Zavrieť

Porady

zahr.cesta

SZCO-JU-nepl.DPH

Ako mám vypočítať stravné (zahr.ces.):
napr.: odchod(z SR) = 6.00
hranica = 6.20
príchod =10.30

odchod(naspäť) = 20.00
hranica = 20.15
príchod = 24.15
zahr.cesta = od 6.20 - do 24.00 alebo od 6.00 - do 24.15 ???

Keď SZCO nemá dev.účet, môže účt. aj v SK (pri zahr.c.)? A keď nemá žiadny bločik z resšt., stačí keď vypíše VD : strav. - suma - VOZD ????

A z ktorého dňa má použiť kurz keď napr. odchod je 15. a príchod je 16. ????
Usporiadat
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Strelec takže ešte raz a po poriadku:

Mám OF kde FO vyúčtovala odberateľovi aj diéty prepočítané kurzom NBS 45,-- EUR

Naúčtovala som to ako príjem ovplyvŇujúci základ dane.

Vystavím CP (diety, ubytovanie - tu pozor, majú spoločný doklad faktúru, ale ubytovanie platil každý sám svoju časť, ale nemá doklad, vezmem v úvahu keď má fa...., potom vreckové) - toto bude ak VOZD - prevádzková réžia, je to OK?

A FO zároveń použila na cestu svoje osobné vozidlo, PHM prepočítam podľa priemernej ceny mesačnej zo štatisti.úradu a vyplatím v Sk, nemá doklad o nákupe = taktiež to bude VOZD a Prevádzková réžia.
0 0
fiore fiore

fiore je offline (nepripojený) fiore

dara Pozri príspevok
Evanka ďakujem, nemohla by si mi poradiť kde na nete by som našla vyhľadávač vzdieleností? Potrebujem vyhľadať km do Nemecka ....ďakujem

www.map24.com
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Môže sa niekto vyjadriť či som správne postupovala ? alebo ak máte podobné prípady, ako ste to robili vy?
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

[quote=dara;432956]Strelec takže ešte raz a po poriadku: Nie je moc dobré "oslovovať". Nie, že by to vadilo mne. To skôr naopak! Ale čo keď to iných odradí písať príspevok ???
A tuším, že je to aj v etikete Porady.

Mám OF kde FO vyúčtovala odberateľovi aj diéty prepočítané kurzom NBS 45,-- EUR

Naúčtovala som to ako príjem ovplyvŇujúci základ dane. OK

Vystavím CP (diety, ubytovanie - tu pozor, majú spoločný doklad faktúru, ale ubytovanie platil každý sám svoju časť, ale nemá doklad Nemá doklad=nemá náklad., vezmem v úvahu keď má fa...., potom vreckové) - toto bude ak VOZD - prevádzková réžia, je to OK? Na vreckové k diétam je zákonný nárok. Ak mu prináleží diéta (cestu vykonal...), tak aj vreckové do 40%.

A FO zároveń použila na cestu svoje osobné vozidlo, PHM prepočítam podľa priemernej ceny mesačnej zo štatisti.úradu a vyplatím v Sk, nemá doklad o nákupe = taktiež to bude VOZD a Prevádzková réžia. OK , ale je tu ešte otázka DMV. Tá je asi v poriadku?[/quo]
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Díki, nechápem to oslovenie, ak to vadí, promiň viac krát sa to nestane
0 0
Ewa K. Ewa K.

Ewa K. je offline (nepripojený) Ewa K.

Help...zamestnanec bol na pracovnej ceste v Rusku (45USD je stravné) + 5% vreckové zo 45 usd.6dní bol na prac. ceste.akým kurzom to budem počítať???NBS z ktorého dna.

Na pr.cestu šiel 16.3 a prišiel 24.3. Ale z toho 16,17.3 bol v ČR.Do Ruska letel až 18.3 9,55h.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Ewa K. Pozri príspevok
Help...zamestnanec bol na pracovnej ceste v Rusku (45USD je stravné) + 5% vreckové zo 45 usd.6dní bol na prac. ceste.akým kurzom to budem počítať???NBS z ktorého dna.

Na pr.cestu šiel 16.3 a prišiel 24.3. Ale z toho 16,17.3 bol v ČR.Do Ruska letel až 18.3 9,55h.
Použiješ kurz NBS dňa vyúčtovania cesty (tj. zaúčtovania).
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Neviem narýchlo nájsť zahraničné diéty, nemôže niekto pomôcť. Včera som ich našla komplet a neviem kde to bolo. Išlo mi hlavne o Ukrajinu a Rakúsko r. 2006. Poradte
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

gita Pozri príspevok
Neviem narýchlo nájsť zahraničné diéty, nemôže niekto pomôcť. Včera som ich našla komplet a neviem kde to bolo. Išlo mi hlavne o Ukrajinu a Rakúsko r. 2006. Poradte
Ukrajina 45 USD
Rakúsko 45 EUR

Od 1.1.2007
Ukrajina 48 USD
Rakúsko 45 EUR
0 0
LindaP LindaP

LindaP je offline (nepripojený) LindaP

dobrý deň,
Chcela by som sa opýtať či mám dobre vypočítané stravné (zahr. cesty)
Ide o 1 deň:
napr. Slovensko 7,30 - 10,30= 3 (0 SK)
Maďarsko 10,30 - 16,45= 6,15 (9 €)
Rakúsko 16,45 - 24,00= 7,15 (22,5€)
Spolu: 31,50€
Vopred ďakujem
Naposledy upravil LindaP : 25.04.07 at 08:02
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

LindaP Pozri príspevok
dobrý deň,
Chcela by som sa opýtať či mám dobre vypočítané stravné (zahr. cesty)
Ide o 1 deň:
napr. Slovensko 7,30 - 10,30= 3 (0 SK)
Maďarsko 10,30 - 16,45= 6,15 (9 €)
Rakúsko 16,45 - 24,00= 7,15 (22,5€)
Spolu: 31,50€
Vopred ďakujem
Nie, správne má byť:

Slovensko 7,30 - 10,30= 3 (0 SK)
Maďarsko 10,30 - 16,45= 6,15
Rakúsko 16,45 - 24,00= 7,15
Spolu strávený čas v zahraničí - 13:30, t.j. pásmo nad 12 hodín Rakusko.

Náhrada pre pásmo nad 12 hod. v AT: 45,- EUR
plus vreckové: 5-40% zo 45,- EUR (2,25-18 EUR)

Spolu: 47,25 - 63 EUR (neviem, aké máte určené vreckové)
0 0
LindaP LindaP

LindaP je offline (nepripojený) LindaP

ďakujem pekne,

Ale Maďarsko a Rakúsko má zvlášť cenu nie?tak ne ide zvlášť? to si myslím že zvlášť ako som to rozpísala predtým.

ako HU má 36 € z toho 25%
a AT má 45 € z toho 50%

vopred ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

LindaP Pozri príspevok
ďakujem pekne,

Ale Maďarsko a Rakúsko má zvlášť cenu nie?tak ne ide zvlášť? to si myslím že zvlášť ako som to rozpísala predtým.

ako HU má 36 € z toho 25%
a AT má 45 € z toho 50%

vopred ďakujem
Podľa novely zákona o ces. náhradách platnej od 1.4.2005 sa stravné pri ceste cez viacej krajín počíta podľa tej krajiny, v ktorej zamestnanec strávil najviac hodín. Je to § 13 ods. 5:

"(5) Stravné v cudzej mene za kalendárny deň poskytne zamestnávateľ zamestnancovi v mene a vo výške stravného ustanoveného pre krajinu, v ktorej zamestnanec strávi v kalendárnom dni najviac hodín. Ak zamestnanec strávi v kalendárnom dni rovnaký počet hodín vo viacerých krajinách, zamestnávateľ poskytne stravné v cudzej mene, ktoré je pre zamestnanca výhodnejšie."
0 0
LindaP LindaP

LindaP je offline (nepripojený) LindaP

Tak čo som robila doteraz to nie je dobré?Lebo robila som tak ako som predtým rozpísala.

Tak podľa zákona je dobré čo ste vy povedali?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

LindaP Pozri príspevok
Tak čo som robila doteraz to nie je dobré?Lebo robila som tak ako som predtým rozpísala.

Tak podľa zákona je dobré čo ste vy povedali?
AK si to robila doteraz podľa času stráveného v každej krajine, tak to je spôsob, ktorý platil do 30.3.2005. Spätne to už neopravuj, nechaj to tak a odteraz rob podľa aktuálneho znenia zákona, tak ako som to napísal.
0 0
LindaP LindaP

LindaP je offline (nepripojený) LindaP

Ďakujem,

ešte jedna vec,

Keď najviac hodín strávi v SR, tak dám ho 208 SK?

A kedy dávam tieto 25%,50%?

Tieto diéty dostajú kamionisti.

Mohli by ste mi napísať jeden príklad že jak to má vyzerať?(rozpisovať)
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

LindaP Pozri príspevok
Ďakujem,

ešte jedna vec,

Keď najviac hodín strávi v SR, tak dám ho 208 SK?

A kedy dávam tieto 25%,50%?

Tieto diéty dostajú kamionisti.

Mohli by ste mi napísať jeden príklad že jak to má vyzerať?(rozpisovať)
Nedá sa napísať príklad, každá cesta môže byť iná. Ak chceš, napíš ty príklad a k tomu dám výpočet.

Nedá sa spájať cesta na SK a v zahraničí. Za tuzemskú cestu patria háhrady v SKK a za zahraničnú v cudzej mene. V tomto prípade to neplatí, teda platí to len pre čas strávený v zahraničí.

Poriadne si prečítaj zákon o cest. náhradách, nie je tak dlhý. Stačí si pozrieť paragrafy 2-16 a potom od 34 do konca. Ostatné asi nebude pre teba.

tým 25% 50% myslíš krátenie stravného? Ak áno, tak to tam tiež nájdeš, že existujú časové pásma:
0-6 hodín = 25% základného nároku
6-12 hodín = 50% základného nároku
nad 12 hodín = 100% základného nároku.
0 0
LindaP LindaP

LindaP je offline (nepripojený) LindaP

ja mám v počítači príklad.

ako by som mohla poslať pre Vás?

Posielam príklad:
1.deň
Slovensko: 24,00 - 7,30
Maďarsko: 7,30 - 14,30
Slovensko: 14,30 - 17,45
Česká republika: 17,45 - 24,00

2.deň
Česká republika: 24,00 - 10,15
Nemecko: 10,15 - 16,30
Belgicko: 16,30 - 24,00
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

LindaP Pozri príspevok
ja mám v počítači príklad.

ako by som mohla poslať pre Vás?

Posielam príklad:
1.deň
Slovensko: 24,00 - 7,30
Maďarsko: 7,30 - 14,30
Slovensko: 14,30 - 17,45
Česká republika: 17,45 - 24,00

2.deň
Česká republika: 24,00 - 10,15
Nemecko: 10,15 - 16,30
Belgicko: 16,30 - 24,00
1 deň
Slovesnko - 7,5 hod + 3:15. = 10:45 hod.= nárok pri TSC v pásme 5-12 hod. = 89,- SKK
HU=7 hod
CR= 6:15 hod
Spolu zahraničie= 13:15 hod., prevažná časť cesty spadá v HU, teda náhrady podľa HU. Pre časové pásmo nad 12 hod. je náhrada 36,- EUR.

2. deň
CR = 10:15 hod.
DE = 6:15 hod.
BE = 7:30 hod.

Spolu = 24 hodín
Najviac času stráveného v CR, náhrady podľa CR. Pre pásmo nad 12 hod. bude náhrada 600,- CZK.

Pozn.: je to síce nespravodlivé, že dostane len 600 CZK, ale podľa ustanovení zákona je to tak. Keby bol strávil napr. 8:00 hod v CR a 8:30 v DE, bol by nárok počítaný zo základu pre DE, t.j. dostal by 45,- EUR. ( nie že by som tým chcel niečo naznačovať, ale áno )
0 0
*Emma Lehotská* *Emma Lehotská*

*Emma Lehotská* je offline (nepripojený) *Emma Lehotská*

Dobré ráno, vie mi niekto pomôcť a vyriešiť môj problém? Ide o to, že mám zamestananca kt. bol vyslaný na pracovnú cestu na 3 dni do Nemecka.Naša firma mu dala 5.000,- kt. si zmenil na EUR.Firma v nemecku v kt. fungoval počas pracovnej cesty mu preplatila stravné komplet, ubytovanie a cestovné do Nemecka a späť.Naša firma mu zaplatila normálne za každý odpracovaný deň, ked bol na prac. ceste. Otázka znie, má tento zamestnanec nárok na nejaké vreckové alebo stravné a ak áno v akej výške za 1 prac. deň. Ešte doplním, že peniaze podla nášho vedenia musí znova zmeniť z EUR na SK a vrátit späť do našej pokladne. ešte šťastie že dotyčný neminul ani korunu s toho vreckového. Je takýto postup správny?Ďakujem Vám za každú odpoveď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať