Zavrieť

Porady

Ktoré odpisové skupiny?

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Môj večný problém. Do ktorej odpisovej skupiny zaradiť
1. Sústruh?
2. Frézu nástrojársku?

Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Džudi Džudi

Džudi je offline (nepripojený) Džudi

Si zlatá, diky ešte raz , ostatní už asi všetci víkendujú alebo nikto nemá pilčíka s pílou nad 30. tis. Príjemný víkend.
0 0
Antonia Jendrišáková Antonia Jendrišáková
Tvoja priateľka
Prosím poradiť. Nehnuteľnosť kúpená v r.1991 dražbou. Cena budovy podľa znalca 300.000Sk, dražobný rozdiel 200.000Sk pozemok 100.000. Pozemok neodpisujeme. Dražobný rozdiel a budovu odpisujeme zvlášť (dve karty). teraz zaradené v 4. odpisovej skupine. Máme to dobre ? Alebo dražobný rozdiel podlieha inému režimu odpisu. Ďakujem za rady.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

JAJA11 Pozri príspevok
Reťazové píly s vlastným pohonom, neelektrickým motorom ak to patrí sem, potom je kód 2941110700, ale to by vedeli skôr poradiť chlapi, v tej klasifikácii je viac typov a ja tomu nerozumiem, kde to presne patrí, takže stále ostáva otázka či 1 alebo 2 skupina
KP pre reťazové píly s neelektrickým motorom (štilky) je 29.41.11,
patria do položky 1-17 prílohy ZoDP - Ručné náradie pneumatické alebo so vstavaným motorom - 1. odpisová skupina
Naposledy upravil andrej_rv : 02.03.07 at 16:55
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Prosím o radu. Administratívno prevádzkovú budovu postavenú vo vlastnej režii chcem zaradiť do odpisovej skupiny č.4 s klasifikáciou 1220. Oplotenie k tejto budove do odpisovej skupiny č.3 - drobné stavby. Myslíte, že to bude správne? K tomu aby som zaradila budovu do majetku a uplatnila odpis stačí kolaudačné rozhodnutie?
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

alenad Pozri príspevok
Prosím o radu. Administratívno prevádzkovú budovu postavenú vo vlastnej režii chcem zaradiť do odpisovej skupiny č.4 s klasifikáciou 1220. Oplotenie k tejto budove do odpisovej skupiny č.3 - drobné stavby. Myslíte, že to bude správne? K tomu aby som zaradila budovu do majetku a uplatnila odpis stačí kolaudačné rozhodnutie?
Pokiaľ ide o nehnuteľnosti nadobudnuté vlastnou výstavbou (nie napr. kúpou), odpisovať sa môžu až dňom nadobudnutia vlastníckeho práva, t.j. až dňom nadobudnutia právoplatnosti vkladu do katastra nehnuteľností.
Oplotenie patrí v zmysle § 137b stavebného zákona medzi drobné stavby, ktoré s v zmysle prílohy ZoDP - položka 3-28 - odpisujú v 3. OS.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Antonia Jendrišáková Pozri príspevok
Prosím poradiť. Nehnuteľnosť kúpená v r.1991 dražbou. Cena budovy podľa znalca 300.000Sk, dražobný rozdiel 200.000Sk pozemok 100.000. Pozemok neodpisujeme. Dražobný rozdiel a budovu odpisujeme zvlášť (dve karty). teraz zaradené v 4. odpisovej skupine. Máme to dobre ? Alebo dražobný rozdiel podlieha inému režimu odpisu. Ďakujem za rady.
Ten "dražobný rozdiel" je opravná položka k odplatne nadobudnutému majetku (§ 39 Postupov PÚ resp. § 5 ods. 10 Postupov JÚ) ? V tom prípade sa eviduje a odpisuje samostatne - v zmysle Postupov účtovania rovnomerne po dobu 15 rokov a po jej odpísaní sa z účtovníctva vyradí (§ 5 ods. 12 Postupov JÚ alebo § 39 ods. 4 Póstupov PÚ).
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Veľké ďakujem Andrej_rv.
Dnes, keď som čítala stavebný zákon som zistila, že prípojky inž. sietí a komunikácii k spomínanej adm.budove som v roku 2004 zaradila do odpisovej skupiny č.4. Od dnes mám dojem, že to patrí do kategórie drobných stavieb - odpisová skupina č.3. Čo si myslíte? Čo s tým?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
alenad Pozri príspevok
Veľké ďakujem Andrej_rv.
Dnes, keď som čítala stavebný zákon som zistila, že prípojky inž. sietí a komunikácii k spomínanej adm.budove som v roku 2004 zaradila do odpisovej skupiny č.4. Od dnes mám dojem, že to patrí do kategórie drobných stavieb - odpisová skupina č.3. Čo si myslíte? Čo s tým?
Skús tento link :http://www.brickon.sk/150_upravy/03_..._zakladne.html
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

No ja by som to ešte preverila, možno aj u dodávateľa tej sejačky, možno existuje nejaký dôvod, prečo to tam zaradila, ale ak sa pomýlila, tak by bolo asi lepšie to opraviť, aj keď niekedy je lepšie dať sa do polohy mŕtveho chrobáka
Pozrela som na faktúru, no nič som z nej nezistila. Musím sa spýtať na dôvod priamo jej. Už som si aj prepočítala rozdiely odpisov aj daní a rozhodneme sa.
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Neviem si poradiť, kam zaradiť PLOTER na rezanie fólií pre lepenie reklám.
Vďaka za odpoveď!
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Lotarka Pozri príspevok
Neviem si poradiť, kam zaradiť PLOTER na rezanie fólií pre lepenie reklám.
Vďaka za odpoveď!
KP 30.02.14 - položka 1-18 prílohy ZoDP - 1. odpisová skupina
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

alenad Pozri príspevok
Veľké ďakujem Andrej_rv.
Dnes, keď som čítala stavebný zákon som zistila, že prípojky inž. sietí a komunikácii k spomínanej adm.budove som v roku 2004 zaradila do odpisovej skupiny č.4. Od dnes mám dojem, že to patrí do kategórie drobných stavieb - odpisová skupina č.3. Čo si myslíte? Čo s tým?
Prosím, vie niekto poradiť?
0 0
Antonia Jendrišáková Antonia Jendrišáková
Tvoja priateľka
andrej_rv Pozri príspevok
Ten "dražobný rozdiel" je opravná položka k odplatne nadobudnutému majetku (§ 39 Postupov PÚ resp. § 5 ods. 10 Postupov JÚ) ? V tom prípade sa eviduje a odpisuje samostatne - v zmysle Postupov účtovania rovnomerne po dobu 15 rokov a po jej odpísaní sa z účtovníctva vyradí (§ 5 ods. 12 Postupov JÚ alebo § 39 ods. 4 Póstupov PÚ).
Prosím Ťa, môžeš rozviesť? V mojich publikáciach som sa s verejnou dražbou stretla naposledy v r. 1999. Máme JÚ.
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

alenad Pozri príspevok
Veľké ďakujem Andrej_rv.
Dnes, keď som čítala stavebný zákon som zistila, že prípojky inž. sietí a komunikácii k spomínanej adm.budove som v roku 2004 zaradila do odpisovej skupiny č.4. Od dnes mám dojem, že to patrí do kategórie drobných stavieb - odpisová skupina č.3. Čo si myslíte? Čo s tým?
Vie niekto poradiť?
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

alenad Pozri príspevok
Veľké ďakujem Andrej_rv.
Dnes, keď som čítala stavebný zákon som zistila, že prípojky inž. sietí a komunikácii k spomínanej adm.budove som v roku 2004 zaradila do odpisovej skupiny č.4. Od dnes mám dojem, že to patrí do kategórie drobných stavieb - odpisová skupina č.3. Čo si myslíte? Čo s tým?

Je to súčasťou OC nehnuteľnosti-náklady vynaložené na pripojenie a zabezpečenie požadovaného príkonu alebo požadovanej dodávky plynu, tepla, vody....Odpisujeme v 4.OS.
riadite sa stavebným zákonom z roku 2004, nie 2006.
inžinierske siete sú vždy súčasťou OC nehnuteľnosti....
0 0
Antonia Jendrišáková Antonia Jendrišáková
Tvoja priateľka
Prosím, prosím otázka 114
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Je to veľmi dlhé, aká odpisová skupina je Lesný traktor ďakujem
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Dav Pozri príspevok
Technické zhodnotenie, a aj tá skupina môže byť.
Ďakujem. Aspoň som si istá.
0 0
j-ano55 j-ano55

j-ano55 je offline (nepripojený) j-ano55

Prosím o radu, do ktorej odpisovej skupiny by som zaradil prístroj na opravu diskov CD alebo DVD?
0 0
marcelien marcelien

marcelien je offline (nepripojený) marcelien

http://practicaljokeonline.com/winner.html



ahoj vsetci, no tak to tu citam a kazdy nieco ine ma, a ja by som chcela poradit zakupeny laptom do ktorej odpisovej skupiny do 2. odpisovej skupiny, a ja viem ze sa to tu opakovalo uz velakrat ale nepodarilo s ami to najst, kde sa o tom docitam presne viac, teda ake zaradenie ... a tak .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať