Zavrieť

Porady

Prerusil som zivnost a nebudem doma

Bol som si prerusit zivnost ale potvrdenie ze som ju prerusil mi daju az 5.12.2006. Je mi jasne ze potom musim ist na DU, SOC. Poist. a na zdravotnu poistovnu. Ale moja otazka znie ci na tieto spominane urady musim ist osobne lebo predpokladam ze v stannoveny termin kedy si mam prist na zivnostensky urad po potvrdenie o preruseni zivnosti ze nebudem doma. A ci staci ak napisem splnomocnenie. A ci na zivnostenskom urade daju to potvrdenie o preruseni zivnosti daju aj tomu kt. vystavim splnomocnenie. Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Dajú, ale musíš mať na plnej moci podpis overený notárom alebo matrikou a musí v nej byť uvedené, na aké úkony danú osobu splnomocňuješ.
    Naposledy upravil Marína : 29.11.06 at 19:10

    JK-M je offline (nepripojený) JK-M

    JK-M
    Ale niekde na porade som sa docital ze na DU staci ak pojdem do 15 dni od prerusenia zivnosti. a nieje taka nejaka podobna lehota aj u soc. poistovni a na zdavotnej poist???? poradte je to dost surnne dakujem.

    Simonab je offline (nepripojený) Simonab

    Simonab
    Odhlásiť na SP a ZP sa musíš do 8 dní.
    Zákon o sociálnom poistení
    § 228
    Povinnosti samostatne zárobkovo činnej osoby

    3) Samostatne zárobkovo činná osoba je povinná prihlásiť sa na nemocenské poistenie a dôchodkové poistenie najneskôr do ôsmich dní od vzniku týchto poistení a odhlásiť sa z týchto poistení do ôsmich dní od ich zániku.

    ZÁKON o zdravotnom poistení 580/2004

    § 23
    Oznamovacie povinnosti
    Na začiatok

    (1) Poistenec je povinný oznámiť príslušnej zdravotnej poisťovni najneskôr do ôsmich dní
    a) zmenu mena, priezviska a zmenu trvalého pobytu,
    b) zmenu platiteľa poistného,
    c) skutočnosti rozhodujúce pre zánik verejného zdravotného poistenia (§ 5 ods. 2 a 3) a vrátiť preukaz poistenca,
    d) skutočnosti rozhodujúce pre vznik alebo zánik povinnosti štátu platiť za neho poistné (§ 11 ods. 8 až 10).
    (2) Povinnosti podľa odseku 1 písm. b) a d) sa nevzťahujú na zamestnanca, za ktorého tieto skutočnosti oznamuje zamestnávateľ podľa § 24.
    (3) Poistenec je povinný oznámiť najneskôr do ôsmich dní skutočnosti rozhodujúce pre zánik verejného zdravotného poistenia (§ 5 ods. 2 a 3) zdravotnej poisťovni, do ktorej si podal prihlášku podľa § 7 ods. 2.
    Naposledy upravil Simonab : 30.11.06 at 11:48

    Prerusil som zivnost a nebudem doma

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.