Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti

Pracoval som 7 rokov na Slovenku, moja mzda bola mimoriadne nadštandardná, potom som odišiel pracovať na 7 mesiacov do zahraničia, kde moja mzda bola tiež nadštandardná... Avšak momentálne chcem poberať podporu v nezamestnanosti na Slovensku, kedže moja práca je sezónna, ale moju podporu v nezamestnanosti nepočítajú z odvodov čo som odvádzal, ale z priemernej mzdy rovnakej pracovnej pozície v nitrianskom kraji... Bol by som rád keby mi niekto poradil ako dostať primeranú dávku nezamestnastnanosti svojím dlhoročným odvodom a nie dávku prepočítanú na priemernú mzdu v mojom obore v nitrinskom kraji...
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Od zaradenia do evidencie 3 roky dozadu. Ak predpokladáš, že budeš nezamestnaná, je výhodné poistiť sa dobrovoľne v nezamestnanosti.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ako sa bude počítať výška dávky v nezamestnanosti, keď zamestnanec za posledné 3 roky bol 12 mesiacov PN? Posunie sa výpočet o rok dozadu?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Neposunie, doba PN sa z rozhodujúceho obdobia vylúči. Pozrite § 108.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ďakujem
0 0
Palo38 Palo38

Palo38 je offline (nepripojený) Palo38

Chcle by som sa spýtať,ako to je s maródkou,keď poberám podporu v nezamestnanosti.Ďakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Palo38 Pozri príspevok
Chcle by som sa spýtať,ako to je s maródkou,keď poberám podporu v nezamestnanosti.Ďakujem
Záleží ako dlho poberáš podporu v nezamestnanosti teda ako dlho si nezamestnaný.
Ak je to do 42 dní od skončenia pracovného pomeru, tak máš nárok na nemocenské dávky, a vyplácanie podpory sa Ti preruší.
Ak si však nezamestnaný dlhšie, tak marodku nedostaneš. Jedine v tom prípade, že by si si platil dobrovolné nemocenské poistenie do SP tak by si mal nárok po splnení podmienok na nemocenské dávky.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dobrý den, bývala zamestnankyna mi doniesla papier zo SP, Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti. Poradte mi ako to vyplniť?
Naposledy upravil 31Jankal : 02.09.09 at 07:25
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Daš tam VZ za minulý rok, normálne ako riadnym zamestnancom, len do kolonky hore do osobných údajov napíšeš kedy skončil pracovný pomer v organizácii, prípadne, že ide o ochrannú lehotu. Nemocenské dávky jej bude vyplácať SP.
0 0
donadoni donadoni

donadoni je offline (nepripojený) donadoni

...
0 0
lilika45 lilika45

lilika45 je offline (nepripojený) lilika45

Dobry den. Poprosila by som o info. do kolkych dni sa mam registrovat na UP po rozviazani PP?
Som invalid- ciastocny, ake mam este okrem registracie na UP povinnosti,?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

lilika45 Pozri príspevok
Dobry den. Poprosila by som o info. do kolkych dni sa mam registrovat na UP po rozviazani PP?
Som invalid- ciastocny, ake mam este okrem registracie na UP povinnosti,?
Do 8 dní, Do 7 dní,
ale ako čiastočne invalidný občan sa nemusíš vôbec zaevidovať na UP, štát za teba tak či tak platí odvody do ZP.
Ale kvôli budúcemu zamestnaniu je výhodné byť v evidencii UP.
Naposledy upravil Xanti : 12.10.09 at 08:53 Dôvod: opravený počet dní
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Xanti Pozri príspevok
Do 8 dní,
ale ako čiastočne invalidný občan sa nemusíš vôbec zaevidovať na UP, štát za teba tak či tak platí odvody do ZP.
Ale kvôli budúcemu zamestnaniu je výhodné byť v evidencii UP.
Dovolim si opravit udaj, je to do 7 dni.
/8 dni plati pre ZP /

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny zaradí uchádzača o zamestnanie do evidencie uchádzačov o zamestnanie
    • dňom podania žiadosti

  • alebo
    • ak uchádzač o zamestnanie požiadal o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie do siedmich kalendárnych dní odo dňa nesledujúceho po
        • skončení zamestnania
        • skončení prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti
        • skončení sústavnej prípravy na povolenia
        • skončení osobnej celodennej starostlivosti o dieťa
        • skončení osobnej starostlivosti o blízku osobu, ktorá je odkázaná na osobnú celodennú opateru
        • skončení dočasnej pracovnej neschopnosti
        • skončení invalidity
        • skončení väzby a výkonu trestu odňatia slobody
        • po právoplatnosti rozhodnutia o nepriznaní predčasného starobného dôchodku
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ivka70 Pozri príspevok
Dovolim si opravit udaj, je to do 7 dni.
/8 dni plati pre ZP /
Dakujem za opravu
0 0
lilika45 lilika45

lilika45 je offline (nepripojený) lilika45

dakujem pekne, urcite sa mysli 7 kalendarnych, nie pracovnych dbi. ja cakam na uplny ID, no mam moznost dostavat teraz podporu v nezamestnanosti, takze sa zaevidujem. Ake mam este ja povinnosti,
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

lilika45 Pozri príspevok
dakujem pekne, urcite sa mysli 7 kalendarnych, nie pracovnych dbi. ja cakam na uplny ID, no mam moznost dostavat teraz podporu v nezamestnanosti, takze sa zaevidujem. Ake mam este ja povinnosti,
Ano, je to 7 kalendarnych dni.
ina povinnost nie je, clovek sa este moze dobrovolne prihlasit v socialnej poistovni, ale nie je to povinne a zdravotna poistovna, ktora povinna je, je pokryta evidenciou na UP.
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

Ahojte nechcem zakladať novú tému... ale mám problém, moj zakonitý akurat skončil služobný pomer PZSR odpracoval tam 7 rokov má nárok na vysluhový príspevok, ktorý je v takej min. sume, a chcem sa opýtať na to najpodstatnejšie má nárok na podporu v nezamestnanosti?
Mám strach, ked poberá vysl.príspevok nedostane nič, je to tak?
Ďakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

UBIKA25 Pozri príspevok
Ahojte nechcem zakladať novú tému... ale mám problém, moj zakonitý akurat skončil služobný pomer PZSR odpracoval tam 7 rokov má nárok na vysluhový príspevok, ktorý je v takej min. sume, a chcem sa opýtať na to najpodstatnejšie má nárok na podporu v nezamestnanosti?
Mám strach, ked poberá vysl.príspevok nedostane nič, je to tak?
Ďakujem
Nie nemá nárok na podporu v nezamestnanosti, neplatil odvod do SP. Podporu v nezamestnanosti v štátnej správe nahrádza práve ten výsluhový príspevok (je to obdoba podpory v nezamestnanosti).

Treba sa mu zaevidovat na UP, a hladat prácu.
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

Ďakujem za júúúúúúúj a neviete mi poradiť ako sa to ráta, ten výsluhový príspevok?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

UBIKA25 Pozri príspevok
Ďakujem za júúúúúúúj a neviete mi poradiť ako sa to ráta, ten výsluhový príspevok?
Fúha, viem že tu niekde sa to už riešilo na porade.

http://www.krhazzke.sk/vysluhovezabe...tup_vysluh.htm

Podmienky nároku na výsluhový príspevok:<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Príslušníkovi patrí výsluhový príspevok ak jeho služobný pomer trval najmenej päť rokov a skončil na základe § 31 ods. 1 písm. b) zákona o sociálnom zabezpečení policajtov.

Výsluhový príspevok patrí odo dňa nasledujúceho po dni skončenia služobného pomeru počas:<o:p></o:p>
a) jedného roka, ak služobný pomer trval najmenej päť rokov, ale menej ako deväť rokov,
b) dvoch rokov, ak služobný pomer trval najmenej deväť rokov, ale menej ako 12 rokov,
c) troch rokov, ak služobný pomer trval najmenej 12 rokov, ale menej ako 15 rokov.

Výsluhový príspevok sa určuje za každý skončený rok trvania služobného pomeru vo výške 2 % základu zisteného podľa § 60 zákona o sociálnom zabezpečení policajtov.

Skús pozrieť tam, platia rovnaké pravidlá. Mal by dostávať 14 % zo základu.
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

Jaj za každy rok 2 % zo zakladu zisteneho podľa § 60 t.j.priem zarobok...a je mi velmi divne že sa vysluhovy prispevok zdanuje je tak? alebo už sa mi mari tak je to ako podpora ale sa to zdanuje hm zaujimave....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať