Zavrieť

Porady

Vyhlásenie k zdaneniu príjmov FO zo záv.činnosti

Na školení nám bolo povedané, že je nové tlačivko platné pre rok 2007 "vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závislej činnosti""..neviete mi poradiť, kde ho nájdem?? Na stránke www.drsr.sk, www.finance.gov.sk, ešte nie je..
Usporiadat
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

smith Pozri príspevok
AJ vtedy, len pozor na dodržanie 64 hodín mesačne a brutto 3200,- Sk.
Áno, ďakujem, to mám v poriadku.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Dobrý deň, chcem sa spýtať, keď si chcú zamestnanci aj v roku 2008 uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane, príp. daňový bonus, stačí ak vo vyhlásenie na 3. strane podpíšu:
na zdaňovacie odbobie: ..... dátum: ..... podpis: .....

to je všetko čo treba alebo ešte niečo?
za odpovede vopred ďakujem
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

V prípade, že sa nič nezmenilo, tak to stačí tam podpísať.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

ak sa zamestnankyna v priebehu minuleho roku vydala, je potrebne to niekde vo vyhlaseni uviest?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Prosím o pomoc,
pokiaľ pracovník prijatý na základe DoVP, podpísal vyhlásenie k zdaneniu príjmov FO zo záv. činnosti a po pár mesiacoch sa náhodou príde na to, že toto vyhlásenie mal podpísané v rovnakom čase aj u iného zamestnávateľa čo s tým? Treba dodaniť? Resp. ako sa taká prekérna situácia dá vyriešiť?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Martina CF Pozri príspevok
ak sa zamestnankyna v priebehu minuleho roku vydala, je potrebne to niekde vo vyhlaseni uviest?
Áno v časti III - Zmeny. Na prvej strane uviesť údaje o manželovi.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Xanti Pozri príspevok
Prosím o pomoc,
pokiaľ pracovník prijatý na základe DoVP, podpísal vyhlásenie k zdaneniu príjmov FO zo záv. činnosti a po pár mesiacoch sa náhodou príde na to, že toto vyhlásenie mal podpísané v rovnakom čase aj u iného zamestnávateľa čo s tým? Treba dodaniť? Resp. ako sa taká prekérna situácia dá vyriešiť?
Nie, nič teraz nedodaníš, ale on by mal svojim podpisom v časti III. nahlásiť zmenu, že si už neuplatňuje NČZD.

Ostatné si vysporiada buď pri RZD, alebo DP za rok 2009.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Dakovam babenky
0 0
majkl77 majkl77

majkl77 je offline (nepripojený) majkl77

Ahojte poradaci.

Chcem sa opytat na jednu vec k vyhlaseniu - existuje nejaky mesacny "platovy" strop pri DOVP alebo DOVPS, ku ktoremu sa vyhlasenie vztahuje?

Napr. student, ktory takto podpisal vyhlasenie, moze za mesiac zarobit max. 250€ na to, aby mu jeho zamestnavatel mohol uhradit plnu vysku sumy za odpracovany a nezdanovat to. V pripade, ze by napr. prekrocil urcitu hranicu (hypoteticky) 350€, zamestnavatel uz je povinny zaplatit z urciteho rozdielu medzi max.moznym zarobkom a aktualnym zarobkom, 19% dan z prijmu??

Alebo na tom vobec nezalezi, ci student / pracovnik zarobi za mesiac 200 alebo 400€, ponechava sa mu plna suma, bez zrazenia 19% dane?

Dakujem za nazory, odpovede.
Krasny den vsetkym.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

majkl77 Pozri príspevok
Ahojte poradaci.

Chcem sa opytat na jednu vec k vyhlaseniu - existuje nejaky mesacny "platovy" strop pri DOVP alebo DOVPS, ku ktoremu sa vyhlasenie vztahuje?
Nie.
Napr. student, ktory takto podpisal vyhlasenie, moze za mesiac zarobit max. 250€ na to, aby mu jeho zamestnavatel mohol uhradit plnu vysku sumy za odpracovany a nezdanovat to. V pripade, ze by napr. prekrocil urcitu hranicu (hypoteticky) 350€, zamestnavatel uz je povinny zaplatit z urciteho rozdielu medzi max.moznym zarobkom a aktualnym zarobkom, 19% dan z prijmu??

Alebo na tom vobec nezalezi, ci student / pracovnik zarobi za mesiac 200 alebo 400€, ponechava sa mu plna suma, bez zrazenia 19% dane?

Dakujem za nazory, odpovede.
Krasny den vsetkym.
NČ je 335,47 €/m. Takže si to prepočítaj. Ak má podpísané vyhlásenie, príjem nad túto sumu už musí zdaniť.
Naposledy upravil Tweety : 11.08.09 at 05:07 Dôvod: gram.
0 0
majkl77 majkl77

majkl77 je offline (nepripojený) majkl77

Velmi pekne dakujem Tweety!

Jasne, rozumiem - teraz mam uz aspon istotu, ze je to takto.

Pekny vecer.

M.
0 0
uplnynovacik uplnynovacik

uplnynovacik je offline (nepripojený) uplnynovacik

Ak sa môžem pridať k tejto témičke - chcela by som sa opýtať kto všetko má mať v evidencii vyhlásenie k dani z príjmov FO zo ZČ?
1. zamestnanec pri hlavnom PP
2. študent (denny?)
3. ak je osoba z úradu práce?
bolo mi to tak povedané, ale nie je mi to moc jasné. prosím o radu, nejaké vysvetlenie...vopred ďakujem...
Možno to už bolo rozobrané na porade, ale nikde som to zatiaľ nenašla...
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

uplnynovacik Pozri príspevok
Ak sa môžem pridať k tejto témičke - chcela by som sa opýtať kto všetko má mať v evidencii vyhlásenie k dani z príjmov FO zo ZČ?
1. zamestnanec pri hlavnom PP
2. študent (denny?)
3. ak je osoba z úradu práce?
bolo mi to tak povedané, ale nie je mi to moc jasné. prosím o radu, nejaké vysvetlenie...vopred ďakujem...
Možno to už bolo rozobrané na porade, ale nikde som to zatiaľ nenašla...
Ja dobre nerozumiem otázke - kto všetko má mať v evidencii. Jednoducho povedané je to asi takto: Vyhlásenie podpisuje zamestnanec, ktorý dosahuje príjem podliehajúci dani a uplatňuje si nárok na nezdaniteľnú časť. Tento nárok si môže zamestnanec uplatniť len u jedného zamestnávateľa súčasne, nemajú naň nárok poberatelia starobného či výsluhového dôchodku.
http://drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxm...ia=1#7_0_1L7G7
Naposledy upravil abel : 12.08.09 at 18:17
0 0
uplnynovacik uplnynovacik

uplnynovacik je offline (nepripojený) uplnynovacik

Ak sa môžem pridať k tejto témičke - chcela by som sa opýtať kto všetko má mať v evidencii vyhlásenie k dani z príjmov FO zo ZČ?
1. zamestnanec pri hlavnom PP - to je isté
2. študent (denny?)?
3. ak je osoba z úradu práce?
bolo mi to tak povedané, ale nie je mi to moc jasné. prosím o radu, nejaké vysvetlenie...vopred ďakujem...
možno moja otázka bola na porade diskutovaná, ale našla som rozoberaných iba študentov a vyhlásenie
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

uplnynovacik Pozri príspevok
Ak sa môžem pridať k tejto témičke - chcela by som sa opýtať kto všetko má mať v evidencii vyhlásenie k dani z príjmov FO zo ZČ?
1. zamestnanec pri hlavnom PP - to je isté
2. študent (denny?)?
3. ak je osoba z úradu práce?
bolo mi to tak povedané, ale nie je mi to moc jasné. prosím o radu, nejaké vysvetlenie...vopred ďakujem...
možno moja otázka bola na porade diskutovaná, ale našla som rozoberaných iba študentov a vyhlásenie

Jednoducho povedané je to asi takto: Vyhlásenie podpisuje zamestnanec ( to je jedno, či je v hlavnom PP, denným či diaľkovým študentom alebo je to osoba evidovaná na úrade práce) ktorý dosahuje príjem podliehajúci dani a uplatňuje si nárok na nezdaniteľnú časť. Tento nárok si môže zamestnanec uplatniť len u jedného zamestnávateľa súčasne, nemajú naň nárok poberatelia starobného či výsluhového dôchodku.
0 0
uplnynovacik uplnynovacik

uplnynovacik je offline (nepripojený) uplnynovacik

Ja dobre nerozumiem otázke - kto všetko má mať v evidencii. Jednoducho povedané je to asi takto: Vyhlásenie podpisuje zamestnanec, ktorý dosahuje príjem podliehajúci dani a uplatňuje si nárok na nezdaniteľnú časť. Tento nárok si môže zamestnanec uplatniť len u jedného zamestnávateľa súčasne, nemajú naň nárok poberatelia starobného či výsluhového dôchodku.


No nevedela som ako mám inak položiť moju otázku, proste kto si môže uplatniť tú nezdaniteľnú časť všetko? Dakujem za odpoved, skúsim si pozrieť priloženú prílohu...
A čo človek evidovaný na úrade práce? ten môže tiež podpísať to Vyhlásenie? sú tam nejaké podmienky? dakujem
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

uplnynovacik Pozri príspevok
Ja dobre nerozumiem otázke - kto všetko má mať v evidencii. Jednoducho povedané je to asi takto: Vyhlásenie podpisuje zamestnanec, ktorý dosahuje príjem podliehajúci dani a uplatňuje si nárok na nezdaniteľnú časť. Tento nárok si môže zamestnanec uplatniť len u jedného zamestnávateľa súčasne, nemajú naň nárok poberatelia starobného či výsluhového dôchodku.


No nevedela som ako mám inak položiť moju otázku, proste kto si môže uplatniť tú nezdaniteľnú časť všetko? Dakujem za odpoved, skúsim si pozrieť priloženú prílohu...
A čo človek evidovaný na úrade práce? ten môže tiež podpísať to Vyhlásenie? sú tam nejaké podmienky? dakujem
Podmienkou je, že si môže naraz uplatniť nárok na nezdaniteľnú časť len u jedného zamestnávateľa súčasne. Napríklad ak si nájde študent alebo osoba evidovaná na ÚP tri brigády naraz, môže podpísať Vyhlásenie len u jedného zamestnávateľa. A ešte nesmie byť k 1. januáru poberateľom dôchodku (bližšie to máš v tom priloženom linku)
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Chcem si len overit jednu informaciu: Plati tlacivo VYHLASNIE na zdanenie prijmov za rok 2009 aj na rok 2010? Ja si myslim, ze ano...
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

zena Pozri príspevok
Chcem si len overit jednu informaciu: Plati tlacivo VYHLASNIE na zdanenie prijmov za rok 2009 aj na rok 2010? Ja si myslim, ze ano...
Áno, platí.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Chcem sa len spýtať.
Ak zamestnanec podpísal na rok 2009 Vyhlásenie a skončil PP k 31.12.2009 (od 1.1.2010 nie je zamestnancom v tejto firme), tak na 3.strane vyhlásenia v IV.časti uvedie....zmena zamestnávateľa, ktorý je platitelom dane, u ktorého si uplatňujem nárok.........nastala ku dňu 31.12.2009 alebo 1.1.2009 ???

A tento zamestnanec bol v PP, ale od 1.5.2009 do 31.12.2009 čerpal neplatené voľno, ale vo vyhlásení nemá v priebehu 2009 zapísanú žiadnu zmenu, takže sa mu normálne každý mesiac uplatňovala odp.pol.na daň., tak zapíšem, že

nezdan.časť ZD.......u zamestnávateľa, ktorý je .......u ktorého som podpísal toto vyhlásenie, uplatňujem poslednýkrát pri zdanení mzdy za mesiac december roku 2009, že áno? (Na mzdovom liste a aj do Potvrdenia k zdan.mzde ťahá odpoč.pol. za všetky mesiace roku 2009, počas ktorých bol v PP)
a pod tým
Dňa napr. 2.1.2010 podpis zamestnanca a potvrdernie zamestnávateľa - pečiatka + podpis. Bude to tak OK?

a na IV strane samozrejme vyplním údaje o vydaní potvrdenia za rok 2009.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať