Zavrieť

Porady

mzdy v MS3

Som zaciatočník v mzdách aj v programe. Prosím o radu,či treba urobiť nejakú ročnú uzávierku miezd. Aké termíny nemám prešvihnúť a čo rýchlo tlačiť. Ako dostanem priemery z minulého roka na prepočet dovolenky a taktiež pre náhradu DPN?
Usporiadat
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Jara Pozri príspevok
Tak to ozaj neviem, ja som po aktualizácii mala nahodené správne. Máš verziu 11,034? Ak áno, tak si tam zrejme budeš musieť zavolať
Ak má nainštalovanú verziu 11,034, tak ani mne to nenahodilo. Urobila som synchronizáciu, taktiež som to tam nemala. A až keď som ukončila program a znova dala synchonizovať tak mi ešte stále písalo, že treba pridať mzdy od 1.3.2009, no v systéme to už bolo.
0 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

Ahojte, poprosím o radu ... robím mzdy v Money S3 ŠTART (bezplatná verzia) - nie som však spokojná s tlačivami napr. do sociálky - mám problém ich správne vycentrovať na A4, tlačivá do ZP boli neaktuálne za realitou a pod. Môžem dúfať, že ak si zakúpim riadne licencovanú verziu, bude to lepšie ? Resp. podľa Vašich skúseností - akceptujú Vám inštitúcie (SP, ZP, DÚ) tlačivá vytlačené v Money ? Ďakujem za Vaše názory.
0 0
Miri82 Miri82

Miri82 je offline (nepripojený) Miri82

Jana_clenka Pozri príspevok
Ahojte, poprosím o radu ... robím mzdy v Money S3 ŠTART (bezplatná verzia) - nie som však spokojná s tlačivami napr. do sociálky - mám problém ich správne vycentrovať na A4, tlačivá do ZP boli neaktuálne za realitou a pod. Môžem dúfať, že ak si zakúpim riadne licencovanú verziu, bude to lepšie ? Resp. podľa Vašich skúseností - akceptujú Vám inštitúcie (SP, ZP, DÚ) tlačivá vytlačené v Money ? Ďakujem za Vaše názory.
Ja takisto pracujem s týmto programom a myslím si, že má dosť nedostatkov. Čo sa týka tlačív, tak ja posielam z programu do sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní a akceptujú to. Čo sa týka daňového, tak toto neakceptujú a musela som to všetko prepisovať.
0 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

Moc ďakujem.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, prečo mi zaokrúhľuje odvody pri mzdách na celé eurá nahor. Napr. odvod má byť 15,278 eur (zaokrúhlene 15,2) a mne vyhadzuje v tom mojom MS3 tvrdohlavo 16. A takto je to pri všetkých odvodoch, daniach atď. Nezoberie mi ani ručnú opravu. Poradí niekto? Treba niečo nastaviť? Neviem už ako to robiť, zákaznícka podpora v programe je aká je. Veľmi ľutujem, že som kúpila práve tento program.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Dobrý večer, začala som účtovať mzdy v PÚ. Doteraz som účtovala len v JÚ. Zadala som si cvične mzdu za 4/2009 a urobila zaúčtovanie miezd. Do účtovného denníka mi zadalo:
- ID 521000/331000
jednotlivé odvody do SP a ZP , ale len za zamestnávateľa
- 524000/336000 ako záväzok

Neviem, či som niekde neurobila chybu. Myslela som, že mi zaúčtuje aj odvody za zamestnancov 331000/336000. Tieto sumy tam chýbajú.
Prosím, viete mi niekto poradiť ? Už ma bolí ruka, čo sa tu s tým bezvýsledne džubem. Firma bude mať len pár zamestnancov, je dobré k nim urobiť nejakú analytiku? Ak áno akú mi doporučíte?
Ďakujem
0 0
Miri82 Miri82

Miri82 je offline (nepripojený) Miri82

Gabhus Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, prečo mi zaokrúhľuje odvody pri mzdách na celé eurá nahor. Napr. odvod má byť 15,278 eur (zaokrúhlene 15,2) a mne vyhadzuje v tom mojom MS3 tvrdohlavo 16. A takto je to pri všetkých odvodoch, daniach atď. Nezoberie mi ani ručnú opravu. Poradí niekto? Treba niečo nastaviť? Neviem už ako to robiť, zákaznícka podpora v programe je aká je. Veľmi ľutujem, že som kúpila práve tento program.
Ja používam tiež ten program, ale mne to ráta v poriadku a nezaokrúhľuje mi to. Myslím, že sama si s tým neporadíš a predsa sa budeš musieť obrátiť na zákaznícku podporu i keď tiež mám s nimi isté skúsenosti. Takisto nie som s tým programom spokojná, pretože už som prišla na mnohé nedostatky.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Vďaka za spoluúčasť, obrátila som sa na zákaznícku podporu, poradili, nefunguje, napísala som zas a uvidím...................
0 0
Miri82 Miri82

Miri82 je offline (nepripojený) Miri82

Gabhus Pozri príspevok
Vďaka za spoluúčasť, obrátila som sa na zákaznícku podporu, poradili, nefunguje, napísala som zas a uvidím...................

Správne, treba tam písať, prípadne volať, kým sa to nedá do poriadku. Ale v každom prípade, ak to je jediný nedostatok, ktorý si objavila, tak to ešte nie je až také zlé, mne robí ten program dosť nepríjemné zmätky a preto musím všetko kontrolovať , prípadne prerátavať ručne. A na mnohé situácie nie je tento program vôbec prispôsobený - ako napr. náhrada 60% pri prekážkach na strane zamestnávateľa.
0 0
Miri82 Miri82

Miri82 je offline (nepripojený) Miri82

Nemáte niekto skúsenosti s vytlačením opravného mesačného výkazu do zdravotnej poisťovne z programu Money? Neviem vôbec, či sa to dá.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

No vieš, my máme vo firme jedného zamestnanca a cca 4 dohodárov. Zamestnanec (konateľ v jednom) nemaróduje, dovolenku nečerpe, takže to nie sú nijako náročné mzdy. Ale zato spoľahnúť sa na tento program celkom nedá ani tak. Napr. pri ročnom zúčtovaní toho jedného som opravovala ručne rozdiel cca 8OO SK, dohodárov robím tak, že zaškrtnem formu pracovného pomeru na brigádnická práca študentov, inak mi ráta odvody podľa svojho a pritom sú to starobné dôchodcovia atď. Robiť mzdy v tomto programe pre cca 5O ľudí si predstaviť neviem, to radšej ručne stručne. Ale inak už som si na tento program zvykla, považujem ho za taký priemer.
0 0
Miri82 Miri82

Miri82 je offline (nepripojený) Miri82

Gabhus Pozri príspevok
No vieš, my máme vo firme jedného zamestnanca a cca 4 dohodárov. Zamestnanec (konateľ v jednom) nemaróduje, dovolenku nečerpe, takže to nie sú nijako náročné mzdy. Ale zato spoľahnúť sa na tento program celkom nedá ani tak. Napr. pri ročnom zúčtovaní toho jedného som opravovala ručne rozdiel cca 8OO SK, dohodárov robím tak, že zaškrtnem formu pracovného pomeru na brigádnická práca študentov, inak mi ráta odvody podľa svojho a pritom sú to starobné dôchodcovia atď. Robiť mzdy v tomto programe pre cca 5O ľudí si predstaviť neviem, to radšej ručne stručne. Ale inak už som si na tento program zvykla, považujem ho za taký priemer.
Tak ja mám tú smolu, že robím v tomto programe mzdy pre 50 a viac zamestnancov.A veruže som sa stretla už mnohými problémami a niektoré veci viackrát kontrolujem a ručne prerátavam. Mne v poslednej dobe začalo vo vyúčtovaní miezd v jednom mieste miešať čísla účtov zamestnancov. Ja som síce v inom programe nerobila - je to môj prvý, a tiež mi neostávalo nič iné, len si zvyknúť.Ale čo považujem za vážny nedostatok- že nie je možné vytlačiť priamo z programu ELDP.
0 0
Peterika Peterika

Peterika je offline (nepripojený) Peterika

Miri82 Pozri príspevok
Nemáte niekto skúsenosti s vytlačením opravného mesačného výkazu do zdravotnej poisťovne z programu Money? Neviem vôbec, či sa to dá.
Program v zdravotných výkazoch neponúka možnosť opravného výkazu ale ide to cez editor formulárov urobiť:
vyúčtovanie ZP
1. dáš si mesačný výkaz za určitý mesiac, odklikneš banku a doplníš údaje...
2. dáš tlač dokumentu ale netlačíš ale dáš editovať
3. otvorí sa ti editor formulárov a tam to X pri riadny posuň len vpravo myškou k opravnému a hore / červeným/ zatvoríš editor, ktorý ti vyhodí tabuľku či má zmeny uložiť a ty dáš áno
4. Takto máš výkaz už zadaný ako opravný - dáš si ho vytlačiť alebo ak podávaš elektronicky tak export.
5. Nezabudni si po vytlačení alebo odoslaní výkazu zase zopakovať ten postup a X presunúť na riadny,a samozrejme uložiť zmeny , pretože pri daľších výkazoch by ti to zadávalo ako opravný.

Možno sa to zdá zložité ale nie je.
Ja nepoznám iný spôsob ak niekto vie ako na tie opravné výkazy zo ZP tak posúvam
0 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

nástroje, nastavenie, účtovný rok, mzdy, odvody a tam v záložke je nastavenie pri zaokrúhľovaní - tam asi bude chyba.
0 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

Gabhus Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, prečo mi zaokrúhľuje odvody pri mzdách na celé eurá nahor. Napr. odvod má byť 15,278 eur (zaokrúhlene 15,2) a mne vyhadzuje v tom mojom MS3 tvrdohlavo 16. A takto je to pri všetkých odvodoch, daniach atď. Nezoberie mi ani ručnú opravu. Poradí niekto? Treba niečo nastaviť? Neviem už ako to robiť, zákaznícka podpora v programe je aká je. Veľmi ľutujem, že som kúpila práve tento program.
Reagovala som na tento príspevok
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Vďaka za odpoveď, už som na to prišla, už mi to ide. Ale čo mi zase vyhadzuje - dám si vytlačiť výplatnicu a vytlačí na nej všetkých - momentálne troch - dohodárov, ale pána majiteľa ani za svet. Ešte že to berieme ako srandu, dôležitejší majiteľ by sa možno aj urazil. Minulý mesiac sme sa smiali a povedala som, že keď nie je na papieri, že ani žiadnu výplatu nedostane - Veď čo nemáš na papieri.... Fakt, nevedel by niekto prečo mu tú výplatu nechce dať? Vypočíta, zaúčtuje, ale na výplatnicu ho nedá a nedá.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Prosím Vás o radu:
  • Dajú sa nejakým spôsobom hromadne vygenerovať mzdy? Skúšala som to podľa tohto návodu: http://www.money.sk/download/SK/dokumentacia/Kapitola_08_Mzdy_a_personalistika.pdf cez „Hromadné zmeny“. Podľa návodu som to pochopila tak, že v „Mzdách“ sa pre každého označeného zamestnanca automaticky podľa decembra pridajú januárové mzdy, ktoré budú rovnaké, ako decembrové, a potom si v nich môžem robiť ručne zmeny. V mzdách nikto nepribudol a aj keď idem cez „Mzdy“ – „Pridať“, vyberiem si zamestnanca, tak na jeho karte musím ručne zmeniť mesiac na január 2010. Ale týmto postupom sa asi iba pridá ďalší rok v karte Zamestnanci.
  • Ako so zamestnancami, ktorí pracovali do 31.12.2009 na dohodu, k tomuto dátumu bola s nimi dohoda zrušená a opäť začali pracovať na dohodu v januári 2010? Mám pre každého vytvoriť novú kartu zamestnanca?
  • Ako so zamestnancom, ktorý v 1/2001 pracoval na dohodu a od 2/2010 bude pracovať na trvalý pracovný pomer? Mám pre neho vytvoriť novú kartu na pracovný pomer?
  • Keďže skončil r. 2009, treba urobiť nejaké špeciálne úpravy, operácie kvôli prechodu do ďalšieho roka?
  • Nárok na dovolenky v r. 2010 musím zadať ručne na karte zamestnanca (nový nárok + nevyčerpaná dovolenka z predchádzajúceho roka), alebo to dokáže program spraviť aj sám?
Ďakujem.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Vyzerá to tak, že všetci to vzdali a Money S3 už nepoužívajú, lebo je to program na ..... Z toho vyplýva, že mám smolu, nikto mi nepomôže a musím si s tým poradiť sama.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Llívia Pozri príspevok
Prosím Vás o radu:
  • Dajú sa nejakým spôsobom hromadne vygenerovať mzdy? Skúšala som to podľa tohto návodu: http://www.money.sk/download/SK/dokumentacia/Kapitola_08_Mzdy_a_personalistika.pdf cez „Hromadné zmeny“. Podľa návodu som to pochopila tak, že v „Mzdách“ sa pre každého označeného zamestnanca automaticky podľa decembra pridajú januárové mzdy, ktoré budú rovnaké, ako decembrové, a potom si v nich môžem robiť ručne zmeny. V mzdách nikto nepribudol a aj keď idem cez „Mzdy“ – „Pridať“, vyberiem si zamestnanca, tak na jeho karte musím ručne zmeniť mesiac na január 2010. Ale týmto postupom sa asi iba pridá ďalší rok v karte Zamestnanci.
  • Ako so zamestnancami, ktorí pracovali do 31.12.2009 na dohodu, k tomuto dátumu bola s nimi dohoda zrušená a opäť začali pracovať na dohodu v januári 2010? Mám pre každého vytvoriť novú kartu zamestnanca?
  • Ako so zamestnancom, ktorý v 1/2001 pracoval na dohodu a od 2/2010 bude pracovať na trvalý pracovný pomer? Mám pre neho vytvoriť novú kartu na pracovný pomer?
  • Keďže skončil r. 2009, treba urobiť nejaké špeciálne úpravy, operácie kvôli prechodu do ďalšieho roka?
  • Nárok na dovolenky v r. 2010 musím zadať ručne na karte zamestnanca (nový nárok + nevyčerpaná dovolenka z predchádzajúceho roka), alebo to dokáže program spraviť aj sám?
Ďakujem.



Ak máš zamestnancov, ktorým ste ukončili dohodu k 31.12.2009 a následne k 1.1.2010 novú dohodu, stačí v karte zamestnanca, kde máš dátumy vyplniť dátum prerušenia 31.12.2009 a dátum obnovenia 1.1.2010 a môžeš s touto kartou ďalje pracovať.

Pre zamestnanca, ktorý najprv pracoval na dohodu a potom na hlavný PP by som urobila novú kartu.

Prechod do nového roku by sa mal urobiť automaticky, ak v záložke Účtovníctvo klikneš na Uzávierkoví operácie, potom Prevod počiatočných stavov do nového roku, potom už len čítaj a rob čo ťa naviguje .....

Nárok na dovolenku tiež program prenáša, novú výmeru je potrebné zadať v karte zamestnanca, záložke mzdy - údaje platné od ........ treba pridať január 2010 a v kolonke nárok dovolenky napísať počet dní, naráta ti starú a novú.

Je to trošku zložitejší softwer, treba sa s nim pohrať a prídeš na to .... ináč si myslím, že je veľmi dobrý, prepracovaný, na vysokej úrovni.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Timka1, ďakujem ti za odpoveď (ale nesúhlasím s poslednou vetou, ten softvér je z môjho pohľadu nanič, sama by som si ho nevolila. Robila som predtým v Omege a Datalocku, to bolo ďaleko ďaleko lepšie - lepšie a viac zostáv, napr. žiadosť o ročné zúčtovanie, vyhlásenie..., žiadne chyby, ako napr. tu mi v mesačnom výkaze urobil program rozdiel 0,10 EUR). Nevieš mi ešte poradiť, či sa dajú mzdy nejakým spôsobom "generovať" hromadne? Na ich stránke som našla toto: http://www.money.sk/download/SK/doku...2_Nastroje.pdf - na 22. strane je písané niečo o dávkovom vytváraní miezd. Je toto to "generovanie"? Týmto spôsobom mi napr. v januári 2010 skopírujem mzdy za 12/2009 a ja si v nich budem potom môcť urobiť zmeny aké potrebujem?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať