Zavrieť

Porady

mzdy v MS3

Som zaciatočník v mzdách aj v programe. Prosím o radu,či treba urobiť nejakú ročnú uzávierku miezd. Aké termíny nemám prešvihnúť a čo rýchlo tlačiť. Ako dostanem priemery z minulého roka na prepočet dovolenky a taktiež pre náhradu DPN?
Usporiadat
ezop ezop

ezop je offline (nepripojený) ezop

Poprosím o radu, ak zamestnanec je odmeňovaný mesačnou mzdou 9720,-Sk,je zaradený do 2. stupňa a pri výpočte mzdy za 12/2007 mi vyšla hrubá mzda nižšia ako 9720,-Sk.Musím navýšiť priemer na dovolenku , aby hrubá mzda bola 9720,-SK. / Odpracoval 16dní + 2 dní dovolenka + 3 sviatok/
Ďakujem
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Určite by som nenavyšovala dovolenku, ale by som dala do korunových príplatkov - doplatok do min. (resp. mesačnej) mzdy.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Prosím o radu, je nutné na karte zamestnanca pridať na záložke MZDY platné od ... január 2008 - teda nové obdobie, ak sa nič nemenilo - napr. nárok na dov. a pod. ale boli len legislatívne zmeny.
Neviem, či to musím každý rok zadávať, alebo netreba, iba pri zmenách - teda napr. nárok na dov., nezd. časť, daň.bonus atď. Ďakujem krásne
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

tonkat Pozri príspevok
Prosím o radu, je nutné na karte zamestnanca pridať na záložke MZDY platné od ... január 2008 - teda nové obdobie, ak sa nič nemenilo - napr. nárok na dov. a pod. ale boli len legislatívne zmeny.
Neviem, či to musím každý rok zadávať, alebo netreba, iba pri zmenách - teda napr. nárok na dov., nezd. časť, daň.bonus atď. Ďakujem krásne
Nieje tu nikto čo robí v MONEY? Ešte potrebujem tiež vedieť, kde sa dá skrátiť nevyčerpaná dovolenka z predchádzajúceho roka (2006). Ďakujem.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

tonkat Pozri príspevok
Prosím o radu, je nutné na karte zamestnanca pridať na záložke MZDY platné od ... január 2008 - teda nové obdobie, ak sa nič nemenilo - napr. nárok na dov. a pod. ale boli len legislatívne zmeny.
Neviem, či to musím každý rok zadávať, alebo netreba, iba pri zmenách - teda napr. nárok na dov., nezd. časť, daň.bonus atď. Ďakujem krásne
Dovolenku na nový rok nastavíš v agende nového roku, teda že si v záložke mzdy, klikneš na platné od január 2008. Bonus, nezd. časť nemusíš, automaticky sa to prenáša zo starého roku. Legislatívne zmeny by sa ti mali objaviť pri aktualizácii programu, daš si synchronizovať konštanty a sa ti prejavia v zozname, ale ak máš v karte zamestnanca v záložke mzdy napr. min. mzdu, tak pri zvýšení musíš opraviť sama.
Dovolenku z roku 2006 opravíš tak, že v roku 2007 ponížiš počet dní na toľko koľko skutočne potrebuješ. Treba sa s tým pohrať, preklikať a prídeš na to alebo si vezmi príručku k Money a tam je to dopodrobna rozpísané.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Ďakujem Timka, dovolenku som už opravila. Neni mi jasné, kedy sa pridáva ten mesiac január - údaje platné od. Či vždy v januári každého roku a každému zamestnancovi, alebo len vtedy, ak je u zamestnanca nejaká zmena. Počas roka mi je to jasné, ak sa mu niečo mení, tak to tu vyznačím, ale ide mi len o ten nový rok. Vďaka
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

tonkat Pozri príspevok
Ďakujem Timka, dovolenku som už opravila. Neni mi jasné, kedy sa pridáva ten mesiac január - údaje platné od. Či vždy v januári každého roku a každému zamestnancovi, alebo len vtedy, ak je u zamestnanca nejaká zmena. Počas roka mi je to jasné, ak sa mu niečo mení, tak to tu vyznačím, ale ide mi len o ten nový rok. Vďaka

Pri dovolenke opravuješ v januári každý rok a každému zamestnancovi a to tým kliknutím na - platné od. A inač len vtedy ak máš pri zamestnacovi nejaú zmenu, napr. nepoberal daňový bonus a začal alebo nemal podpísané vyhlásenie na NČ a podpísal alebo zmena mzdy atď.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Ďakujem, teda aj takému zamestnancovi, ktorý mal v r. 2007 20 dní dovolenky, v r. 2008 bude mať nárok zase 20 dní dovolenky a nemá zostatok z minulého roka, aj takému treba pridať znova platné od a zadať tam tých 20 dní dovolenky, hoci ich už má zadané v januári 2007???? Prepáč, ale nepochopila som filozofiu toho programu, niektoré veci sa mi zdajú nelogické, tak preto toľko otázok. VĎaka.
Naposledy upravil tonkat : 14.02.08 at 11:53 Dôvod: doplnenie
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Áno aj tomu, čo má v 2007 - 20 dní a v 2008 bude mať zase 20 dní, aby sa mu to nabalilo na 40. Vyskúšaj, preklikaj, tiež som to tak niekedy dávno robila, kým som na to prišla, stále sa tá dovolenka dá opraviť, tak sa nemusíš báť popreklikávať a prekontroluj si to v prehľade dovolenky, ale v roku 2008. Keď budeš mať 40 je to ok.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či má niekto rovnaký problém ako ja, pri tlačení Potvrdenia o príjmoch FO zo ZČ,..., mi do kolónky 07 priznaný a vyplatený daňový bonus ..., dáva sumu Sk 6.660,- aj keď skutočne zamestnancovi v r. 2007 bol priznaný vo výške Sk 6.570,-. Poradíte mi? Ďakujem
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

Prosím o radu: Je možné si vytlačiť z programu aj pracovnú zmluvu alebo dohodu o vykonaní práce ? Ďakujem.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Nie.
0 0
Alexa.k Alexa.k

Alexa.k je offline (nepripojený) Alexa.k

Kathryn Pozri príspevok
Prosím o radu: Je možné si vytlačiť z programu aj pracovnú zmluvu alebo dohodu o vykonaní práce ? Ďakujem.
Piamo z programu nie, ale ak pojdeš cez adresár - pripojene dokumenty - Pridať - Súbor - Šablony -vieš si urobiť zmluvu a iné zo šablony WORDu /otvoríš pravým tlačidlom na myške,vyplníš, uložíš ako .../ a pripojíš si tento dokument k adrese zamestnanca.

Ak by si si chcela pozriet všetky šablóny ktoré program ponúka postupuj:
Nástroje-zoznamy-šablóny vytvorenia dokumentu.

Ak by si niečomu nerozumela napíš.
Alexa
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Zaúčtovanie Miezd za December 2008 si mám urobiť ešte v roku 2008 alebo už v roku 2009 po denominácii?
0 0
Alexa.k Alexa.k

Alexa.k je offline (nepripojený) Alexa.k

Maxinka Pozri príspevok
Zaúčtovanie Miezd za December 2008 si mám urobiť ešte v roku 2008 alebo už v roku 2009 po denominácii?
Ja zaúčtujem mzdy za 12/2008 v 2008 a denomináciu spustím až potom.
účtujem v Sk ... vyplácam v EUR
0 0
Miri82 Miri82

Miri82 je offline (nepripojený) Miri82

Prosím nevie mi niekto poradiť ohľadom zadávania 60% priemerného zárobku do programu? Zamestnanec je časť mesiaca v práci a časť mesiaca je doma za 60%. V programe som nenašla možnosť zaevidovať obdobie za aké patrí zamestnancovi 60% . Navyše sa to považuje za vylučiteľnú dobu - takže určite je to potrebné niekde zaevidovať, aby to program ako vylučiteľnú dobu zarátal. Takisto som čítala, že tých 60% má byť jasne uvedených aj v mzdovom liste a nemá sa to zarátavať medzi ostatné náhrady. Len neviem ako to v programe urobiť. Ešte som si všimla, že v karte zamestnanca pod platbami, kde sa uvádza výnimka výšky vymeriavacieho základu je možnosť výberu písmena "D" - suma náhrady vyplatená pri prekážkach na strane zamestnávateľa. Rada by som vedela aj to, kedy to môžem použiť a na čo to má vplyv. Teda, či to môžem použiť aj v prípade, keď zamestnanec odpracuje časť mesiaca a časť mesiaca je doma. Potrebujem robiť mzdy za január a v tomto sa neviem pohnúť. Ocenila by som každú radu v tomto smere.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ahojte, robila som mzdu za 3/09 a nenahodilo mi po aktualizácii programu novú nezdan. čiastku za zamestnanca platnú od marca 335,47? Aj som synchronizovala dáta. čo s tým mám to ručne nahodiť.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Od 01.03. je NČZD 335,47€. MF SR vydalo oznámenie v súvislosti s výpočtom 1/12 NČZD na da)ovníka podľa §35 odst.1 písm.b/ZDP sa 1/12 nezd. časti základu dane vypočíta 4025,70:12=335,475 € zaokr. 335,47. Za mesiac január a február bola uplatnená 1/12 v sume 286,27€, ktorá sa upraví pri ročnom zúčtovaní. Ročná NČZD na daňovníka bude teda 4025,70€. Toto opatrenie MF č.011585/2009-72 je zverejnené na stránke MF SR. Máš to teda v poriadku Pru.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

no ale prečo po aktualizácii mi to program nenahodil? Musela som ručne nahodiť vo výplate za marec? aj som dala synchronizáciu a neviem, kde je chyba.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Tak to ozaj neviem, ja som po aktualizácii mala nahodené správne. Máš verziu 11,034? Ak áno, tak si tam zrejme budeš musieť zavolať
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať