Zavrieť

Porady

Ktoré odpisové skupiny?

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Môj večný problém. Do ktorej odpisovej skupiny zaradiť
1. Sústruh?
2. Frézu nástrojársku?

Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ja sa mu to ešte pokúsim slušne vyhovoriť , tiež sa mi to vidí príliž rizikové, skúsime pošpekulovať nad inými možnosťami. Ozaj, Apo, a ten Tvoj ten čln ako vzužíval? Ako preukázal oprávnenosť? Len nejakým tým prenájmom? Tu je totiž navzše aj riziko z titulu, že momentálne je to jeho súkromné vlastníctvo ....ešte keby tak od niekoho iného sa kupoval, ale takto ?...Neviem, akým argumentom ho mám dotlačiť k tomu, aby sa tejto myšlienky s člnom vo firme vzdal !? samozrejme okrem priloženého paragrafu, čo aj marjankaj pridal... ja ten výklad chápem, ale či aj jeho donútim chápať to rovnako, alebo či dokážem v ňom vyvolať obavy z prípadných mastných pokút a následného prehrabávania sa v oboch jeho firmách či v súkromnom majetku ?!.....máte na takéto "nápady" svojich klientov nejaké účinné páky?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Betina2 Pozri príspevok
Ja sa mu to ešte pokúsim slušne vyhovoriť , ...............................máte na takéto "nápady" svojich klientov nejaké účinné páky?
pákou je ich istota, že v rámci zákona pre nich urobím maximum, až "na doraz". Takže ak poviem, že to nejde, a to veru poviem málokedy, tak sa "upokoja" a netrvajú na svojom. Väčšinou to dopadne tak, ako bolo niekde vyššie spomenuté - podnikateľ povie, čo chce a ja mu navrhnem riešenie, on ho prijme, ja ho zrealizujem a spokojnosť na oboch stranách.
Špekulantov, ktorí daniam a účtovníctvu nerozumejú, ale vyžadujú maximálne výhody, úniky, šetria nie euraciky ale centy, tak tých som sa "zbavila". Zostali po nich dlhy, ale to prežijem.
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Kejka, ale ja sa ho pre tento problém s lodou nechcem zbaviť, lebo inak je OK, voči mne vždy seriózny a nedlhuje mi, platí načas a kompletne , vlastne mne vychádza v ústrety. Len občas býva trochu tvrdohlavý.....ale to prelúsknem, chvílu to bude síce trvať, len potrebujem mu predložiť adekvátne argumenty aby pochopil, že riziko je naozaj priveľké. Preto uvažujem a hladám inú schodnejšiu alternatívu, ako znížiť zisk.....

PS: ak sa mu nebude môj názor pozdávať, jednoducho ho odkážem na nezaujatého nezávislého daňového poradcu (ja ním nie som). Nech sa u nejakého objedná a nech si to prejde s ním....samozrejme ho to niečo bude stáť a ked mi predloží písomné stanovisko od DP, tak ho budem rešpektovať .
Ja na DU nemám kontakty, takže v týchto veciach som možno opatrnejšia než moji podaktorí "kolegovia", ale zase aj tam sa mení osadenstvo, takže o pár rokov ktovie, kto bude mať navrch. A zbytočne provokovať DU je vždy na škodu, najmä ak túto skutočnosť musím uviesť v Poznámkach k UZ (aj tak tam budú iné veci s previazanosťou), tak načo tam ešte aj lod v majetku nadobudnutú kúpou od vlastného spoločníka uvádzať však? To môže KO čakať hned....či ONI na DU tie Poznámky vôbec nečítajú ?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Betina2 Pozri príspevok
...či ONI na DU tie Poznámky vôbec nečítajú?
no len tak pre krátenie si dlhej chvíle určite nie; ale je viac ako pravdepodobné, že v prípade kontroly sa do nich kontrolóri pozrú. Okrem toho je to prípad, ktorý sa "nespláchne" v jednom roku - v 2. OS sa to potlačí až 6 rokov...
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Vyzerá, že je to rozumný človek, po dnešnej debate sa do toho až tak nehrnie Ako som povedala, chce to trochu času, ale poddá sa.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Ahojte, prosím do akej odpisovej skupiny by ste zaradili Repeater. Je to zariadenie potrebné na wifi signál. Ďakujem
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

certik Pozri príspevok
Ahojte, prosím do akej odpisovej skupiny by ste zaradili Repeater. Je to zariadenie potrebné na wifi signál. Ďakujem
Odpisova skupina 1
OS1.jpg  
1 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Ďakujem Ti za rýchlu odpoveď
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Kam by ste zaradili nasledovné: Čerpaci zariadenie za 2800 EUR a súprava nádob pre olejové hospodárstvo 12 400 EUR. Zaradiť samostatne alebo spolu?
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Zuziana Pozri príspevok
Kam by ste zaradili nasledovné: Čerpaci zariadenie za 2800 EUR a súprava nádob pre olejové hospodárstvo 12 400 EUR. Zaradiť samostatne alebo spolu?
Je to súbor predmetov? Do súboru predmetov dávame položky, ktoré nemajú samostatné použitie, alebo ktoré nebudeme používať iným spôsobom ako v súbore predmetov.

Hlúpe prirovnanie:
Ak nádoby budete používať v olejovom hospodárstve ale aj na distribúciu pitnej vody (čo je blbosť) tak to nebude súbor predmetov.

Tak sa rozhodni.

apo
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Prosím o pomoc- kam zaradiť automatickú zváračku plastov Leister - na hydroizol, fóliu- predpokladám, že do 2 odpis. skupiny- hľadám v CPA kód , ale nedarí sa mi- neviem ako to môže byť pomenované.

Vopred ďakujem
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

do tohoto kódu to nespadá? 2-26 28.96 Stroje na výrobu plastov a gumy
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Zužu Pozri príspevok
do tohoto kódu to nespadá? 2-26 28.96 Stroje na výrobu plastov a gumy
Neviem veru, možno aj to bude lepšie- ďakujem pekne za ochotu.Ja som našla ešte toto
27.90.3 Stroje a zariadenia na spájkovanie, tvrdé spájkovanie, zváranie, povrchový ohrev a kalenie, striekanie za tepla, žiarové striekanie - ale to vyzerá skôr na kovy
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Prosím Vás, do ktorej OS a aký KP by ste dali Formátovaciu pílu? (Stroj je určen pro přesné dělení velkoplošných a laminovaných materiálů)
Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Maxinka Pozri príspevok
Prosím Vás, do ktorej OS a aký KP by ste dali Formátovaciu pílu? (Stroj je určen pro přesné dělení velkoplošných a laminovaných materiálů)
Ďakujem
Nemôže to byť toto? 2-27 28.99 Ostatné stroje a prístroje na špeciálne účely inde neuvedené
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Tweety Pozri príspevok
Nemôže to byť toto? 2-27 28.99 Ostatné stroje a prístroje na špeciálne účely inde neuvedené
Hmm...môže! Aj na to som sa pozerala, len som si nebola istá:-)ĎAKUJEM za nakopnutie
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Do ktorej odpisovej skupiny zaradit Parkovaciu budku , prosim poradte.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ali8 Pozri príspevok
Do ktorej odpisovej skupiny zaradit Parkovaciu budku , prosim poradte.
môj názor - stavba....ale počkaj na názory iných- skúsenejších
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Mila123 Pozri príspevok
môj názor - stavba....ale počkaj na názory iných- skúsenejších
Pozri stavebný zákon.
106)§ 43a zákona č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon) v znení neskorších predpisov.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

ali8 Pozri príspevok
Do ktorej odpisovej skupiny zaradit Parkovaciu budku , prosim poradte.
drobné stavby - odpisová skupina 3
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať