Zavrieť

Porady

Ktoré odpisové skupiny?

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Môj večný problém. Do ktorej odpisovej skupiny zaradiť
1. Sústruh?
2. Frézu nástrojársku?

Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Olice Pozri príspevok
Myslím, že 29.41.1 je 1. odp. skupina (položka 1-17)

Ostatné 29.4 je 2. odp. skupina (položka 2-28)
Oj, oj, samozrejme, že prvá. Idem to opraviť.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

martina2006 Pozri príspevok
29.41.1 ručné náradie pneu alebo so vstavaným motorom.
To je stroj na hutnenie do väčších hlbok napr. okolo potrubia, šácht pri opravách ciest a chodníkov. Má to vlastný pohon na benzín.
Ak máte správne pridelené KP tak je to 1.odpisová skupina. Pozrite si prílohu zákona o dani z príjmov - zaradenie hmotného majetku.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Robím to 1.krát, tak prosím trpezlivosť-firma kúpila tlačiarenský stroj za 165.000,-+DPH, z príspevkov som si našla, že by to mohla byť 3.odpis.skupina:pol.2-2429.24.4, potom som si naštudovala Zákon o dani z príjmov 595/2003 platný od 1.1.2008, kde: 1.odpis.skupina.....stroj /zariadenie/ sa odpisuje 4 roky
2.odpis.skupina................................... .........6 rokov
3.odpis.skupina................................... ........12 rokov
4.odpis.skupina................................... ........20 rokov

Ten stroj sa má akože odpisovať 12 rokov? Veď to je hrozne dlhá doba! Veď to robí dať do nákladov "len" 13.750,-/ročne.
Alebo to celé zle chápem?
Naposledy upravil Ingrid Ondruskova : 24.06.08 at 14:40
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Robím to 1.krát, tak prosím trpezlivosť-firma kúpila tlačiarenský strojcza 165.000,-+DPH, z príspevkov som si našla, že by to mohla byť 3.odpis.skupina:pol.2-2429.24.4, potom som si naštudovala Zákon o dani z príjmov 595/2003 platný od 1.1.2008, kde: 1.odpis.skupina.....stroj /zariadenie/ sa odpisuje 4 roky
2.odpis.skupina................................... .........6 rokov
3.odpis.skupina................................... ........12 rokov
4.odpis.skupina................................... ........20 rokov

Ten stroj sa má akože odpisoavať 12 rokov? Veď to je hrozne dlhá doba! Veď to robí dať doí nákladov "len" 13.750,-/ročne.
Alebo to celé zlé chápem?
Táto položka sa nachádza v 2.odpisovej sk.,takže odpisujete "len" 6 rokov.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Petra29...ďakujem.
0 0
vaneta vaneta

vaneta je offline (nepripojený) vaneta

Vedel by mi niektor poradiť do ktorej odpisovej skupiny zaradiť oceľové skladové regály?
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

vaneta Pozri príspevok
Vedel by mi niektor poradiť do ktorej odpisovej skupiny zaradiť oceľové skladové regály?
Tu nájdeš odpoveď

http://www.porada.sk/t31488-kovovy-regal.html
0 0
olmoj olmoj

olmoj je offline (nepripojený) olmoj

Vedel by mi niekto poradiť zaradenie lyžiarskeho strediska, most, strojovňa zasnežovacie rozvody?
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

Neviete mi poradit do ktorej odpisovej skupiny zaradim lesenie? A este jedna otazka: Softver patri do 1. odpisovej skupiny?
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

AMM Pozri príspevok
Neviete mi poradit do ktorej odpisovej skupiny zaradim lesenie? A este jedna otazka: Softver patri do 1. odpisovej skupiny?
O lešení tu toho bolo popísané veľa, napríklad tu:

http://www.porada.sk/t70075-p2-lesen...odpisovat.html

Čo sa týka softvéru, pozri tu:

http://www.porada.sk/t48834-odpis-sw-nad-50-tis-sk.html

Prípadne ešte využi vyhľadávanie.
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

Ďakujem, moc mi to pomohlo.
0 0
Valuška Valuška

Valuška je offline (nepripojený) Valuška

Prosím Vás do ktorej odpis. skupiny by ste zaradili krb?
Máme ho na predajni a cez zimu ho používame na kúrenie.
Ďakujem.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, do ktorej odpisovej skupiny mám zaradiť ohýbačku plechu prenosnú? Ja si myslím, že do druhej skupiny ako 29.24.4. Stroje, prístroje a lab. zariadenia inde neuvedené na spracovanie materiálu, ale nie som si istá, ďakujem Eva
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

dogicka Pozri príspevok
Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, do ktorej odpisovej skupiny mám zaradiť ohýbačku plechu prenosnú? Ja si myslím, že do druhej skupiny ako 29.24.4. Stroje, prístroje a lab. zariadenia inde neuvedené na spracovanie materiálu, ale nie som si istá, ďakujem Eva
Prosím, poraďte ak viete, ďakujem
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

dogicka Pozri príspevok
Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, do ktorej odpisovej skupiny mám zaradiť ohýbačku plechu prenosnú? Ja si myslím, že do druhej skupiny ako 29.24.4. Stroje, prístroje a lab. zariadenia inde neuvedené na spracovanie materiálu, ale nie som si istá, ďakujem Eva
Odpisová skupina 2

29.42.32 Číslicovo riadené stroje na ohýbanie, drážkovanie, falcovanie, rovnanie, strihanie, dierovanie a podobnú úpravu kovov

Z: Ohýbačky, zvinovačky, stroje na nakružovanie a rovnanie plechov, vrátane ohýbacích lisov, lavice na ohýbanie rúrok, profilov, tyčí - číslicovo riadené
TZ: Strojné nožnice, dierovačky, orezávačky
V: Lisy (29.40.34)

29.42.33 Stroje na ohýbanie, drážkovanie, falcovanie, rovnanie, strihanie, dierovanie a podobnú úpravu kovov, ktoré nie sú číslicovo riadené

Z: Ohýbačky, zvinovačky, stroje na nakružovanie a rovnanie plechov, vrátane ohýbacích lisov, lavice na ohýbanie rúrok, profilov, tyčí - bez číslicového riadenia
TZ: Strojné nožnice, dierovačky, orezávačky
V: Lisy (29.40.34)
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

Dobrý deň, prosím vás do ktorej odpisovej skupiny by ste zaradaili vidly paletizačné?
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Prosím Vás poraďte mi do ktorej odpisovej skupiny mám zaradiť hydraulické kladivo. Myslím si že do druhej 29.52.2 Stroje pre premiestňovanie zeminy a povrch.ťažbu ale nie som si istá. Ďakujem za radu Eva
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

dogicka Pozri príspevok
Prosím Vás poraďte mi do ktorej odpisovej skupiny mám zaradiť hydraulické kladivo. Myslím si že do druhej 29.52.2 Stroje pre premiestňovanie zeminy a povrch.ťažbu ale nie som si istá. Ďakujem za radu Eva
Prosím, nikto nevie poradiť?
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

dogicka Pozri príspevok
Prosím Vás poraďte mi do ktorej odpisovej skupiny mám zaradiť hydraulické kladivo. Myslím si že do druhej 29.52.2 Stroje pre premiestňovanie zeminy a povrch.ťažbu ale nie som si istá. Ďakujem za radu Eva
To hydraulické kladivo myslíš ručné, takéto





alebo niečo takéto

0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Nie ručné, je to kladivo na báger, takže niečo ako to druhé.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať