Zavrieť

Porady

FOTOGALÉRIA obnovy domov v SVBčkach

Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Prosím uvádzajte sem iba foto s krátkymi príspevkami- info o fotkách, názory,prípadne uznania za riešenie obnovy panelákov...ostatné otázky sa budu riešiť v priebežných témach, alebo cestou "SS".Ďakujem.
Naposledy upravil Halli : 27.12.07 at 17:31
Usporiadat
Téma je uzavretá.
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Tak už sme po nekonečnom ročnom natahovaní sa na stavebnom úrade so sťažovateľkou začali. Trochu nás brzdí počasie, ale hádam to najak dotiahneme.

Pár fotočiek pridám, ale nie sú moc kvalitné.
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  D0105up.jpg
Zobrazení: 86
Veľkosť:  99.1 KB

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  D0110up.jpg
Zobrazení: 83
Veľkosť:  126.1 KB

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  D0125up.jpg
Zobrazení: 124
Veľkosť:  42.7 KB

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  D0126up.jpg
Zobrazení: 101
Veľkosť:  80.8 KB
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Ahojte poradaci.
Chcem Vas poprosit o radu ake vchodove dvere by ste odporucili na zaklade Vasich skusenosti. Plastové, hlinikove... Rozmyslame nad plastom, ale boli namietky ze sa to po napr. 5. rokoch musi menit. Ak mate dobre skusenosti, podelte sa o ne, pripadne poradte dobru firmu. Dakujem.
0 0
GABRIELA GABRIELA

GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

My sme tento problém riešili koncom minulého roka. Nakoniec sme sa rozhodli pre hliníkové. Sú síce drahšie, ale mali by mať dlhšiu životnosť. Vyzerajú podobne ako plastové, majú dobré izoločné vlastnosti. Uvidíme po čase.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Adkah Pozri príspevok
Ahojte poradaci.
Chcem Vas poprosit o radu ake vchodove dvere by ste odporucili na zaklade Vasich skusenosti. Plastové, hlinikove... Rozmyslame nad plastom, ale boli namietky ze sa to po napr. 5. rokoch musi menit. Ak mate dobre skusenosti, podelte sa o ne, pripadne poradte dobru firmu. Dakujem.
Záleží od počtu obyvateľov a počtu otváraní za deň. Ak tam bývate 4 rodiny, tak postačia aj kvalitné plastové. Ak ste bytovka s 90 bytmi, tak plastové by ste zničili za pol roka, preto by som doporučil hliníkové.
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

Ja tiež teraz riešim tento problém. Pracujem aj pre firmu, ktorá vyrába plastové dvere. Vchody v našom činžiaku majú po 23 bytov a lepšie riešenie sú hliníkové dvere, aj keď sú drahšie.
0 0
RomanNR RomanNR

RomanNR je offline (nepripojený) RomanNR

Par fotiek z prave prebiehajucej realizacie zateplenia.
Uff, Uz aby to bolo
pred a po zadna strana.jpg  
pred a po bocna strana.jpg  
realizacia.jpg  
1/1
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Okrem veci ktoré som uviedol skôr v príspevku 11, teraz sme vylepšili vchodové dvere a poštové schránky.
PHTO0002.JPG  
PHTO0005.jpg  
PHTO0004.jpg  
1/1
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Tak ja pridám aj tie naše schodištia
okno.jpg  
nové 1.jpg  
1/1
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Hlásim HOTOVO:
predtym:


počas:


ukončené:
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Začíname zatepľovať [ATTACH][ATTACH]Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  dom3.jpg
Zobrazení: 30
Veľkosť:  39.8 KB[/ATTACH][/ATTACH]
dom1.jpg  
dom2.jpg  
1/1
0 0
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

Pridávam pár fotografií nášho zatepleného domu a obnovenej kotolne.
200808150011.jpg  
200808150009.jpg  
200808150005.jpg  
200808150010.jpg  
20081007_04.JPG  

20081007_06.JPG  
200807020016.jpg  
1/1
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Jožka, Vierka ďakujem za príspevky, nedá sa mi už dlhšiu dobu dať ocenenie Vašich príspevkov, neviem prečo. Ak to zistím hneď to urobím. S.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

svojar Pozri príspevok
Okrem veci ktoré som uviedol skôr v príspevku 11, teraz sme vylepšili vchodové dvere a poštové schránky.
Prosím ťa ak dobre vidím, to máte nové poštové schránky?! Aká firma ich u nás vyrába? Ako sa skladajú? čiže koľko schránok je v jednom celku. My potrebujeme pre 90 bytov. Aké sú rozmery a aká je cena jednej.
Naposledy upravil Zitulda : 28.10.08 at 20:20
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Poštové schránky sú typu MARBOX- Dodala nám ich aj s montážou fa Milan Martinásek-MARMI, Cottbuská 1, 040 11 Košice. Máš to teda v mieste. Rozmery sú na A4 s väčším otvorom, vojde teda aj hrubšia obálka. Skontaktuj sa s nimi dajú Ti ponuku, je tam vicej variantov farieb aj zámkov tf majú - 0905321913. Promiň naozaj som tu nebol vrátil som sa včera. Ahoj.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

duves - Rača? teda Krasňany?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
willma Pozri príspevok
duves - Rača? teda Krasňany?
Uhadla! Sikulka!
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
No musím inak povedat, že vplyv zateplenia je zrejmy. Pri tychto teplotach by sme kurili po starom uplne inak. Radiatory mame prevazne stale studene. Stupačky vykuria byt v pohode. Očakávam zapínanie kúrenia až pri vonkajších teplotách hboko pod bodom mrazu.
Som zvedavy čo urobia dodavatelia tepla, až sa vsetky domy zateplia.
Zvýšia cenu za jednotku tepla, aby prefinancovali fixne naklady (rast miezd, nove auto riaditelovi, novy kožuch jeho manželky, nove auto detto a aj jeho novy dom treba z niečoho zaplatiť ).
No najhoršia alternativa je nezatepliť.
0 0
Black Black

Black je offline (nepripojený) Black

duves Pozri príspevok
No musím inak povedat, že vplyv zateplenia je zrejmy. Pri tychto teplotach by sme kurili po starom uplne inak. Radiatory mame prevazne stale studene. Stupačky vykuria byt v pohode. Očakávam zapínanie kúrenia až pri vonkajších teplotách hboko pod bodom mrazu.
Som zvedavy čo urobia dodavatelia tepla, až sa vsetky domy zateplia.
Zvýšia cenu za jednotku tepla, aby prefinancovali fixne naklady (rast miezd, nove auto riaditelovi, novy kožuch jeho manželky, nove auto detto a aj jeho novy dom treba z niečoho zaplatiť ).
No najhoršia alternativa je nezatepliť.
V našom meste sa to už deje kedže je u nás zateplených viac než 90% bytoviek. Dodávateľ tepla nám už avizoval zvyšovanie cien a ako dôvod uviedol rýchly BOOM zateplovania v meste. No keby sme nezateplili, platili by sme ovela viac
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Práve v tomto by mala pomahat legislativa. Mal by sa prijat zakon, že bytovky nebudu teplarnam dalej financovat ich fixne naklady, resp.ich zalimitovať. Lebo tie môžu rasť každým rokom (vid tie moje poznamky v zatvorkach). Nech si teplarne hladaju možnosti ako znižiť naklady. Ak bude rast cena tepla preto lebo medveď, tak jediny efekt zostane iba dobry pocit pre životne prostredie.
0 0
Black Black

Black je offline (nepripojený) Black

duves Pozri príspevok
Práve v tomto by mala pomahat legislativa. Mal by sa prijat zakon, že bytovky nebudu teplarnam dalej financovat ich fixne naklady, resp.ich zalimitovať. Lebo tie môžu rasť každým rokom (vid tie moje poznamky v zatvorkach). Nech si teplarne hladaju možnosti ako znižiť naklady. Ak bude rast cena tepla preto lebo medveď, tak jediny efekt zostane iba dobry pocit pre životne prostredie.
Mno, myslim, ze ak sa teplarne nebudú snažiť znižovať náklady sami, nastane BOOM odpájania sa od teplarní a domácnosti nahradia teplárne v znižovaní nákladov. Kedže u nás sú ročné náklady 24 -30 tis / domácnosť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať