Zavrieť

Porady

mzdy v MS3

Som zaciatočník v mzdách aj v programe. Prosím o radu,či treba urobiť nejakú ročnú uzávierku miezd. Aké termíny nemám prešvihnúť a čo rýchlo tlačiť. Ako dostanem priemery z minulého roka na prepočet dovolenky a taktiež pre náhradu DPN?
Usporiadat
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

Ľuba Pozri príspevok
Ja mám pre tieto prípady urobené 2 pracovné pomery, jeden DVP do 5000, a druhý DVP nad 5000.

cize si to musim vyslovene sledovat, program to nerozlisi...

a preco mi to uplatnilo nezdanitelnu cast, ked som nemal zaskrtnute "podpisane vyhlasenie"?
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

nahrady za pracu vo sviatok - viete niekto ako to money pocita??? ja som na to neprisiel...
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Normálnym priemerom mesačným, pokiaľ je zamestnanec odmeňovaný priemernou mzdou.
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

ale ved za pracu vo sviatok ma byt priplatok 50%. chapem to tak, ze priplatok sa pocita z daneho denneho zarobku. tzn. vypocitam, aka je nahrada za ten konkretny den a pridam 50%...
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Písal si o náhradách, tak som predpokladala, že nepracoval. Ak pracoval, tak mu do percentuálnych príplatkov zadaj príplatok 50% a počet hodín, ktoré odpracoval vo sviatok.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

zamestnanec pracuje od 01.04.2007 so mzdou 12500 mesačne.Pušál. priemer. náhradu mal 72,12. Od 01.05.2007 sa mu zvýši mes. mzda na 13750. Mám zmeniť aj paušálnu priemernú náhradu od 01.05. alebo až po prechode na kvartál teda v júli? Ďakujem vám.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Odpovie niekto? Už som si zistila, že ten priemer platí na celý kvartál, ale ide mi ešte o to, či mám odfajknúť to okienko pri pausálnej priemernej náhrade - program to sám údajne nevypočíta, ak nie je celý kvartál zamestnaný. Ďakujem.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Nechaj si to okienko zaškrtnuté až do júna. Potom pridáš údaje platné od júla a v týchto už nebude zaškrtnuté. Program náhradu automaticky vypočíta z predchádzajúceho kvartálu. Do konca júna by aj tak nemal mať nárok na dovolenku.
Naposledy upravil Ľuba : 12.06.07 at 12:45
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Prosím , ako sa dajú nastaviť zálohy v money. Chceme teraz poskytnúť jednorazovú zálohu pred vianocami, aj ju teda vyplatiť a potom sa zahrnie do hrubej mzdy za mesiac december. Viete mi s tým poradiť v money? Ďakujem.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

tonkat Pozri príspevok
Prosím , ako sa dajú nastaviť zálohy v money. Chceme teraz poskytnúť jednorazovú zálohu pred vianocami, aj ju teda vyplatiť a potom sa zahrnie do hrubej mzdy za mesiac december. Viete mi s tým poradiť v money? Ďakujem.
neporadí nikto?
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Pri jednorazovej zálohe by som len do výplatnej pásky za december zadala sumu zálohy. Inde netreba nič nastavovať. Ešte samozrejme dať zamestnancom podpísať výdavkový doklad na zálohu.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Ľuba Pozri príspevok
Pri jednorazovej zálohe by som len do výplatnej pásky za december zadala sumu zálohy. Inde netreba nič nastavovať. Ešte samozrejme dať zamestnancom podpísať výdavkový doklad na zálohu.
Myslíš na karte mzdy v záložke vyúčtovanie zamestnanec, do okienka záloha?
Ešte jedna otázka, odmeny pri prac. ale. živ. jubileu môžem dať do zál. hrubá mzda a okienko Príjmy mimo poistného?? Ďakujem pekne.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Do toho okienka idú všetky príjmy, ktoré nepodliehajú odvodom, takže áno.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Ďakujem pekne
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ahojte, potrebovala by som poradiť, zamestnanec má min.mzdu 8100,- vyšla mi ale 8081,-, doplatila som 19,- ale výkazy do poisťovní mi vyrátalo z 8081,- je to dobre? alebo nie? Ďakujem
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Podľa môjho názoru to musí byť z minim. mzdy. Tiež som riešila tento problém. Musela som sa s tým pohrať a nakoniec som v položke navýšenie mzdy doplatila do minim. mzdy a potom aj výkazy do poisťovní boli z minim. mzdy.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ja som jej dala doplatok do min. mzdy ale do výkazov mi to nedáva. Tak neviem, kde by som to mala zadať. Ja si tiež myslím, že by to malo byť z tých 8100 ale neviem ako to urobiť.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

ako si doplatila tych 19 Sk?
doplnila do nejakej kolonky? zamestnanec ma mesacnu mzdu, nemal dovolenku?
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Zadáš si: Karta zamestnanca, potom odpracované a v časti náhrady máš sviatky, dovolenka, paragraf a jeden voľný riadok. Tam som ručne doplnila text navýšenie mzdy a zadala som sumu. Na lište vľavo mi hneď ukazovalo ako sa mení hrubá mzda podľa zadanej sumy. Potom boli v poriadku aj výkazy. Kým som na to prišla, skoro ma porazilo.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ďakujem, už som nato prišla aj ja, ja som to mala nie medzi odpracovanými ale ako je hrubá mzda - výpočet hrubej mzdy a nie na prvej strane medzi náhradami, ďakujem už aj vo výkazoch je 8100 a zas som múdrejšia aj vďaka vám.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať