Zavrieť

Porady

Priemerná merná spotreba objektu.

Prosím všetkých, ktorí sa zaoberarajú ekonomikou svojho SVB, aby sa vyjadrili so svojou priemernou mernou spotrebou objektu za jednotlivé roky.
Ja prikladám tieto údaje:
rok 1996 – 0,55636 GJ/m2, rok 1997 – 0,61069 GJ/m2, rok 2004 – 0,19539 GJ/m2, rok 2005 – 0,27342 GJ/m2, rok 2006 – 0,24151 GJ/m2.
Takto si porovnáme, naše úspechy a neúspechy v SVB.
Usporiadat
MiroES MiroES

MiroES je offline (nepripojený) MiroES

Náš dodávateľ tepla spísal so všetkými odberateľmi zmluvu (tuším na 10 rokov), že budú od nich odoberať teplo za garantovanú cenu, vďaka čomu si vybavili úver na dobudovanie plynovej kotolne na slamu (plyn ostáva v zálohe). Hlavný zámer bol stať sa nezávislým na cene plynu, ktorá začala v posledných rokoch značne rásť. Zatiaľ je kotolňa len v skúšobnej prevádzke, takže na hodnotenie je priskoro.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Mňa skôr zaujíma tá technická stránka ako to funguje. Koľko slamy sa spáli na výrobu jedného GJ a podobne.
Ak by boli fotočky tak ukázať
0 0
MiroES MiroES

MiroES je offline (nepripojený) MiroES

Tu je pekný článok aj s fotečkami:
http://www.agroporadenstvo.sk/oze/biomasa/slama.pdf

Nám dodávateľ tepla povedal, že výroba 1 GJ zo slamy by mala stáť do 100 Sk. Väčšinu toho rozdielu oproti zmluvnej cene tvorí hlavne splatenie úveru.

Momentálne neviem k tomuto nič viac povedať (pre nedostatok času to nesledujem až tak, ako by sa asi patrilo). Týmto príspevkom by som to tu rád ukončil, lebo sme .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať