Zavrieť

Porady

Vyhlásenie k zdaneniu príjmov FO zo záv.činnosti

Na školení nám bolo povedané, že je nové tlačivko platné pre rok 2007 "vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závislej činnosti""..neviete mi poradiť, kde ho nájdem?? Na stránke www.drsr.sk, www.finance.gov.sk, ešte nie je..
Usporiadat
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Sonickao
Na školení nám bolo povedané, že je nové tlačivko platné pre rok 2007 "vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závislej činnosti""..neviete mi poradiť, kde ho nájdem?? Na stránke www.drsr.sk, www.finance.gov.sk, ešte nie je..
Neviem o tom, že by bolo nové tlačivo...
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
chcela by som sa sytat. ked nstupi novy zamestnanec kde vsade sa ma v tomto tlacive podpisat? na pr. nastupi 1.7.2007....vyplni vsetky udaje na prvej strane...a podpise sa na duhej strane uplne dole, kde je napisane vyplni sa pri nastupe do zamestnania...a to staci? tlacivo je vyplnene?

a potom uz len kazdy ro na zaciatku podpisuje vyhlsenie na 3. strane?
Na zdan. obdobie..........datum.....podpis danovnika?..v bode III

A mzdar vypni na 4. strane az ked vyda potvrdenie za uplynuly rok?resp. ak robi rocne zuctovanie?

Hladala som na porade nieco k vyplnaniu vyhlasnia k dani, no nenala som
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

V podstate si si aj odpovedala. Veď vyhlásenie je urobené tak, že pekne navádza zamestnanca, čo všetko má-môže vyplniť.
Na prvej strane napr. uvádza deti len ak uplatňuje na ne daňový bonus - inak ich nemusí uviesť.
Na 3. strane sa robia zápisy o zmenách, ktoré nastali po nástupe do zamestnania, teda po dni, ktorý je uvedený na 2. strane dole.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
dakujem...mam to tak vyplnene...

potrebujem skolenie..take mzdarske...pre stredne pokrocilych

ak budete o nejakom vediet dajte mi prosim vediet...hned sa prihlasim...nech neobtazujem mzdarov na porade so zakladnymi vecami...

sme mala nova firma a mzdy som dostala ako taku ceresnicku na torte popri uctovnictvu....mam 2 zamestnancov...nastastie ztial zdravych, slobodnych a bezdetnych
0 0
Uľa Uľa

Uľa je offline (nepripojený) Uľa

Zamestanec pracuje u zamestnávateľa na pracovnú zmluvu od 01.01.2007, kde podpísal vyhlásenie a uplatňuje si NČZD. Pracovná zmluva mu končí 31.8.2007, ale hneď od 01.09. ostáva pracovať u toho istého zamestnávateľa, ale už na DVP. Keď si chce aj pri DVP uplatniť NČZD, musí podpísať nové vyhlásenie s nástupom 01.09.2007 aj keď ide o toho istého zamestnávateľa? Ďakujem za radu.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ja by som dala podpísať nové vyhlásenie, lebo to pôvodné zostáva v zložke o pracovnom pomere a nové vyhlásenie si priložím k dohode.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Uľa Pozri príspevok
Zamestanec pracuje u zamestnávateľa na pracovnú zmluvu od 01.01.2007, kde podpísal vyhlásenie a uplatňuje si NČZD. Pracovná zmluva mu končí 31.8.2007, ale hneď od 01.09. ostáva pracovať u toho istého zamestnávateľa, ale už na DVP. Keď si chce aj pri DVP uplatniť NČZD, musí podpísať nové vyhlásenie s nástupom 01.09.2007 aj keď ide o toho istého zamestnávateľa? Ďakujem za radu.
Nemusí a podľa môjho názoru ani nemôže, pretože vyhlásenie platí na zdaňovacie obdobie u jedného zamestnávateľa ( platiteľa dane) a toho nezmenil.
0 0
miro_l miro_l

miro_l je offline (nepripojený) miro_l

Sonickao Pozri príspevok
"vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závislej činnosti""..neviete mi poradiť, kde ho nájdem??
Ahoj.
Prikladám linku na tlačivo ( Originálné tlačivo: vyhl.pdf )

http://www.tlaciva-na-stiahnutie.sk/...danprijfo.html
Naposledy upravil miro_l : 02.01.08 at 19:22 Dôvod: úprava linky
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Denda Pozri príspevok
Nemusí a podľa môjho názoru ani nemôže, pretože vyhlásenie platí na zdaňovacie obdobie u jedného zamestnávateľa ( platiteľa dane) a toho nezmenil.
A čo v prípade, že zamestnanec pracoval u zamestnávateľa od 01.02.2007 do 24.04.2007 kedy dostal výpoveď a dňa 01.07.2007 bol prijatý opäť k tomu istému zamestnávateľovi. Nové tlačivo vyhlásenia, alebo to niekde v ňom zapíšem? Napríklad medzi zmeny na tretej strane hore? Alebo to nemusím dať vôbec nikde
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
par. 36 ods. 6 zákona 595/2003 vám to rieši...vždy ak si chce zamesntnanec uplatniť nezdaniteľnú čiastku musí pri nástupe do práce odovzdať písomné vyhlásenie...to jest ak nastúpil druhýkrát do práce mal by znova vypísať písomné vyhlásenie...
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
par. 36 ods. 6 zákona 595/2003 vám to rieši...vždy ak si chce zamesntnanec uplatniť nezdaniteľnú čiastku musí pri nástupe do práce odovzdať písomné vyhlásenie...to jest ak nastúpil druhýkrát do práce mal by znova vypísať písomné vyhlásenie...
Keď Denda v príspevku č. 8 písala, že nemôže, bolo to preto, že v tom konkrétnom prípade išli dátumy hneď za sebou? Nie je to tiež druhé nastúpenie do práce? Ďakujem...
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Eva99 Pozri príspevok
Keď Denda v príspevku č. 8 písala, že nemôže, bolo to preto, že v tom konkrétnom prípade išli dátumy hneď za sebou? Nie je to tiež druhé nastúpenie do práce? Ďakujem...
Nie nebolo to pre dátumy, ale kvôli tomu, že nezmenil platiteľa dane (zamestnávateľa). Doklady podľa §37 Zákona o dani z príjmov platia len dovtedy, pokým nedôjde k zmene údajov v nich uvedených.


Eva99 Pozri príspevok
A čo v prípade, že zamestnanec pracoval u zamestnávateľa od 01.02.2007 do 24.04.2007 kedy dostal výpoveď a dňa 01.07.2007 bol prijatý opäť k tomu istému zamestnávateľovi. Nové tlačivo vyhlásenia, alebo to niekde v ňom zapíšem? Napríklad medzi zmeny na tretej strane hore? Alebo to nemusím dať vôbec nikde
Pre neho ste boli zamestnávateľom len do 24.4.2007 a znova ste sa stali až 1.7.2007, takže nové tlačivo.
0 0
Sinkl Sinkl

Sinkl je offline (nepripojený) Sinkl

Prosím, som tu prvý raz a chcela by som sa spýtať? Poradí mi niekto? Mám dohodárov a chcem sa opýtať či si môžu uplatniť NČZD. Počula som že je to možné ak podpíšu vyhlásenie. Je to pravda? Platí to aj pre dohodárov a ak áno existuje tlačivo čisto pre dohodárov alebo podpisujú vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závislej činnosti?
Ďakujem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Sinkl Pozri príspevok
Prosím, som tu prvý raz a chcela by som sa spýtať? Poradí mi niekto? Mám dohodárov a chcem sa opýtať či si môžu uplatniť NČZD. Počula som že je to možné ak podpíšu vyhlásenie. Je to pravda? Platí to aj pre dohodárov a ak áno existuje tlačivo čisto pre dohodárov alebo podpisujú vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závislej činnosti?
Ďakujem.
Ak nemajú Vyhlásenie k zdaneniu podpísané inde, tak môžu podpísať, a uplatniť si nezdaniteľnú čiastku.
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

smith Pozri príspevok
Ak nemajú Vyhlásenie k zdaneniu podpísané inde, tak môžu podpísať, a uplatniť si nezdaniteľnú čiastku.
Platí to aj pre DOBPŠ? Ďakujem.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Eva99 Pozri príspevok
Platí to aj pre DOBPŠ? Ďakujem.
Áno.
0 0
Sinkl Sinkl

Sinkl je offline (nepripojený) Sinkl

Ďakujem, veľmi ste mi pomohli.
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

smith Pozri príspevok
Ak nemajú Vyhlásenie k zdaneniu podpísané inde, tak môžu podpísať, a uplatniť si nezdaniteľnú čiastku.
Ešte by som sa chcela opýtať... Ak pracuje na DoPČ a zároveň je evidovaný na ÚP, aj vtedy? Ďakujem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Eva99 Pozri príspevok
Ešte by som sa chcela opýtať... Ak pracuje na DoPČ a zároveň je evidovaný na ÚP, aj vtedy? Ďakujem.
AJ vtedy, len pozor na dodržanie 64 hodín mesačne a brutto 3200,- Sk.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať