Zavrieť

Porady

Ktoré odpisové skupiny?

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Môj večný problém. Do ktorej odpisovej skupiny zaradiť
1. Sústruh?
2. Frézu nástrojársku?

Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
hapeti hapeti

hapeti je offline (nepripojený) hapeti

Ja Ti radím dobre preštudovať CPA systém, čo nájdeš na statistics.sk, a potom už bude ľahšie zaradiť tieto stroje....lebo ja napr. neviem čo je zubová lopata, je to ručné náradie, alebo je to samostatný stroj???
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

hapeti Pozri príspevok
Ja Ti radím dobre preštudovať CPA systém, čo nájdeš na statistics.sk, a potom už bude ľahšie zaradiť tieto stroje....lebo ja napr. neviem čo je zubová lopata, je to ručné náradie, alebo je to samostatný stroj???
Ďakujem - poštudujem si to, dúfam, že mi to pomôže

Aj by som poslala obrázok tej zubovej lopaty- ale neviem ako na to .
-je to príslušenstvo na UNC.
0 0
hapeti hapeti

hapeti je offline (nepripojený) hapeti

ja by som to dal do súboru k UNC a odpisoval by som to soplu...
Aj my máme UNC a od 01.03.2009 to evidujem pod kódom CPA: 28.92.25 a to je 2. odps. skupina
0 0
katkarbk katkarbk

katkarbk je offline (nepripojený) katkarbk

Tamila, ďakujem za odpoveď! Predsa mám ešte pár otázok:
TZ odpisujem vtedy, ak jeho hodnota presiahne sumu 1700 EUR bez DPH alebo 1700 EUR s DPH?
A ešte k postupu odpisovania: nerozumiem celkom vete "nájomca zaradí TZ do odpisovej skupiny, v ktorej je zaradený prenajatý hmotný majetok". My platíme FO za prenájom priestorov, ktoré využívame na podnikanie mesačný nájom, prenajatý priestor neodpisujeme, alebo tomu mám rozumieť tak, že sa mám spojiť s jeho účtovníčkou, v akej odpisovej skupine majú túto budovu zaradenú a podľa toho začať odpisovať TZ?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
katkarbk Pozri príspevok
Tamila, ďakujem za odpoveď! Predsa mám ešte pár otázok:
TZ odpisujem vtedy, ak jeho hodnota presiahne sumu 1700 EUR bez DPH alebo 1700 EUR s DPH?
A ešte k postupu odpisovania: nerozumiem celkom vete "nájomca zaradí TZ do odpisovej skupiny, v ktorej je zaradený prenajatý hmotný majetok". My platíme FO za prenájom priestorov, ktoré využívame na podnikanie mesačný nájom, prenajatý priestor neodpisujeme, alebo tomu mám rozumieť tak, že sa mám spojiť s jeho účtovníčkou, v akej odpisovej skupine majú túto budovu zaradenú a podľa toho začať odpisovať TZ?
Ak si platiteľ DPH, tak je to suma bez DPH.
Ak nie si platiteľ DPH, tak je to suma s DPH.
A budovu by si snáď mala vedieť zaradiť aj bez tej účtovníčky. Je to v prílohe zákona o dani z príjmov.
0 0
katkarbk katkarbk

katkarbk je offline (nepripojený) katkarbk

Marjankaj ďakujem veľmi pekne!
0 0
hapeti hapeti

hapeti je offline (nepripojený) hapeti

katkarbk Pozri príspevok
Tamila, ďakujem za odpoveď! Predsa mám ešte pár otázok:
TZ odpisujem vtedy, ak jeho hodnota presiahne sumu 1700 EUR bez DPH alebo 1700 EUR s DPH?
A ešte k postupu odpisovania: nerozumiem celkom vete "nájomca zaradí TZ do odpisovej skupiny, v ktorej je zaradený prenajatý hmotný majetok". My platíme FO za prenájom priestorov, ktoré využívame na podnikanie mesačný nájom, prenajatý priestor neodpisujeme, alebo tomu mám rozumieť tak, že sa mám spojiť s jeho účtovníčkou, v akej odpisovej skupine majú túto budovu zaradenú a podľa toho začať odpisovať TZ?
Každopádne treba preskúmať nájomnú zmluvu, či TZ ako nájomca môžete odpisovať, lebo musí tým prenajímateľ súhlasiť a musí to byť v zmluve....
0 0
katkarbk katkarbk

katkarbk je offline (nepripojený) katkarbk

Ďakujem všetkým za odpovede! Potrebovala by som však ešte jednu pomoc: predajný stánok (zloženie plast + kov) nám bol dodaný zmontovaný priamo od dodávateľa, je napojený na inžinierske siete a je posúdený ako drobná stavba (ale nemá pevné základy, ani nie je iným spôsobom spojený so zemou), tzn. na jeho umiestnenie bolo vydané stavebné povolenie a následne bola vykonaná kolaudácia. Do ktorej odpisovej skupiny ho môžem zaradiť?
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
katkarbk Pozri príspevok
Ďakujem všetkým za odpovede! Potrebovala by som však ešte jednu pomoc: predajný stánok (zloženie plast + kov) nám bol dodaný zmontovaný priamo od dodávateľa, je napojený na inžinierske siete a je posúdený ako drobná stavba (ale nemá pevné základy, ani nie je iným spôsobom spojený so zemou), tzn. na jeho umiestnenie bolo vydané stavebné povolenie a následne bola vykonaná kolaudácia. Do ktorej odpisovej skupiny ho môžem zaradiť?
Ak bol posúdený ako drobná stavba, odpisuje sa v 3.OS.
0 0
denabal denabal

denabal je offline (nepripojený) denabal

Dobry den, vie mi nikto poradit kam zaradit - opticky kabel + zemne prace+sachty k tomu, ktory je vedeny medzi dvoma budovami (nas areal aj nase budovy). Ja sa priklanam k nazoru ze priradit k budovam pomerom 50% ... Dakujem
0 0
papulisko papulisko

papulisko je offline (nepripojený) papulisko

dobrý deň, viete mi niekto poradiť kam by som mal zaradiť umývaciu linku ? je to samostatne stojaca linka
0 0
papulisko papulisko

papulisko je offline (nepripojený) papulisko

a ešte by som potreboval poradiť s zariadením - dotrieďovacia linka druhotných surovín. je to zariadenie s dopravníkovým pásom, ktoré bude triediť odpad. Ďakujem
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
papulisko Pozri príspevok
dobrý deň, viete mi niekto poradiť kam by som mal zaradiť umývaciu linku ? je to samostatne stojaca linka
To má manželka doma v kuchyni?
0 0
papulisko papulisko

papulisko je offline (nepripojený) papulisko

nie, to je umývacia linka na automobily, ale je to v rámci závodu, takže preto píšem, ako o samostatne stojacej
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
papulisko Pozri príspevok
nie, to je umývacia linka na automobily, ale je to v rámci závodu, takže preto píšem, ako o samostatne stojacej
Ani to mi nestačí.
Pozri prílohu č.1 zákona o dani z príjmov

Odpisová skupina 3
Položka KP Názov
3-1 23.61.20 Montované budovy z betónu, ak nie sú samostatnými stavebnými objektmi pripojenými na inžinierske siete
3-2 25.11.10 Montované budovy z kovov, ak nie sú samostatnými stavebnými objektmi pripojenými na inžinierske siete

Alebo Odpisová skupina 2

2-27 28.99 Ostatné stroje a prístroje na špeciálne účely inde neuvedené



http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...01-2010-a.html
0 0
papulisko papulisko

papulisko je offline (nepripojený) papulisko

a viete mi poradiť aj s tou dotrieďovacou linkou ? bude to spadať asi tiež do tej druhej skupiny 2-27 28.99 Ostatné stroje a prístroje na špeciálne účely inde neuvedené ?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
papulisko Pozri príspevok
a viete mi poradiť aj s tou dotrieďovacou linkou ? bude to spadať asi tiež do tej druhej skupiny 2-27 28.99 Ostatné stroje a prístroje na špeciálne účely inde neuvedené ?
Máš tam link na zákon o dani z príjmov. Na konci je príloha.
Vyhľadaj si. Ty vieš lepšie kam by sa dala zaradiť. Asi si ju videl.
1 0
denabal denabal

denabal je offline (nepripojený) denabal

Dobry vecer, vedel by mi niekto poradit kam s turniketom? Ide o turniket, cez ktory prechadzaju zamestnanci do prace, aj so systemom dochadzky (ten som zaradila formou techn. zhodnotenia uz k existujucemu), neviem vsak co mam urobit so samotnym turniketom... (cena so stavebnymi pracami) cca 10.000 €)Vie mi niekto poradit? Dakujem
0 0
denabal denabal

denabal je offline (nepripojený) denabal

denabal Pozri príspevok
Dobry vecer, vedel by mi niekto poradit kam s turniketom? Ide o turniket, cez ktory prechadzaju zamestnanci do prace, aj so systemom dochadzky (ten som zaradila formou techn. zhodnotenia uz k existujucemu), neviem vsak co mam urobit so samotnym turniketom... (cena so stavebnymi pracami) cca 10.000 €)Vie mi niekto poradit? Dakujem
Nikto nevie? Dost mi to suri - audit sa blizi (hospodarsky rok) a ja neviem co s tym turniketom ...
Dakujem
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

denabal Pozri príspevok
Nikto nevie? Dost mi to suri - audit sa blizi (hospodarsky rok) a ja neviem co s tym turniketom ...
Dakujem
Neviem ci Ti poradim dobre, ale ja by som to zaradila pod kodom
skupinou 1-18 28.23 Kancelárske stroje a zariadenia okrem počítačov a periférnych zariadení takto zaradene by to nemalo robit problem
Naposledy upravil VieraPopluharova : 16.06.10 at 15:35
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať