto dodania služby. Nie vždy sa fakturuje bez DPH.
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Ide o právne služby - zastupovanie v spore, miesto dodania služby jedná sa o zákazníka z ČR (on žaluje slovenskú firmu za nezaplatenie faktúr).
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Gong
Ide o právne služby - zastupovanie v spore, miesto dodania služby jedná sa o zákazníka z ČR (on žaluje slovenskú firmu za nezaplatenie faktúr).
V zmysle § 15/7,8 b) je miestom dodania miesto, kde má odberateľ sídlo, ......

Nie je predmetom dane na Slovensku
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Len polopatisticky doplním - tým pádom fakturuješ bez DPH.
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Ďakujem za radu.
1/A keď mám prípad, že fa za právne služby za založenie s.r.o. v obchodnom registri a faktúrujeme spoločníkovi z Francúzska, ale je zakladateľom sro na SR, tak vtedy sa účtuje s DPH.?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Služby na založenie s.r.o. sú zriaďovacím výdajom tejto s.r.o.. Prečo ich chcete faktúrovať do francúzska?
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
ďakujem za radu.
Ale ja sa pýtam len preto, aby som nemala pochybnosti. Keď sme neboli platcami DPH, účtovali sme za takéto služby aj do Francúzska, ako ktorý zakladateľ chcel. A keby sa tak stalo teraz, keď sme platcami DPH, tak podľa môjho názoru účtujem aj s DPH, lebo je to pre sro na SR.
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Ahojte, mám trošku nezrovnalosť ohladne fakturácie do ČR. My sme platcami DPH aj odberateľ je platca DPH, jedná sa o službu vykonanu na Slovensku, išlo o stavebné práce, čiže služba bola vykonaná v SR ale fakturácia bude pre Českého odberateľa. Mám fakturovať pre českého odberateľa túto službu s DPH alebo bez??Myslím, že by to malo byť bez, ale rada by som si to tu ešte potvrdila.Ďakujem za názory.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jenny7
Ahojte, mám trošku nezrovnalosť ohladne fakturácie do ČR. My sme platcami DPH aj odberateľ je platca DPH, jedná sa o službu vykonanu na Slovensku, išlo o stavebné práce, čiže služba bola vykonaná v SR ale fakturácia bude pre Českého odberateľa. Mám fakturovať pre českého odberateľa túto službu s DPH alebo bez??
Ďakujem za názory.
Podľa § 15 Zákona o dph odst. 2 je miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť miesto, kde sa ona nachádza. V tvojom prípade ide o Slovensko, teda fa s dph.
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

čiže, musím sa v tomto prípade držať toho miesta dodania služby? aj keď to fakturujem do ČR pre platcu DPH? Robím takúto faktúru 1x, tak preto sa pýtam pre istotu ešte raz, či som to správne pochopila..Takže s DPH??
0 0
nemcikova nemcikova

nemcikova je offline (nepripojený) nemcikova

Ahojte, práve riešime aj my vo firme problém fakturácie do Čiech za poskytnutú službu-vydávame reklamné noviny a klient u nás inzeroval. Tieto noviny sú vydávané a distribuované len na Slovensku. Sme platcami DPH a aj klient je platca DPH v Čechách. My sme mu vystavili faktúru aj s DPH, ale oni sa ozvali, že má byť faktúra bez dane. Teraz už sme si nie istí, či sme my správne fakturovali. Poradíte mi, prosím?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
nemcikova
Ahojte, práve riešime aj my vo firme problém fakturácie do Čiech za poskytnutú službu-vydávame reklamné noviny a klient u nás inzeroval. Tieto noviny sú vydávané a distribuované len na Slovensku. Sme platcami DPH a aj klient je platca DPH v Čechách. My sme mu vystavili faktúru aj s DPH, ale oni sa ozvali, že má byť faktúra bez dane. Teraz už sme si nie istí, či sme my správne fakturovali. Poradíte mi, prosím?
V zmysle §15/7,8a) ste mali faktúrovať bez DPH s odvolávkou na tento paragraf.
0 0
nemcikova nemcikova

nemcikova je offline (nepripojený) nemcikova

Ďakujem za odpoveď.
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Ahojte, prosím poraďte, sme FO a platcami DPH, účtujem FO za právne služby, a teraz mám dilemu, či mu mám účtovať s DPH alebo nie. Podľa môjho názoru mu mám účtovať s DPH. Mám pravdu?
Ďakujem
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Gong Pozri príspevok
Ahojte, prosím poraďte, sme FO a platcami DPH, účtujem FO za právne služby, a teraz mám dilemu, či mu mám účtovať s DPH alebo nie. Podľa môjho názoru mu mám účtovať s DPH. Mám pravdu?
Ďakujem
Príjemca služby je FO podnikateľ alebo FO občan ?

FO - podnikateľ ( nemusí byť registrovaný pre DPH) - fakturujete bez DPH s odvolávkou na §15/7

FO - občan - faktúrujete so slov. DPH.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Ahojte, potrebovala by som poradiť s paragrafom. Sme deklaračná spoločnosť, platci dph, vystavujeme prepravné doklady, intrastaty a pod.
Firme z CZ, platcovi DPH sme sme vyplnili JCD (jednalo sa o dovoz).
Keď fakturujeme firme, platcovi dph do cz, je táto služba oslobodená od Dph? Prosím, aký § mám dať na faktúru? Ďakujem
Naposledy upravil eop : 09.05.07 at 05:46
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

eop Pozri príspevok
Ahojte, potrebovala by som poradiť s paragrafom. Sme deklaračná spoločnosť, platci dph, vystavujeme prepravné doklady, intrastaty a pod.
Firme z CZ, platcovi DPH sme sme vyplnili JCD (jednalo sa o dovoz).
Keď fakturujeme firme, platcovi dph do cz, je táto služba oslobodená od Dph? Prosím, aký § mám dať na faktúru? Ďakujem
Nie je tu nikto, kto by vedel poradiť?
Je to dosť súrne. Moc ďakujem.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

eop Pozri príspevok
Ahojte, potrebovala by som poradiť s paragrafom. Sme deklaračná spoločnosť, platci dph, vystavujeme prepravné doklady, intrastaty a pod.
Firme z CZ, platcovi DPH sme sme vyplnili JCD (jednalo sa o dovoz).
Keď fakturujeme firme, platcovi dph do cz, je táto služba oslobodená od Dph? Prosím, aký § mám dať na faktúru? Ďakujem
Keď som sa nedočkala žiadnej odpovede, volala som na daňový úrad, kde mi povedali, že sa jedná o §15,ods.8, ktorý sa viaže na §73 - a táto služba je oslobodená od DPH.
Tak vystavím teda fa bez DPH a napíšem odkaz na §15, ods.8
Ak si toto bude niekto čítať, kto bude vedieť poradiť a súhlasiť s týmto riešením, prosím o napísanie svojho názoru. Ďakujem.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Prosím Vás ak PO platca DPH fakturuje za vyrobenie vzorkovníkov pre platcu DPH v Nemecku. Vzorkovníky odoslané prepravcovi 11.06.2007. Chcela by som sa opýtať ako postupovať, vystaviť fa bez DPH s odvolaním sa na paragraf 15 ods.8 a) a dátum dodania bude 11.06.2007 a vystavenia
18.06.2007? Kurz pre prepočet DPH je 11.06.2007?
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
kurz je správny 11.6. fa bez dph je správna, odvolávka...nooo ak ide o reklamu tak to je 15 ods 8 pism a)...ak nie tak by som to dal klasika dodanie tovaru par. 43
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať