Zavrieť

Porady

DP

Potrebujem si ujasniť rozdiel - FO B:
1. výpočet r.103, resp. 104 - to je podľa č. riadkov ktoré sú v DP
2. a suma, ktorá mi tvorí základ pre výpočet preddavkov ?
r. 91
- DB (na ktorý má ešte nárok-v prípade že mu bola časť DB vyplatená v zamestnaní)
- §43
výsledok xy

tu sa už neodpočítava preddavok zo závislej činnosti , ani preddavok z §6

Je ten postup správny?

Ďakujem
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Marta v príspevku 4 pozri link, ktorý som uviedla a v ňom tiež v príspevku 4 je citácia presná zo zákona, čo všetko odpočítavaš pri výpočte preddavkov na budúce zdaňovacie obdobie. Určite nie len NČ....
0 0
Marta3 Marta3

Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

prepáč, ale už som sa v tom zorientovala, mňa tam mýlilo to, že si nebude uplatňovať NČ teraz, ale čítala som to znovu a pochopila - asi v tú nočnú hodinu už je dlhšie vedenie - ale ďakujem za vysvetlenie
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

OK .
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj poradaci,
chcem sa spytat, ak mi vyjde dan na preddavky vypocitana podla toho prispevku c. 4 (teda podla zakona) menej ako 50.000,- tak potom FO nemusi platit preddavky, alebo sa to berie podla DP za r. 2006, potom kt. riadok?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

nika.sum
Ahoj poradaci,
chcem sa spytat, ak mi vyjde dan na preddavky vypocitana podla toho prispevku c. 4 (teda podla zakona) menej ako 50.000,- tak potom FO nemusi platit preddavky, alebo sa to berie podla DP za r. 2006, potom kt. riadok?
Nie nemusí platiť...

5/ Poslednou známou daňovou povinnosťou na výpočet preddavkov v preddavkovom období podľa odseku 1 je daň vypočítaná zo základu dane uvedeného v poslednom daňovom priznaní, zníženého o nezdaniteľnú časť základu dane podľa § 11 ods. 2 písm. a) platnú v zdaňovacom období, na ktoré sú platené ....

čiže berieš to čo vypočítaš podľa položiek uvedených v zákona. S DP r. 2006 berieš do úvahy ZD....


0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

evina
Nie nemusí platiť...

5/ Poslednou známou daňovou povinnosťou na výpočet preddavkov v preddavkovom období podľa odseku 1 je daň vypočítaná zo základu dane uvedeného v poslednom daňovom priznaní, zníženého o nezdaniteľnú časť základu dane podľa § 11 ods. 2 písm. a) platnú v zdaňovacom období, na ktoré sú platené ....

čiže berieš to čo vypočítaš podľa položiek uvedených v zákona. S DP r. 2006 berieš do úvahy ZD....


Dakujem velmi pekne. Chcela som poslat bodik ale neda sa mi.
0 0
hana57 hana57

hana57 je offline (nepripojený) hana57

Dobry vecer, chcela som sa spytat, ak niekto pracoval od januara do maja a potom isiel na staroby dochodok a uz popri dochodku nepracoval, tak do akej vysky ma narok na odpocitatelnu polozku?
Vopred dakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

hana57
Dobry vecer, chcela som sa spytat, ak niekto pracoval od januara do maja a potom isiel na staroby dochodok a uz popri dochodku nepracoval, tak do akej vysky ma narok na odpocitatelnu polozku?
Vopred dakujem
Ak nebol uznaný starobným dôchodcomk 1.1.2006 tak má nárok na celú odpočítatelnu položku
0 0
beatad beatad

beatad je offline (nepripojený) beatad

Ahojte poraďáci,
ako mám vypočítať preddavky na daň za rok 2007, ak
ZD = 771265
NČ = neviem je starobný dôchodca od roku 2005, ale starobný dôchodok za rok 2006 bol vyplatený vo výške 32918. Mohla by som uplatniť 95616-32918 = 62698 ?
Na daňovom úrade mi vraveli že nemá nárok na nezdan.čiastku, a preddavky na daň mám vypočítať 771265x19%=146540, t.j. štvrťročne 36635.
ĎAKUJEM za usmernenie.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

beatad Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,
ako mám vypočítať preddavky na daň za rok 2007, ak
ZD = 771265
NČ = neviem je starobný dôchodca od roku 2005, ale starobný dôchodok za rok 2006 bol vyplatený vo výške 32918. Mohla by som uplatniť 95616-32918 = 62698 ?
Na daňovom úrade mi vraveli že nemá nárok na nezdan.čiastku, a preddavky na daň mám vypočítať 771265x19%=146540, t.j. štvrťročne 36635.
ĎAKUJEM za usmernenie.
DÚ má pravdu. Podľa zákona platného od 1.1.2007 by bola jeho NČ
Základ dane
b) je vyšší ako 100-násobok platného životného minima, nezdaniteľná časť základu dane ročne na daňovníka je suma zodpovedajúca rozdielu 44,2-násobku platného životného minima a jednej štvrtiny základu dane; ak táto suma je nižšia ako nula, nezdaniteľná časť základu dane ročne na daňovníka sa rovná nule

t.j. 44,2 x 4 980 = 220 116
1/4 zo 771 265 = 192 816
rozdiel 273

To znamená má nárok na NČ vo výške 273 SK, čo niekoľkonásobne je menej ako jeho dôchodok v r. 2006

Preddavky sú preto 771 265 x 19% = 146 540 : 4 = 36 635

Ak nájde párny dôvod k tomu, že v roku 2007 nepredpokadá takú výšku príjmu ako v roku 2006 môže požiadať o platenie preddavkov inak, t.j. výšku preddavku určí daňovník /zákon o správe daní a poplatkov/
0 0
beatad beatad

beatad je offline (nepripojený) beatad

ĎAKUJEM PEKNE
SI SUPER !!!
0 0
ENEN ENEN

ENEN je offline (nepripojený) ENEN

evina Pozri príspevok
DÚ má pravdu. Podľa zákona platného od 1.1.2007 by bola jeho NČ
Základ dane
b) je vyšší ako 100-násobok platného životného minima, nezdaniteľná časť základu dane ročne na daňovníka je suma zodpovedajúca rozdielu 44,2-násobku platného životného minima a jednej štvrtiny základu dane; ak táto suma je nižšia ako nula, nezdaniteľná časť základu dane ročne na daňovníka sa rovná nule

t.j. 44,2 x 4 980 = 220 116
1/4 zo 771 265 = 192 816
rozdiel 273

To znamená má nárok na NČ vo výške 273 SK, čo niekoľkonásobne je menej ako jeho dôchodok v r. 2006

Preddavky sú preto 771 265 x 19% = 146 540 : 4 = 36 635

Ak nájde párny dôvod k tomu, že v roku 2007 nepredpokadá takú výšku príjmu ako v roku 2006 môže požiadať o platenie preddavkov inak, t.j. výšku preddavku určí daňovník /zákon o správe daní a poplatkov/
Rozdiel 27300,-
0 0
buki buki

buki je offline (nepripojený) buki

ahojte, chcem poprosit o radu.
Manzel mal v roku 2006 zivnost, aj bol zamestnany 2 mesiace. v DP a teda oba prijmy. Dan vychadza nad 50 tis takze zacne platit preddavky na dan od 30.6.07. Ale kedze mal aj prijem zo zamestnania mal by platit preddavky v polovicnej vyske. Je to tak aj ked uz od 3/06 nie je zamestnany a ani nebude v roku 2007?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

buki Pozri príspevok
ahojte, chcem poprosit o radu.
Manzel mal v roku 2006 zivnost, aj bol zamestnany 2 mesiace. v DP a teda oba prijmy. Dan vychadza nad 50 tis takze zacne platit preddavky na dan od 30.6.07. Ale kedze mal aj prijem zo zamestnania mal by platit preddavky v polovicnej vyske. Je to tak aj ked uz od 3/06 nie je zamestnany a ani nebude v roku 2007?
Jeho základ dane tvorí súčet čiastkových základov dane zo závislej činnosti aj zo živnosti, to znamená, že podmienku pre polovičné platenie preddavkov splnil.

1/) Daňovník, ktorého základ dane tvorí súčet čiastkových základov dane a jedným z nich je aj čiastkový základ dane z príjmov zo závislej činnosti, neplatí preddavky na daň, ak tento čiastkový základ dane tvorí viac ako 50 % z celkového základu dane. Ak čiastkový základ dane z príjmov zo závislej činnosti tvorí 50 % a menej, preddavky na daň sa platia v polovičnej výške.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať