Zavrieť

Porady

FOTOGALÉRIA obnovy domov v SVBčkach

Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Prosím uvádzajte sem iba foto s krátkymi príspevkami- info o fotkách, názory,prípadne uznania za riešenie obnovy panelákov...ostatné otázky sa budu riešiť v priebežných témach, alebo cestou "SS".Ďakujem.
Naposledy upravil Halli : 27.12.07 at 17:31
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

pekné
0 0
Alena_ke Alena_ke

Alena_ke je offline (nepripojený) Alena_ke

Milá Slavica, aj my sa chystáme dať do poriadku náš dom a zaujali ma všetky Vaše články a reakcie. Spomínaš renomovanú firmu (vchodové dvere - možno aj schodiskové okná) - nemôžeš mi cez súkromnú správu dať meno tej firmy a cca cenu za predné aj zadné dvere? Dala by som si urobiť kalkuláciu aj na schodiskové okná.
A ešte prosím otázka: Ako ste to vyriešili so schránkami - ste spokojní? Naši majitelia bytov diskutujú, či sa im tam zmestí objednaný časopis a ako by sa mala vyriešiť donáška rôznych reklám. Ako ste reklamy vyriešili vy?
Vopred ďakujem
Ali
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Alena_ke Pozri príspevok
Milá Slavica, aj my sa chystáme dať do poriadku náš dom a zaujali ma všetky Vaše články a reakcie. Spomínaš renomovanú firmu (vchodové dvere - možno aj schodiskové okná) - nemôžeš mi cez súkromnú správu dať meno tej firmy a cca cenu za predné aj zadné dvere? Dala by som si urobiť kalkuláciu aj na schodiskové okná.
A ešte prosím otázka: Ako ste to vyriešili so schránkami - ste spokojní? Naši majitelia bytov diskutujú, či sa im tam zmestí objednaný časopis a ako by sa mala vyriešiť donáška rôznych reklám. Ako ste reklamy vyriešili vy?
Vopred ďakujem
Ali
Alenka, s dverami som spokojna, po roku v pohode, v pondelok nám idu montovat aj zadne, potom sa dáme na schodištia. Schránky sú uplne super a taktiež poštárky sa vyjadrili, že nemajú chybu a to su na to tie správne odborníčky . Reklamy si može každy riešit sám, ak na schránku da varovanie, že si to nepraje, musia to rešpektovať. Len osobne by som nerada, keby každý na tu schranku lepil, písal kadejako-iste by to nepridalo na vzhlade. U nás mame vo vnutri pod schrankami krabicu a kto chce hned to tam hodí. Potom to detvaky daju do zberu . Kontakt ti možem poslat, ale su z TN, tak asi by ste to do Košic mali veľmi drahé.
Naposledy upravil Halli : 26.10.07 at 13:48
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ubehol necelý rok od výmeny predných dverí a už máme aj zadné , a verte, že je to v chodbe citiť, majú madlo a aretačné brano, čím sú praktické na prechod s bicyklami.
...už zostáva len upravit okolie vymaĺovat alebo skor by som navrhovala obklad stien okolo dverí.... a bude nasledovat aj výmena schodištových okien.... zatial máme dobré skóre- ani koruny dlh
Naposledy upravil Halli : 03.11.07 at 21:37
zadne montaž.jpg  
zadne hotovo.jpg  
1/1
0 0
mta mta

mta je offline (nepripojený) mta

Všetky domy sú po zateplení a iných obnovách pekné ale vie niekto akú to má trvácnosť. Môj barák bol na Slovensku uteplený ako prvý a to v roku 1993. Bola to výskumná úloha a peniaze na to boli ešte z federálneho rozpočtu. Po tých 14 rokoch farby skoro úplne vybledli na severnej stene začína rásť niečo zelené, asi nejaká forma machu je jasné že bude nutné aplikovať novú maľovku, ale doteraz mi nikto nevie povedať ako a čím steny najprv očistit. Má niekto nejaký typ?
P.S. Ak sa toto bude prejavovať na všetkých zateplených barákoch tak už teraz mi je ľúto tích ktorí si na zateplenie zobrali úvery s dobou splatnosti 20 rokov a ešte ani nesplatia úver už budu musieť do baráku znovu investovať.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

mta Pozri príspevok
Všetky domy sú po zateplení a iných obnovách pekné ale vie niekto akú to má trvácnosť. Môj barák bol na Slovensku uteplený ako prvý a to v roku 1993. Bola to výskumná úloha a peniaze na to boli ešte z federálneho rozpočtu. Po tých 14 rokoch farby skoro úplne vybledli na severnej stene začína rásť niečo zelené, asi nejaká forma machu je jasné že bude nutné aplikovať novú maľovku, ale doteraz mi nikto nevie povedať ako a čím steny najprv očistit. Má niekto nejaký typ?
P.S. Ak sa toto bude prejavovať na všetkých zateplených barákoch tak už teraz mi je ľúto tích ktorí si na zateplenie zobrali úvery s dobou splatnosti 20 rokov a ešte ani nesplatia úver už budu musieť do baráku znovu investovať.
Otázku si zadal aj tu:

http://www.porada.sk/t64978-prvy-zat...slovensku.html

Prosím diskutujúcich, aby prispievali tam.

Ak chceš, pridaj sem nejaké fotky z toho domu, aby bol príspevok v súlade s témou.
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Roman NR, chcem sa opýtať ako dlho to trvalo, cela výmena stupačiek?
0 0
Polis Polis

Polis je offline (nepripojený) Polis

Ak možem aj ja, tak my sme na jar robili výmenu rozvodu plynu a rozvodu kanalizácie. Robili sme to tak, že na jednu stupačku mali majstri 2 dni. (boli 3) Jeden deň urobili kanalizáciu a druhí plyn. Jedna stupačka má napojené 4 byty. Bola to fuška ale stálo to za to.Keď si predstavím že nám praskla stupačka - prívod studenej vody a nevedeli sme čo máme robiť tak toto je super riešenie. A hlavne treba to urobiť čo najskôr, kým ľudia nemajú vymurované bytové jadrá. Búrať bytové jadro je nepríjemná vec. Rozvody TÚV a SV sme robili v roku 2001 a teraz sa prejavuje sa netesnosť gulových ventilov. (červenej farby).
0 0
Lubena11 Lubena11

Lubena11 je offline (nepripojený) Lubena11

Polis, pozerala som tvoje fotografie z rekonštrukcie Vašej bytovky, ak som dobre pozerala je to z Muškátu - sú super. Som tiež z PK, máme SVB, presne ten istý typ bytovky len na Severe. Urobili sme už pár úprav a uvažuje o nadstavbe a zateplení bytovky. Rada by som sa stretla aj osobne, ak bude z tvojej strany záujem a ochota poradiť ako na to.
0 0
Lubena11 Lubena11

Lubena11 je offline (nepripojený) Lubena11

Polis Pozri príspevok
Lubena11, som ochotný stretnúť sa po 28.1.2008 na č.t. 0903 42 35 81
VĎAKA, určite sa ozvem.
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Ahoj.
Na slušné ukladanie reklamy (nie do schránok) som použil (zatiaľ 1 vchod) pripojovateľné závesné priehľadné schránky (1 má rozmer cca 27x23x3 cm).Základný klinovitý (zboku zhruba lichobežníkový) držiak priskrutkuješ na stenu.
Potom podľa potreby pod seba šikmo privesuješ schránky (možno 3 až cca 10 ks).
Kto čo chce si vytiahne a zoberie.Služba raz za čas chronologicky vyhadzuje.
A je poriadok.
S pozdravom
KA Mil
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Dodaj foto, to napovie urcite viac ako slova. Diky.
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Tu je foto.
A keď si ho zavesíš vyššie (ako ja) môžeš podvesovať ďalšie schránky (na rovnej stene) podľa potreby.
"Dúfam,že toto tu,čo neviem otvoriť, je fotka,čo nafotil kamarát."
Anders mi pošli postup pribalenia alebo tvoj Mail.

Reklama držiak.zip

Ahoj
Ka Mil
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Poraďte ako to foto poslať.

Ahoj
Ka Mil
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Ide to otvoriť bez problémov. :-) Diky. Celkom zaujimave riesenie.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Karas Milan Pozri príspevok
Poraďte ako to foto poslať.

Ahoj
Ka Mil
Rovanko ako ten zip, len treba pridať foto .jpg alebo iny foto formát cez vloženie prílohy...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Richard Pozri príspevok
Rovanko ako ten zip, len treba pridať foto .jpg alebo iny foto formát cez vloženie prílohy...
!!!
Ale obrázok nesmie prekročiť maximálne danú veľkosť (je tam uvedené, že 293 kB).
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
tak málo ?

mám zväčšiť? Navrhnite... nebav me sa však o gigových fotkách
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Richard Pozri príspevok
tak málo ?

mám zväčšiť? Navrhnite... nebav me sa však o gigových fotkách
Myslím, že to stačí. Len som chcel upozorniť Milana Karasa, že ak mu to neide, tak môže byť problém vo veľkosti fotky. TO je postačujúce rozlíšenie na dobrú fotku pre účely porady (nikto z toho asi nebude robiť poster ).
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Ja by som privítal aj vyššie rozlíšenie, občas treba pozrieť aj detaily.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať