Zavrieť

Porady

mzdy v MS3

Som zaciatočník v mzdách aj v programe. Prosím o radu,či treba urobiť nejakú ročnú uzávierku miezd. Aké termíny nemám prešvihnúť a čo rýchlo tlačiť. Ako dostanem priemery z minulého roka na prepočet dovolenky a taktiež pre náhradu DPN?
Usporiadat
mapemo mapemo

mapemo je offline (nepripojený) mapemo

netreba robit ziadnu uzavierku, akurat vytlacit mzdove listy, priemery z minuleho roky program prepocita sam, podla posledneho stvrtroku, ked nejake otazky mozes mailovat
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
nufo nufo

nufo je offline (nepripojený) nufo

nezabudni ale nahrať všetkým zamestnancom nové obdobia - január 2007, lebo je nová nezdaniteľná čiastka a treba si nahrať aj nároky na dovolenky - inak by stále odpočítaval z minulého roka
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Ak vytváraš nové obdobie kopírovaním starého, tak nároky na dovolenku sa automaticky prenášajú, t.j. ak mal zamestanec v minulom období napr. 20 dní tak aj v novom bude mať 20 dní. Netreba špeciálne zadávať dovolenku na nové obdobie, pokiaľ sa jej nárok nezmenil.

Najjednoduchšie je zmenu nezd. čiastky to spraviť "Hromadnými operáciami" v menu mzdy, kde v sprievodcovi na strane 1/3 nastavíš údaje platné od január 2007, popis napr. zmena nezdaniteľnej čiastky a na strane 2/3 v záložke nezd. čiastky nastavíš nový nezdaniteľný základ. Týmto sa Ti nastaví nový nezd. základ naraz u všetkých zamestnancov.

Nezd. čiastku treba ešte nastaviť aj v konfigurácii účt. roku, odkiaľ ťahá údaje pre nových zamestnancov, resp. pre ročné zúčtovanie.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

pomoze aj upgrade na verziu 10,070
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, taktiež som začiatočník v mzdách programu Money, skúšam si vytvoriť mzdu za 02/07 zamestnanca, ktorý je v PP od 1.2.07 so základnou mzdou Sk 13.800,-, ktorý bol v dňoch 14.2.-18.2.07 DPN a odo dňa 19.2.07 je na materskej dovolenke. Chcela by som sa opýtať, prečo mi nevyrátava náhradu za DPN, dívala som sa aj v nastavení účtovného roka, tak mám tam ako preplácať dávky no nejak mi to nejde. Prosím ak viete poradiť, poraďte. Ďakujem.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Nevypočítava, pretože nemá z čoho - nemáš tam nahodené mzdy za minulý rok. Takže na karte zamestnanca, v záložke hore Mzdy, dole sadzby si zaklikneš "zadávať priamo" a do kolónky zamest. si zadáš denný základ. Ten musíš vypočítať ručne (keďže nemáš žiadne výplaty).
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Ďakujem za odpoveď, len ako som sa tam tak pozerala, tak aj v zamestnancoch, ktorý vo firme pracujú už viac rokov v kolonke Vypočítať zo ZZM nemám žiadnu hodnotu, neviete mi prosím ešte poradiť čo s tým, mám ručne zadať za minulý rok, či niečo urobiť a on si to sám doplní?
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Zobraz si zoznam zamestnancov a pri ňom v tlačových zostavách je "Podklady pre výpočet základov nem. dávok". Ja si zvyknem toto vytlačiť a potom to každému zamestnancovi zadám do karty ako údaje platné na určitý rok.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Veľmi pekne ďakujem, našla som tú zostavu a urobím to podľa Vašej rady, aj keď som si myslela, že to za mňa urobí program. Môžem Vás ešte poprosiť o kontrolu môjho prepočtu DVZ? Mám zamestnanca od 1.2.07, mzda je Sk 13.800,-, v dňoch 14.2.-18.2.07 DPN a odo dňa 19.2.07 materská dovolenka. Môj výsledok je 477,69 a vznikol výpočtom 13.800/20*9=6.210 a ďalej 6.210/13=477,69. Myslíte, že je to O.K.? Ďakujem za Vás čas.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

No asi to nie je dobre, ja by som počítala 13800/11=1254,5455 ako denný vymeriavací základ.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Ďakujem za názor, idem rátať ďalej. Príjemný deň.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, znova si nie som istá so mzdami v Money, ide mi a to, že keď vytváram mzdu za 4/07 tak mi v ODPRACOVANÝCH - NÁHRADY vôbec nepíše sviatky ani počet ani náhradu. Mám to ručné dopísať? Zamestnanec má skutočne odpracovaných 152 hod. a 2 dni boli Veľkonočné sviatky. Ďakujem
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Skontroluj si, či máš v zozname sviatkov zadané sviatky na rok 2007.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

este by som odkontroloval, ci je aktualna verzia...
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

S tými štátnymi sviatkami ste mali pravdu, dopísala som ich, verziu máme poslednú. Počet dní sviatkov mi už ukáže, len by som si chcela overiť, či je správne vyrátaná náhrada, v programe dáva nulu a hrubú mzdu, dáva ako je v prac.zmluve 13.800,-. Neviem, rozmýšľam správne, ale ak by som mala ručne rátať hrubú mzdu za 21 kalendárnych dní z toho 2 dni sviatkov. Tak by som to rátala takto: Základná mzda 13.800/21=657,1428 x skutočne odpracovaných 19 dní = 12.486,- + náhrada za sviatok 2 dni x priemerná náhrada v našom prípade 782,-/deň = 1.564,-. Takže mne by vyšla hrubá mzda vo výške 12.486,-+1564,-=14.050,-. A možno, že to program ráta tak preto, že veľkonočný piatok a pondelok, nie sú štátnymi sviatkami ale dňami pracovného pokoja a neráta sa to s priemernou náhradou? Viac rady si už neviem.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Pokiaľ je zamestnanec odmeňovaný mesačnou mzdou, tak sa neráta priemerná náhrada §122 ods. 3 ZP.
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

kde robim chybu pri mzdach (money s3):

- mam dohodara, odmenovaneho hodinovou sadzbou 60 Sk/hod.
- dal som mu pracovnu dobu a uvazok 0 hod. a hodinovu sadzbu 60 Sk
- v nezdanitelnych ciastkach som mu NEZASKRTOL policko "podpisane vyhlasenie"
- pri vypocte som mu nedal odpracovane dni, ale len hodiny (napr. 36)

problemy:
- system mi uplatnil nezdanitelnu ciastku (aj ked nemal)
- prijem, ktory bol do 5 000 Sk, zdanil preddavkovo

prosim o radu skusenejsich, ci som spravil vsetky kroky, ako som mal a ako odstranit problemy popisane vyssie...
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Skontroluj nastavenie pracovného pomeru (odvody, a najmä daň z príjmu - osobitná sadzba).
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

Ľuba Pozri príspevok
Skontroluj nastavenie pracovného pomeru (odvody, a najmä daň z príjmu - osobitná sadzba).

nastavenie som si robil nove (nebola tam prednastavena dohoda) - dal som odvody, ktore sa maju platit etc... to si myslim, ze je OK...

co sa osobitnej sadzby tyka, nebude potom do osobitnej strkat aj prijem nad 5000 Sk - rozozna to program sam?
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Ja mám pre tieto prípady urobené 2 pracovné pomery, jeden DVP do 5000, a druhý DVP nad 5000.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať