Zavrieť

Porady

Ktoré odpisové skupiny?

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Môj večný problém. Do ktorej odpisovej skupiny zaradiť
1. Sústruh?
2. Frézu nástrojársku?

Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

skuste hľadať:
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Ľuba Pozri príspevok
Lakovacia kabína na striekanie autodielov, neviete náhodou niekto?
posúvam, posúvam
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Ja by som to zaradil do kódu KP 29.56.25 - Účelové prístroje inde nezaradené, patria tam okrem iného aj zariadenia na difúzne povrchové úpravy, čo by snáď tej striekacej kabíne mohlo zodpovedať. Patrí to pod položku 2-36 prílohy ZoDP - 2.OS.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prosím Vás :
Hydraulické mobilné rýpadlo .......dobre zaradím do:

OS 3 3-21 29.52.
2
Len: rýpadlá a kolesové nakladače
ALEBO
OS 3 3-14 29.22
Zdvíhacie a dopravné zariadenia .

Alebo to bude 2 OS ?
Je lízingová zmluva na 48 mesiacov , v zmluve sa vôbec neuvádza KP.

Ďakujem za usmernenie .
Naposledy upravil Zita5 : 26.02.07 at 13:57
Rýpadlo.jpg  
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Zita5 Pozri príspevok
Prosím Vás :
Hydraulické mobilné rýpadlo .......dobre zaradím do:
OS 3 3-21 29.52.2
Len: rýpadlá a kolesové nakladače
Alebo to bude 2 OS ?
Je lízingová zmluva na 48 mesiacov , v zmluve sa vôbec neuvádza KP.
Ďakujem za usmernenie .
No, podľa obrázku by to asi malo patriť s najväčšou pravdepodobnosťou do toho KP 29.52.2 - len rýpadlá a kolesové nakladače - 3.OS.
Ale toto Ťa asi vôbec nepoteší - pri zaradení do 3. OS nesplňa leasingová zmluva podmienky finančného prenájmu v zmysle § 2 písm. s) bod 2 ZoDP - 60 % z doby odpisovania v 3 OS (12 rokov) je 87 mesiacov, nie 48...
P.S: Zaradenie treba asi prejednať s leasingovou spoločnosťou, mali by povedať, na základe akého KP robili zmluvu len na 48 mesiacov.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
andrej_rv Pozri príspevok
No, podľa obrázku by to asi malo patriť s najväčšou pravdepodobnosťou do toho KP 29.52.2 - len rýpadlá a kolesové nakladače - 3.OS.
Ale toto Ťa asi vôbec nepoteší - pri zaradení do 3. OS nesplňa leasingová zmluva podmienky finančného prenájmu v zmysle § 2 písm. s) bod 2 ZoDP - 60 % z doby odpisovania v 3 OS (12 rokov) je 87 mesiacov, nie 48...
P.S: Zaradenie treba asi prejednať s leasingovou spoločnosťou, mali by povedať, na základe akého KP robili zmluvu len na 48 mesiacov.

Ďakujem za odpoveď.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Ako vravi Andrej rv, ked je to 48 mes, 2.OS -
29.52.1 -stroje pre hlbinnu ťažbu,
29.52.2-mi to vylučuje,
29.52.3- ostatné stroje na povrchovú ťažbu.

Čo ste zistili?
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Prosím vás - auto - dodávka, ktorá bola prerobená na pohrebák pridaním chladiaka - je 34.10.23 iné mot.voz. na prepravu osôb ????
Najprv bolo kúpené auto, potom bol primontovaný chladiak:
1) je to technické zhodnotenie - 1 odpis.skupina alebo
2) dve odlišné veci - 2 skupiny ?
Naposledy upravil heja3 : 02.03.07 at 11:38 Dôvod: otáznik
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Technické zhodnotenie, a aj tá skupina môže byť.
0 0
Džudi Džudi

Džudi je offline (nepripojený) Džudi

Prosíím, motorová píla na drevo a vysokozdvižny vozík na vykladanie , máte nieko zatriedené ? Vďaka za každú odpoveď .
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Džudi Pozri príspevok
Prosíím, motorová píla na drevo a vysokozdvižny vozík na vykladanie , máte nieko zatriedené ? Vďaka za každú odpoveď .
vozík 2.odpisová skupina 29.22.15
0 0
Džudi Džudi

Džudi je offline (nepripojený) Džudi

Ďakujem za rýchlu odpoveď tiež som to tam dala, ale potom ma trochu zmiatlo v 3 odp. skupine 29.22 tak som to potrebovala potvrdiť. Tú pílu nemá nikto ? Tam som myslela do 1 odp. skupiny ale ...
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Džudi Pozri príspevok
Ďakujem za rýchlu odpoveď tiež som to tam dala, ale potom ma trochu zmiatlo v 3 odp. skupine 29.22 tak som to potrebovala potvrdiť. Tú pílu nemá nikto ? Tam som myslela do 1 odp. skupiny ale ...
skús na internete na stránkach štatistického úradu na adrese http://www.statistics.sk/webdata/slov/edicny/klas.htm
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Prosím o pomoc!
Som na pochybách, či bývalá účtovníčka dobre zatriedila u poľnohospodára SEJAČKU. Mala hodnotu 400.600,- a bolo to ešte v roku 2003.

Prosím, ktorá odp. skupina podľa Vás?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Džudi Pozri príspevok
Ďakujem za rýchlu odpoveď tiež som to tam dala, ale potom ma trochu zmiatlo v 3 odp. skupine 29.22 tak som to potrebovala potvrdiť. Tú pílu nemá nikto ? Tam som myslela do 1 odp. skupiny ale ...
Reťazové píly s vlastným pohonom, neelektrickým motorom ak to patrí sem, potom je kód 2941110700, ale to by vedeli skôr poradiť chlapi, v tej klasifikácii je viac typov a ja tomu nerozumiem, kde to presne patrí, takže stále ostáva otázka či 1 alebo 2 skupina
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Lotarka Pozri príspevok
Prosím o pomoc!
Som na pochybách, či bývalá účtovníčka dobre zatriedila u poľnohospodára SEJAČKU. Mala hodnotu 400.600,- a bolo to ešte v roku 2003.

Prosím, ktorá odp. skupina podľa Vás?
Keď pozerám prodslov tak 29 32 13 - 2.odpisová skupina, ale nie som si istá.
Naposledy upravil JAJA11 : 02.03.07 at 14:12
0 0
Džudi Džudi

Džudi je offline (nepripojený) Džudi

A kde to tam najdem pozrela som ten prodslov 2006 a nejako mi to nepali.
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Naschval som nič nenapísala, lebo som bola zvedavá na čisto vaše názory.

Aj ja by som to tam dala (29.32.13) - 2.odp.sk.

No ona to zrejme dala do 29.32.65, lebo to odpisovala v 1. odp. skupine.

Čo teraz robiť. Poopravavať a r. 2006 počítať správne a naznačiť mu dodatočné DP?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Lotarka Pozri príspevok
Naschval som nič nenapísala, lebo som bola zvedavá na čisto vaše názory.

Aj ja by som to tam dala (29.32.13) - 2.odp.sk.

No ona to zrejme dala do 29.32.65, lebo to odpisovala v 1. odp. skupine.

Čo teraz robiť. Poopravavať a r. 2006 počítať správne a naznačiť mu dodatočné DP?
No ja by som to ešte preverila, možno aj u dodávateľa tej sejačky, možno existuje nejaký dôvod, prečo to tam zaradila, ale ak sa pomýlila, tak by bolo asi lepšie to opraviť, aj keď niekedy je lepšie dať sa do polohy mŕtveho chrobáka
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Džudi Pozri príspevok
A kde to tam najdem pozrela som ten prodslov 2006 a nejako mi to nepali.
dolu na stránke je program na vyhľadávanie v PRODSLOV a Colnom sadzobníku. Dá sa spustiť priamo na internete, alebo nainštalovať do PC. Vyhľadáva sa tam podľa čísla v colnom sadzobníku, alebo podľa čísla PRODSLOV alebo aj len podľa názvu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať