Zavrieť

Porady

nezdaniteľná čiastka 2007 versus "milionárska daň"

PROSÍM:
Mzdárka mi oznamila Vám ze v zmysle novely danoveho zakona nemam narok na nezdanitelnu cast platu vo vyske 7968,- Sk a že tato nezdanitelna cast mi bola od 1. januara zastavena z dovodu ze by mi pri rocnom zuctovani za rok 2007 vznikol nedoplatok na dani vo vyske cca 18.000,- Sk.
Aká je to novela a prečo mi to ruší?
ĎAKUJEM
Usporiadat
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Posúvam..... Nikto mi neporadí?
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

ZEvina Pozri príspevok
Dobrý deň prajem, chcela by som Vás poprosiť o pomoc: Náš zamestnanec si celý rok uplatňoval nezdaniteľnú časť na daňovníka (95 616,-). Teraz som mu robila potvrdenie o príjmoch fyzickej... a čiastkový základ dane vyšiel viac ako 570 876,-- Sk. Nakoľko je cudzí štátny príslušník (ČR) a na území ČR má aj iné príjmy, daňové priznanie si robí sám v ČR na základe potvrdenia o zrazených preddavkov na území SR. Moja otázka: čo s tou "milionárskou" daňou? Má sa vysporiadať na území SR, alebo si to on vysporiada v daňovom priznaní v ČR?
Ďakujem za každú radu. Eva
ZEvina Pozri príspevok
Posúvam..... Nikto mi neporadí?
Podľa toho, čo píšeš je dańovým rezidentom ČR. Príjmy dosiahnuté v SR musí vysporiadať v SR. Ak tu má len príjmy zo závislej činnosti, tak môže požiadať o RZD. Ak tu má aj iné príjmy, tak zo všetkých príjmov dosiahnutých v SR podá v SR DPFO. Celosvetové príjmy si potom vysporiada v ČR.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Ďakujem za predošlú radu a mám ešte jednu otázočku: Ak mi zamestnanec prinesie potvrdenie o zúčtovaných.... z dohody o vykonaní práce riadne zdanenú, je táto dohoda vysporiadaná a neuvádza sa to do ročného zúčtovania ani vtedy, ak by sa tým navýšil čiastočný základ, ktorý by sa tým zvýšil nad 498 000? Môžem mu odpočítať celú nezdaniteľnú čiastku 95 616,--? Ďakujem.
0 0
tomare tomare

tomare je offline (nepripojený) tomare

ZEvina Pozri príspevok
Ďakujem za predošlú radu a mám ešte jednu otázočku: Ak mi zamestnanec prinesie potvrdenie o zúčtovaných.... z dohody o vykonaní práce riadne zdanenú, je táto dohoda vysporiadaná a neuvádza sa to do ročného zúčtovania ani vtedy, ak by sa tým navýšil čiastočný základ, ktorý by sa tým zvýšil nad 498 000? Môžem mu odpočítať celú nezdaniteľnú čiastku 95 616,--? Ďakujem.
Záleží aká je daň na potvrdení. Ak je zrážková je to vysporiadané ak preddavková, navýši to čiastkový základ a môže to zmeniť i nezdaniteľnú čiastku
0 0
Jana Vlčeková Jana Vlčeková

Jana Vlčeková je offline (nepripojený) Jana Vlčeková

žena
Zdravím poraďákov,
mohla som počas roka 2007 zrušiť odpočet dane zamestnancovi keď mal príjem dosť vysoky, teraz pri zúčtovaní dane má dosť značný nedoplatok a viní mňa.
Mal podpísané vyhlásenie a počas roka ho daň nezaujímala.
Poraďte mi prosím ako mám argumentovať.
Ďakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Jana Vlčeková Pozri príspevok
Zdravím poraďákov,
mohla som počas roka 2007 zrušiť odpočet dane zamestnancovi keď mal príjem dosť vysoky, teraz pri zúčtovaní dane má dosť značný nedoplatok a viní mňa.
Mal podpísané vyhlásenie a počas roka ho daň nezaujímala.
Poraďte mi prosím ako mám argumentovať.
Ďakujem
pokiaľ podpísal vyhlásenie tak ste povinná mu uplatňovať mesačný odpočet. Bohužiaľ zákon platí pre všetkých a pokiaľ ste ho upozornili počas roka na možnosť vysokého nedoplatku a nebral to vážne tak tu má následky.

Zodpovednosť je na jeho strane a nech si uvedomí že na možnosť vysokého nedoplatku ste ho nemuseli počas roka upozorňovať. Zákon Vám to neprikazuje, je to len vaša dobrá vôla
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať