Zavrieť

Porady

zahr.cesta

SZCO-JU-nepl.DPH

Ako mám vypočítať stravné (zahr.ces.):
napr.: odchod(z SR) = 6.00
hranica = 6.20
príchod =10.30

odchod(naspäť) = 20.00
hranica = 20.15
príchod = 24.15
zahr.cesta = od 6.20 - do 24.00 alebo od 6.00 - do 24.15 ???

Keď SZCO nemá dev.účet, môže účt. aj v SK (pri zahr.c.)? A keď nemá žiadny bločik z resšt., stačí keď vypíše VD : strav. - suma - VOZD ????

A z ktorého dňa má použiť kurz keď napr. odchod je 15. a príchod je 16. ????
Usporiadat
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
Ďakujem všetkým, mám v tom jasnejšie.
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
ahojte poradaci,
mohli by ste mi pls poradit:
mam nasledujuce cestovne listky-
28.06.2007 Brno -BA 22:00 hranice
28.06.2007 BA-NZ

no do Brna z BA listok nemam.. da sa vobec spravit vyuctovanie pracovnej cesty?

tiez mam este jeden cestovny listok z BA do NZ 30.10.07
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
je to dost surne..prosim ak niekto vie ako to riesit tak poradte
0 0
zsazsula zsazsula

zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

vyuctovanie pracovnej cesty: preplácaš - cestovné (cest.listky)
- stravné , ktoré stvojho príspevku neviem zistiť to by si musela trošku skonkretizovať túto pr.cestu
- ubytovanie
- vreckové
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

suvaha Pozri príspevok
ahojte poradaci,
mohli by ste mi pls poradit:
mam nasledujuce cestovne listky-
28.06.2007 Brno -BA 22:00 hranice
28.06.2007 BA-NZ

no do Brna z BA listok nemam.. da sa vobec spravit vyuctovanie pracovnej cesty?

tiez mam este jeden cestovny listok z BA do NZ 30.10.07
Ty máš presne opačný prístup, než pri vyúčtovaní by mal byť. Ty najprv pozrieš aké máš lístky, a potom robíš vyúčtovanie?

Predsa pri vyúčtovaní treba najprv uviesť, odkedy dokedy trvala celá cesta a k nej sa prikladajú cest. lístky. Nemusí byť lístok na všetky trasy, kde účastník cesty bol. Veď mohol využiť aj iné formy dopravy. Do vyúčtovania dáš len tie náklady, ku ktorým máš doklad.

A ten lístok z 30.10. sa ku ktorej ceste viaže? To bude asi nejaká iná služobka.
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
no ty si ma fakt rozosmial..ale to sa mozem smiat len sama na seba.ja to totiz vsetko robim prvykrat..

a ta cesta 30.10. to bolo tak ze sa SZČO zviezol na aute a spat siel busom..
este k tejto ceste..nahrada za 1 den je 89sk? a da sa z cestovného lístka odpocítat DPH ci mam dat celu sumu do vydavkov vo vyuctovani pracovnej cesty?

dakujeem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

suvaha Pozri príspevok
no ty si ma fakt rozosmial..ale to sa mozem smiat len sama na seba.ja to totiz vsetko robim prvykrat..

a ta cesta 30.10. to bolo tak ze sa SZČO zviezol na aute a spat siel busom..
este k tejto ceste..nahrada za 1 den je 89sk? a da sa z cestovného lístka odpocítat DPH ci mam dat celu sumu do vydavkov vo vyuctovani pracovnej cesty?

dakujeem
Rozbiehaš diskusiu v dvoch témach, preto ti odpoviem v tejto:

http://www.porada.sk/t65494-cestovne-listky.html
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ako vypočítať stravné a vreckové zahraničnej cesty. Zamestnanec bol na pracovnej ceste v Nemecku.
Dávam to v celých číslach, aby sa to lepšie počítalo.
odchod 26.11 - príchod 28.11
SR - CZ 15.00 - 16.00 (1h)
CZ - DE 16.00 - 23.00 (7h)
DE - CZ 23.00 - 20.00 (21h)
CZ - SR 20.00 - 03.00 (7h)
To sa počíta každý deň zvlášť?
Takto?:
1.deň -
SR 1h
CZ 7h (najviac hod v CZ - sadzba 600czk, spolu 8h tak 50% zo 600 = 300,-)
DE 1h
(300 + vreckové 40% = 420czk)
2.deň -
DE 20h (najviac DE - sadzba 45eur, spolu 24h = 45eur)
CZ 4h
(45 + vreckové 40% = 63eur)
3.deň -
CZ 3h (sadzba 600cz, do 6hod 25% = 150czk)
(150 + vreckové 40% = 210czk)
Náhrady spolu 660czk a 63 eur.
Je to správne?
Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
Naposledy upravil eop : 04.12.07 at 13:32
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

eop Pozri príspevok
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ako vypočítať stravné a vreckové zahraničnej cesty. Zamestnanec bol na pracovnej ceste v Nemecku.
Dávam to v celých číslach, aby sa to lepšie počítalo.
odchod 26.11 - príchod 28.11
SR - CZ 15.00 - 16.00 (1h)
CZ - DE 16.00 - 23.00 (7h)
DE - CZ 23.00 - 20.00 (21h)
CZ - SR 20.00 - 03.00 (7h)

To sa počíta každý deň zvlášť?
Takto?:
1.deň -
SR 1h
CZ 7h (najviac hod v CZ - sadzba 600czk, spolu 8h tak 50% zo 600 = 300,-)
DE 1h
(300 + vreckové 40% = 420czk)
2.deň -
DE 20h (najviac DE - sadzba 45eur, spolu 24h = 45eur)
CZ 4h
(45 + vreckové 40% = 63eur)
3.deň -
CZ 3h ( 0 sk)
Náhrady spolu 450czk a 63 eur.
Je to správne?
Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
V ten 3. deň to má byť asi SK nie CZ? Ak bol od polnoci už na území SK, tak za tie hodiny naozaj nemá náhradu. Ak by ale bol ešte v zahraničí (CZ) tak má nárok na náhradu aj za 3 hodiny.

Pozri si ešte v zákone o cest. náhradách § 5 ods. 4, či náhodou neide o zamestnanca, ktorému častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania.

Ale inak je to dobre.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Chobot Pozri príspevok
V ten 3. deň to má byť asi SK nie CZ? Ak bol od polnoci už na území SK, tak za tie hodiny naozaj nemá náhradu. Ak by ale bol ešte v zahraničí (CZ) tak má nárok na náhradu aj za 3 hodiny.

Pozri si ešte v zákone o cest. náhradách § 5 ods. 4, či náhodou neide o zamestnanca, ktorému častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania.

Ale inak je to dobre.
Dobre som to nedopísala:
V cz bol od 20.00 do 3.00h a v SR od 3 - 4,
takže 3.deň bol:
v CZ od 0.00 - 3.00 a v SR od 3.00 - 4.00.
Opravila som v príspevku:
CZ 3h (sadzba 600cz, do 6hod 25% = 150czk)
(150 + vreckové 40% = 210czk)
Náhrady spolu 660czk a 63 eur.

Nejedná sa tu o častú zmenu pracoviska. Občas sa ide do zahraničia pre nejaký tovar, inak je stále pracovisko tu na SR.
Takže by to malo byť dobre?
A čo s tým, keď si to počítali nie na dni, ale na to, koľko času boli v ktorom štáte (rovnako ako v príspevku 54). Tento rok to môžem opraviť, ale čo s minulým? To už asi nechám tak a snáď sa na to nepríde.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

eop Pozri príspevok
Dobre som to nedopísala:
V cz bol od 20.00 do 3.00h a v SR od 3 - 4,
takže 3.deň bol:
v CZ od 0.00 - 3.00 a v SR od 3.00 - 4.00.
Opravila som v príspevku:
CZ 3h (sadzba 600cz, do 6hod 25% = 150czk)
(150 + vreckové 40% = 210czk)
Náhrady spolu 660czk a 63 eur.

Nejedná sa tu o častú zmenu pracoviska. Občas sa ide do zahraničia pre nejaký tovar, inak je stále pracovisko tu na SR.
Takže by to malo byť dobre?
A čo s tým, keď si to počítali nie na dni, ale na to, koľko času boli v ktorom štáte (rovnako ako v príspevku 54). Tento rok to môžem opraviť, ale čo s minulým? To už asi nechám tak a snáď sa na to nepríde.
Tak ak bol v CR v 3. deň do 3:00, tak to máš dobre. Patrí mu náhrada 210,- CZK.

Tá nová úprava platí od 1.4.2005 a odvtedy by mali zamestnanci dostávať náhrady podľa nového spôsobu výpočtu. Či to opravíš, alebo necháš tak, záleží na tvojom rozhodnutí (resp. od tvojho šéfa). Podľa správnosti by to malo byť opravené.
0 0
lukig lukig

lukig je offline (nepripojený) lukig

Ahojte, keďže sa tu píše o zahraničej pracovnej ceste a jej výpočte, vie mi niekto poradiť, ako to bude v prípade použitia lietadla.....odchod z BB o 16,00, odlet z BA o 21,50, prílet Bristol 23,30...nárok na stravné v SK rátam len do času odletu z BA, alebo podľa času príletu do Bristolu? Ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

lukig Pozri príspevok
Ahojte, keďže sa tu píše o zahraničej pracovnej ceste a jej výpočte, vie mi niekto poradiť, ako to bude v prípade použitia lietadla.....odchod z BB o 16,00, odlet z BA o 21,50, prílet Bristol 23,30...nárok na stravné v SK rátam len do času odletu z BA, alebo podľa času príletu do Bristolu? Ďakujem
Tuzemská cesta bude od 16:00 do 21:50, t.j. 5:50 hod., teda nárok na stravná bude 89 SK.

Zahraničná cesta začína odletom lietadla, t.j. o 21:50. Teda ZSC trvala v ten deň 2:10 hod. a máš nárok na 25% z denného nároku pre GB. Viď § 16 ods. 2 zákona o cest. náhradách:

"(2) Pri zahraničnej pracovnej ceste, ktorá sa začína a končí na území Slovenskej republiky, je na vznik nároku na náhrady poskytované v cudzej mene rozhodujúci čas prechodu slovenskej štátnej hranice, odlet a prílet lietadla podľa letového poriadku alebo príchod a odchod lode z prístavu, v ktorom sa vykonáva vstupná alebo výstupná colná kontrola a pasová kontrola."
0 0
lukig lukig

lukig je offline (nepripojený) lukig

Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, opäť sa vraciam k tejto téme, potrebujem sa poradiť. Pri SC do ČR si musel zamestnanec dať opraviť služobné vozidlo v ČR, je to faktúra s vyčíslenou DPH a uhradil ju v hotovosti. Môžme to dať priamo do vyúčtovania SC v celej sume, aj s DPH na 512? Ďakujem.
0 0
alligator alligator

alligator je offline (nepripojený) alligator

Ahojte, mám takúto dilemu. Vodič kamióna robí zahraničnú cestu do Maďarska. V prvom dni strávi na Slovensku 3 hodiny, niekoľko hodín do druhého dňa v Maďarsku a následne 3 hodiny na Slovensku. Ide mi o stravné pri tuzemskej ceste, či to mám počítať podľa §5 ods 4 písm b) tak, že má dokopy 6 hodín v tuzemsku a teda nárok podľa tarify 5-12 hod, alebo to mám posudzovať ako samostatné vnútroštátne cesty a v tom prípade mu nárok neuznať?
A len tak pre uistenie, ak by sa to celá cesta odohrala v jednom dni, tam by mal mať podľa §5 ods 4 písm a) nárok na stravné od 5-12 hodín, alebo sa mýlim?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

alligator Pozri príspevok
Ahojte, mám takúto dilemu. Vodič kamióna robí zahraničnú cestu do Maďarska. V prvom dni strávi na Slovensku 3 hodiny, niekoľko hodín do druhého dňa v Maďarsku a následne 3 hodiny na Slovensku. Ide mi o stravné pri tuzemskej ceste, či to mám počítať podľa §5 ods 4 písm b) tak, že má dokopy 6 hodín v tuzemsku a teda nárok podľa tarify 5-12 hod, alebo to mám posudzovať ako samostatné vnútroštátne cesty a v tom prípade mu nárok neuznať?
A len tak pre uistenie, ak by sa to celá cesta odohrala v jednom dni, tam by mal mať podľa §5 ods 4 písm a) nárok na stravné od 5-12 hodín, alebo sa mýlim?
Ak s tým firma nemá nejaký veľký problém, tak mu to stravné daj, teda spočítaj tie hodiny. Nie je to síce presne typický prípad, pre ktorý bol ten odstavec zavedený, ale dá sa to aplikovať. nemá význam podrobne rozoberať, či v zmysle zákona má na to nárok alebo nie.
0 0
evulik evulik

evulik je offline (nepripojený) evulik

ĎAKUJEM za všetky odpovede, rady, tipy ...viac
Dobré ráno, pomohli by ste mi prosím s nasledovným prípadom?

Sl.cesta AU vlastné, cesta zacala 26.8. na SR-BR, tankované v hotovosti, prechod hranice ten istý deň, diaľničná pre A kupovaná VISA kartou na Slovensku. Cesta v A az do 29.8., pred odchodom z A tankované a platené VISA kartou. Počet km prejdených v A presahuje 350km aj na ceste tam aj späť. Prechod hranice 29.8. o 20.00. ďakujem vopred. Zmietam sa v neistote ako spraviť CP. Pekný deň.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

evulik Pozri príspevok
Dobré ráno, pomohli by ste mi prosím s nasledovným prípadom?

Sl.cesta AU vlastné, cesta zacala 26.8. na SR-BR, tankované v hotovosti, prechod hranice ten istý deň, diaľničná pre A kupovaná VISA kartou na Slovensku. Cesta v A az do 29.8., pred odchodom z A tankované a platené VISA kartou. Počet km prejdených v A presahuje 350km aj na ceste tam aj späť. Prechod hranice 29.8. o 20.00. ďakujem vopred. Zmietam sa v neistote ako spraviť CP. Pekný deň.
Treba doplniť hodinu začiatku cesty, čas prechodu hranicou, počet km na SK, počet ubehnutých km v AT a čas ukončenia cesty. Bez toho ti nemôžem nič konkrétny vypočítať.
0 0
evulik evulik

evulik je offline (nepripojený) evulik

ĎAKUJEM za všetky odpovede, rady, tipy ...viac
zaciatok cesty: 26.8. 17.50
Prechod: 27.8. 00:10
na SR km: 441 km
V AT: 951 km
Koniec cesty: 29.8. 22.40
Prechod: 29.8. 20:05
Nejedná sa mi ani tak o stravné a vreckové, ale skôr náhrada PHM. Sadzba 5,50 na 1km. Tankovala som 26.8. za 39,90 a potom 29.8. za 1,279 kartou. Jedná sa mi hlavne, ako urobiť tých 350km prvých za hranicou, resp. pri návrate od hranice do BR. Ďakujem ešte raz.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať