Zavrieť

Porady

PN-ka

Ahojte Poraďáci,
chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom PN-ky.
Máme zamestnankyňu, ktorá bola od 08.01.2007 do 20.01.2007 na PN-ke. Hrubú mzdu má 7 600,-- Sk.
Ešte nikdy som nerobila mzdu ak mal zamestnanec PN-ku.
Doniesla mi potrvdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti teda (PN-ku) kde je aj pečiatka od lekára. Neviem čo teraz s tým a či sa to má vôbec niekde zasielať?
Mohli by ste mi prosím poradiť, čo treba zaslať do sociálnej poisťovne aké výkazy (predpokladám, že bude treba zaslať Registračný list s prerušením?) a čo do zdravotnej poistovni? Nerada by som niečo poplietla, či niečo neurobila tak ako by som mala.
Usporiadat
Marykayka Marykayka

Marykayka je offline (nepripojený) Marykayka

Som 23 ročná, slobodná, minulý rok som dokončila EU v Bratislave, Fakultu hospodárskej informatiky, odbor účtovníctvo - audítortvo a v tejto oblasti som i zostala pracovať. ...viac
Ďakujem veľmi pekne, ste zlaté. O.k., už dávam do obálky a posielam. Pekný deň všetkým!
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Pekny den, dnes som bola na zdravotnej poist. a az dnes som sa dozvedela ze treba oznamovat aj PN-ku zdravotnej poist. Co mam urobit, ked som to doteraz nenahlaosvala? Nebude to v buducnosti problem? A este jednu otazku. Ked zamestnanec nepride do prace a ma absenciu, treba aj toto nahlasit ZP? Dakujem za Vas cas.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Adkah Pozri príspevok
Pekny den, dnes som bola na zdravotnej poist. a az dnes som sa dozvedela ze treba oznamovat aj PN-ku zdravotnej poist. Co mam urobit, ked som to doteraz nenahlaosvala? Nebude to v buducnosti problem? A este jednu otazku. Ked zamestnanec nepride do prace a ma absenciu, treba aj toto nahlasit ZP? Dakujem za Vas cas.
Ak tých PN nebolo veľa, asi by som to ponahlasovala teraz dodatočne.
Absencia ani neplatené voľno sa na ZP nenahlasuje. Počas týchto dní sa platia normálne odvody do ZP z minimálnej mzdy.
0 0
daja4 daja4

daja4 je offline (nepripojený) daja4

Absencui a neplatené voľno nahlasuješ iba do SP.
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Dakujem Vam vsetkym. SP mi je jasne, len ZP som si potrebovala ujasnit. Este raz dakujem.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Prosím Vás, náš zmestnanec bol na operácii a teraz po maródke /odrobil mesiac po PN/ ide na liečenie.Pravdepodobne dostal poukaz od lekára.Ja vôbec neviem, čo v takomto prípade.Ako je to s nemocenskými dávkami.Ak niekto vie, poradíte?Ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Keď je po operácii, tak má nárok na kúpeľnú liečbu a to na PN, ktorú mu vystaví lekár a zamestnanec je povinný ju doručiť zamestnávateľovi. Ďalej postupuješ ako pri všetkých Pn-kách.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať