Zavrieť

Porady

SZČO a daňové priznanie

Zamestnanec ma požiadal o pomoc.
Manželka je SZČO, polovicu roka 2006 si platila zdravotné a sociálne odvody a mala aj nejaký príjem zo živnosti.
Pravdepodobne sa bude jednať o DP "B". Chcela by som sa opýtať, ako je to s uplatňovaním nákladov, čo všetko si môže započítať a v akej výške a ako zdoladovať náklady a zaplatené zdravotné a sociálne poistenie.
Usporiadat
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

katkaj Pozri príspevok
A naozaj má byť ten príjem z sprostredkovania v paragrafe 8 ?
Pretože sprostredkovanie je §6 odst.2 písm. d. Predpokladám že uvedený daňovník je zahlásený na DÚ a má pridelené DIČ.
Ospravedlňujem sa, je to 6. Všetky povinnosti si splnil, robí to druhý rok.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

fipina Pozri príspevok
Mám zamestnanca, ktorý ma požiadal o pomoc pri vypisovaní DP. V roku 2006 bol zamestnancom a zároveň sprostredkovateľom poistenia na základe sprostred. zmluvy (par. 8). Z RZZP mu vyšiel nedoplatok 216,- Sk, od 07/06 si platí preddavky na ZP vo výške 221,-Sk a chce si uplatniť paušálne výdavky. Takže :
Odd. V. = vypíšem podľa potvrdenia od zamestnávateľa áno
Odd. VI. = r. 8 vpíšem príjem, ktorý mu bol pripísaný na účet do 31.12.06
(napr. 30000,-Sk) áno príjem vpíšeš do stlpca príjmy a do stlpca výdavky vpíšeš 40% paušálne výdavky a zaplatené poistné a aj zaplatený nedoplatok z RZZP
do stĺ. 2 v r. 8 dám 40 % paušálne výdavky (12000,-)
pokračujem v Odd. IX. pre výpočet základu dane. Nie je mi ale celkom jasné, kde vypíšem poistné 6 x 221,- a nedoplatok z RZZP 216,-?
Môžem to pripočítať k výdavkom v odd. VI. = 12000,- + 1542,- = 13542,-
alebo to mám vpísať niekde inde?
Odpoveď červenou
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

A to zaplatené poistné nemusí dokladovať v DP, však?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

fipina Pozri príspevok
A to zaplatené poistné nemusiť dokladovať v DP, však?

Treba aby si odložil doklad o zaplatení pre prípadnú kontrolu Ale k DP to prikladať nemusí, tam priloží len potvrdenie od zamestnávateľa
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Katka, veľká vďaka.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Ešte jedna otázočka - kde v DP "B" poznačím, že si uplatňuje paušálne výdavky - príjmy podľa par. 6 ods. 1 a 2?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

fipina Pozri príspevok
Ešte jedna otázočka - kde v DP "B" poznačím, že si uplatňuje paušálne výdavky - príjmy podľa par. 6 ods. 1 a 2?
áno príjmy podľa § 6 odst. 1 a 2. Je to v oddieli VI pod tou tabuľkou
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Ďakujem za ochotu a pohotovosť.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať