Zavrieť

Porady

Nesprávne odvedená zrážková daň

Ahojte, prosím o radu, nesprávne som odviedla zrážkovú daň, namiesto dane som odviedla základ dane, teda väčšiu ako som mala / aj to sa môže stať?/, čo teraz, je nejaká opravná možnosť???
Usporiadat
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
No ja už naozaj neviem, pretože moje oznámenia za december už sú na DÚ. Žeby v podateľni neboli informovaní rovnako v každom meste?
Aj keď priznávam, logicky mi to oznámenie za december viac sekne už do prehľadu. Pretože, ak napr. vezmem niekoho na dohodu na tento týždeň, odmenu mu vyplatím a daň zrazím ešte teraz v januári, tak som na tom rovnako ako s tou decembrovou odmenou.
No uvidíme...
0 0
OľgaH OľgaH

OľgaH je offline (nepripojený) OľgaH

Lydka R
No ja už naozaj neviem, pretože moje oznámenia za december už sú na DÚ. Žeby v podateľni neboli informovaní rovnako v každom meste?
Aj keď priznávam, logicky mi to oznámenie za december viac sekne už do prehľadu. Pretože, ak napr. vezmem niekoho na dohodu na tento týždeň, odmenu mu vyplatím a daň zrazím ešte teraz v januári, tak som na tom rovnako ako s tou decembrovou odmenou.
No uvidíme...
Mne dnes na daňovom úrade v NZ tiež Oznámenie o zrážkovej dani nezobrali a tvrdili mi, že tie čo zobrali budú vrátené.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Lydka R
No ja už naozaj neviem, pretože moje oznámenia za december už sú na DÚ. Žeby v podateľni neboli informovaní rovnako v každom meste?
Aj keď priznávam, logicky mi to oznámenie za december viac sekne už do prehľadu. Pretože, ak napr. vezmem niekoho na dohodu na tento týždeň, odmenu mu vyplatím a daň zrazím ešte teraz v januári, tak som na tom rovnako ako s tou decembrovou odmenou.
No uvidíme...

Nič v zlom pre pracovníkov v podateľniach na DÚ, ale viete si predstaviť, že by mali vedieť o všetkých zmenách, ktoré sa týkajú vecí pre daňové úrady? Veď to by sa museli zblázniť. Mne za jednu firmu tiež vzali na podateľni oznámenie o zrážk. dani, ale správkyňa ho už nevzala, aby mi ho nemusela vraciať.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať