Zavrieť

Porady

Vyhlásenie k zdaneniu príjmov FO zo záv.činnosti

Na školení nám bolo povedané, že je nové tlačivko platné pre rok 2007 "vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závislej činnosti""..neviete mi poradiť, kde ho nájdem?? Na stránke www.drsr.sk, www.finance.gov.sk, ešte nie je..
Usporiadat
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
Ja som u nás zaviedla, že sa každý musí starať sám. Keď príde za mnou, strčím mu vyhlásenie a poviem mu, že ho musí doniesť pred koncom mesiaca vyplnené. Ak nepríde , nikoho nenaháňam, ak tak jedine absolventov školy, s upozornením, že musia na to myslieť vždy pri zmene zamestnania. Taktiež na konci roka vyvesím upozornenie pre zamestnancov na to, aké povinnosti ich čakajú a musia oni prísť za mnou. V minulosti som opozdilcov naháňala a vypomstilo sa mi to tým, že ešte som bola zlá keď sa mi niektorého nepodarilo zohnať, že som ho neupozornila.
0 0
slniečko1612 slniečko1612

slniečko1612 je offline (nepripojený) slniečko1612

Som študentka a mám si sama vypísať toto vyhlásenie, keďže som ho ešte nevypisovala, tak potrebujem pomoc aby som ho správne vyplnila. prvú časť vyplniť viem.... problém mi robí časť I.:

Podľa
a) § 11 zákona uplatňujem – neuplatňujem) nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka vo výške ustanovenej zákonom.
b) § 33 zákona uplatňujem – neuplatňujem) daňový bonus [dieťa vlastné, osvojené, dieťa prevzaté
do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu, dieťa druhého z manželov žijúce so mnou v domácnosti 3) ]

neviem čo mám ako nehodiace preškrtnúť v bode a).
viem že v bode b) ako nehodiace preškrtnem uplatnújem....lebo nemám dieťa...

za pomoc ďakujem......
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Máte nárok na nezdaniteľnú časť z príjmov vo výške 3 559,30 € za rok. Ak preškrtnete "uplatňujem", zamestnávateľ Vám bude zdaňovať celú mzdu. Ak preškrtnete "neuplatňujem", zamestnávateľ Vám z mesačnej mzdy odpočíta alikvotnú časť nezdaniteľnej časti (296,60 €) a zdaní iba zbytok. Ak nezdaniteľnú časť nebudete uplatňovať, peniaze sa Vám vrátia po DP za rok 2011.
Predpokladám, že za rok nezarobíte viac ako 18 538 €.
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

jednoducho povedané "nehodiace sa preškrtne"
inými slovami nepreškrtnuté zostáva v platnosti.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, poprosim vas o radu, moja znama bola od 01.01.2011 do 18.12.2011 zamestnana u zamestnavatela, kde mala aj podpisane vyhlasenie na r.2011.
A 19.12.2011 nastupila do nového zamestnania kde jej dali podpisať vyhlasenie teraz v januari a tam datum na druhej strane jej kazali napisat 03.01.2012, a na strane 3 v časti zmeny mala napisat: NčZD uplatnujem od 01.01.2012.
Chcem sa opytat, je to dobre? To predsa znamena ze ked jej spravia vyplatu od 19.12.2011 do 31.12.2011 tak jej neuplatnia NčZD?
Pytam sa preto ze ja by som to spravila inac, dala by som jej podpisať vyhlasenie s datumom v decembri 2011 a na str.3 by som vypisala potom r.2012 ze nedoslo k zmene. Zle uvažujem?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ja tiež, ale ak si to nevyžiadala musí si dať urobiť RZD, daň sa jej vráti....ale to určite vieš.....
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Mila123 Pozri príspevok
ja tiež, ale ak si to nevyžiadala musí si dať urobiť RZD, daň sa jej vráti....ale to určite vieš.....
Ano to viem, ale mam taky pocit ze jej to kazali napisat na tu stranu 3 preto, ze to brali tak, ze kedze podpisala uz vyhlasenie u jedneho zamestnavatela od januara 2011 tak to jej plati do konca roka a ze u nich si uplatni uz NčZD od 01.01.2012. Zakon hovori o tom, ze si moze uplatnit zamestnanec NčZD len u jedneho zamestnavatela a oni to pochopili asi tak, ze na cely rok...
To som teraz zvedava ako jej spravia vyplatu.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
nikulik Pozri príspevok
Ahojte, poprosim vas o radu, moja znama bola od 01.01.2011 do 18.12.2011 zamestnana u zamestnavatela, kde mala aj podpisane vyhlasenie na r.2011.
A 19.12.2011 nastupila do nového zamestnania kde jej dali podpisať vyhlasenie teraz v januari a tam datum na druhej strane jej kazali napisat 03.01.2012, a na strane 3 v časti zmeny mala napisat: NčZD uplatnujem od 01.01.2012.
Chcem sa opytat, je to dobre? To predsa znamena ze ked jej spravia vyplatu od 19.12.2011 do 31.12.2011 tak jej neuplatnia NčZD?
Pytam sa preto ze ja by som to spravila inac, dala by som jej podpisať vyhlasenie s datumom v decembri 2011 a na str.3 by som vypisala potom r.2012 ze nedoslo k zmene. Zle uvažujem?
Ja by som to robila presne ako ta firma. Kedze jej pracovny pomer koncil 18.12.2011, NčZD jej uplatnili v tomto zamestnani a teda novy zamestnavatel od 19.12.2011 jej nemoze uplatnit NčZD, lebo by to mala za december dvakrat.
Cize nova firma jej bude uplatnovat NčZD pocnuc januarom 2012
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

vladan Pozri príspevok
Ja by som to robila presne ako ta firma. Kedze jej pracovny pomer koncil 18.12.2011, NčZD jej uplatnili v tomto zamestnani a teda novy zamestnavatel od 19.12.2011 jej nemoze uplatnit NčZD, lebo by to mala za december dvakrat.
Cize nova firma jej bude uplatnovat NčZD pocnuc januarom 2012
Ano, ale keby v starom zamestnani vo vyhlaseni uviedli ze NčZD si uplatnuje len do 18.12.2011 tak by mohla v novom zamestnani si uplatnit od 19.12.2011 NčZD neuvazujem dobre?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
nikulik Pozri príspevok
Ano, ale keby v starom zamestnani vo vyhlaseni uviedli ze NčZD si uplatnuje len do 18.12.2011 tak by mohla v novom zamestnani si uplatnit od 19.12.2011 NčZD neuvazujem dobre?
Nezdaniteľná čiastka sa uplatňuje za celý mesiac, nedelí sa na dni. Ak si uplatnila za december u starého zamestnávateľa, tak u nového už nemá nárok.
2 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

mysimis Pozri príspevok
Nezdaniteľná čiastka sa uplatňuje za celý mesiac, nedelí sa na dni. Ak si uplatnila za december u starého zamestnávateľa, tak u nového už nemá nárok.
To ale znamena ze ked mi skonci zamestnanec v PP v strede mesiaca tak aj do vyhlasenia mam pisať datum ukončenie PP az 30. alebo 31. v mesiaci?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
nikulik Pozri príspevok
To ale znamena ze ked mi skonci zamestnanec v PP v strede mesiaca tak aj do vyhlasenia mam pisať datum ukončenie PP az 30. alebo 31. v mesiaci?
nie, do vyhlasenia pises datum, kedy pracovny pomer skonci. Vo vyhlaseni v casti IV. by to malo vyzerat u stareho zamestnavatela takto:
- zmena zamestnavatela, kory je platitelom dane atd. nastala ku dnu: 18.12.2011
- nezdanitelna cast zakladu dane na danovnika atd., uplatnujem poslednykrat pri zdaneni mzdy za mesiac: december roku 2011
Naposledy upravil vladan : 26.01.12 at 20:17 Dôvod: doplnenie
2 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Dakujem velmi pekne za vase nazory.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

koniec koncov, v RZ dane alebo v DP by sa to vysporiadalo aj tak....aj keby ten jeden mesiac mal u 2 zam.odp.pol., ak je chytrák 2 zamestnávateľ preredsa nemusí tušiť, že on si niekde už odp.pol. za daný mesiac uplatnil...a pravdivosť vyhlásenia podpisuje aj zamestnanec.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Betina2 Pozri príspevok
koniec koncov, v RZ dane alebo v DP by sa to vysporiadalo aj tak....aj keby ten jeden mesiac mal u 2 zam.odp.pol., ak je chytrák 2 zamestnávateľ preredsa nemusí tušiť, že on si niekde už odp.pol. za daný mesiac uplatnil...a pravdivosť vyhlásenia podpisuje aj zamestnanec.
myslim, ze mzdarka by mala riesit aj to, co sa dialo predtym ako zamestnanec nastupil do zamestnania, ci mal iny pracovny pomer a teda ci si uplatnoval nezdanitelnu cast niekde inde, aby potom pri RZD alebo DP nemal zbytocne nedoplatok (kedze by si uplatnil NcZD dvakrat). Kolko je takych zamestnancov, ktori ani netusia, naco tie vsetky tlaciva podpisuju, nevedia ich vyplnit, nerozumeju naco su a preto by mzdarka mohla byt trosku napomocna, nie?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

vladan Pozri príspevok
myslim, ze mzdarka by mala riesit aj to, co sa dialo predtym ako zamestnanec nastupil do zamestnania, ci mal iny pracovny pomer a teda ci si uplatnoval nezdanitelnu cast niekde inde, aby potom pri RZD alebo DP nemal zbytocne nedoplatok (kedze by si uplatnil NcZD dvakrat). Kolko je takych zamestnancov, ktori ani netusia, naco tie vsetky tlaciva podpisuju, nevedia ich vyplnit, nerozumeju naco su a preto by mzdarka mohla byt trosku napomocna, nie?
Mzdárka može chcieť byť nápomocná akokolvek, keď, ako píšeš, niektorí ľudia ani nevedia, či mali už nejaké vyhlásenie podpísané a niektorí ani nevedia, čo vyhlásenie je.. proste ,,niečo,, podpísali, čo im podstrčia .. nanajýš tak vedia o bonuse, ale niekedy ani to.. by sa to malo písať povinne do zápočtu..
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ludia majú čítať čo podpisujú....
ale aj tak ich ten mzdár obvykle naviguje...prípadne im predloží zamestnávateľ akýsi manuál, zoznam a práva, čo si môžu a čo nie v tejto súvislosti započítať, také podmienky v súhrne....a aj osobný dotazník ten zamestnanec predpokladám pri nástupe vyplní.....
no ale zisťovať či si ten človek niečo uplatnil u bývalého myslím nie je v jej kompetencii ani jej silách, navyše ak ten zamestnanec na jej otázku odpovie, že neuplatnil....
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Suhlasim, je to diskutabilne. Poznam takych ktorí len podpisu kde im ukazu v praci, a aj takych ktorí si sami tlačivo cele musia vypisat. A nazor ze mzdarka ma zistit ci si neuplatnoval v minulom zamestnani NčZD je podla mna dost tazke, to tam ma zavolat, ked zamestnanec napr. ani nebude vediet co to tlačivo znamena?!
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Prosím o rady v nasledujúcich prípadoch: Zamestnanec nastúpil 23.01.2012, Vyhlásenie nepodpíše do 31.01.2012. Vyhlásenie podpíše až 1.3.2012. Chce si uplatniť iba NČZD na daňovníka. Môžem mu NČZD na daňovníka uplatniť už v mzde za mesiac marec 2012 (§ 36 ods. 6 ZoDzP) ?
Ten istý prípad: Zamestnanec nastúpil 23.01.2012, Vyhlásenie nepodpíše do 31.1.2012, podpíše ho až 20.2.2012. Chce si uplatniť NČZD na daňovníka aj DB (§ 36 ods. 1 a ods. 6 ZoDzP). Doklady k DB predloží 20.2.2012. V tomto prípade mu môžem NČZD na daňovníka uplatniť už za február 2012 a DB až za marec 2012 ? Ako má potom správne zamestnanec vo Vyhlásení uviesť ak si chce NČZD na daňovníka aj DB uplatňovať od 1.3.2012, t.j. od mzdy za mesiac marec 2012. Ďakujem.
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

milanr Pozri príspevok
Prosím o rady v nasledujúcich prípadoch: Zamestnanec nastúpil 23.01.2012, Vyhlásenie nepodpíše do 31.01.2012. Vyhlásenie podpíše až 1.3.2012. Chce si uplatniť iba NČZD na daňovníka. Môžem mu NČZD na daňovníka uplatniť už v mzde za mesiac marec 2012 (§ 36 ods. 6 ZoDzP) ?
Ten istý prípad: Zamestnanec nastúpil 23.01.2012, Vyhlásenie nepodpíše do 31.1.2012, podpíše ho až 20.2.2012. Chce si uplatniť NČZD na daňovníka aj DB (§ 36 ods. 1 a ods. 6 ZoDzP). Doklady k DB predloží 20.2.2012. V tomto prípade mu môžem NČZD na daňovníka uplatniť už za február 2012 a DB až za marec 2012 ? Ako má potom správne zamestnanec vo Vyhlásení uviesť ak si chce NČZD na daňovníka aj DB uplatňovať od 1.3.2012, t.j. od mzdy za mesiac marec 2012. Ďakujem.
Prosím, vie mi niekto poradiť ? Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať