Zavrieť

Porady

Daň.priznanie FO B - §8

Pekný deň ,neviem či som správne zaradila, ale moja mamka mala v roku 2006 vyplatené dividendy a ja som ich zaradila §8 - ostatné príjmy ale teraz si nie som istá či sú to príjmy z prevodu cenných papierov? môžte mi niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Dividendy sú podľa mňa podiely na zisku po zdanení, ktoré nepodliehajú DzP. Alebo sa mýlim ?

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    asi som sa zle vyjadrila, mamka pracuje v akciovke a má tam akciu za ktorú dostala peniaze /v potvrdení vydané a.s.-poločnosťou bolo napísané že sú to dividendy/a povedali im že si majú urobiť Daň.priznanie FO B, čiže ako je to správne?

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    poradíte mi niekto , pretože v práci jej povedali že to má ísť do §8 neviem ako ďalej

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Išlo o vyplatenie podielu na zisku z akcie? alebo predala svoju akciu akciovke?

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    ahoj Renča, mamka predala akciu akciovej spoločnosti a teraz jej za to vyplatili ako každý rok určitú sumu napr. Sk 30 000? čo mám stým robiť?

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    renča1 Pozri príspevok
    Išlo o vyplatenie podielu na zisku z akcie? alebo predala svoju akciu akciovke?
    Toto je dosť podstatná otázka, ak sa jedná o predaj akcie, tak to podľa mňa spadá pod §8 ods. 1e) v nádväznosti na §8 ods. 5, písm. a) alebo b)

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    Takže by to mali byť príjmy z prevodu cenný papierov tak ako som uviedla v mojej otázke čiže §8 odst.1 písm,e DP typu B je to tak správne?

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    No v otázke si uviedla, že sa jedná o dividendy. Ak ide o predaj tak § uvedený vyššie.

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    uviedla som preto že ide o dividendy pretože to na tom potvrdení , kt. bolo vydané a.s.-ločnosťou bolo tak napísané , ale podľa mňa to nie je napísané zretelne., veľmi pekne ďakujem za odpoveď

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    sonička Pozri príspevok
    uviedla som preto že ide o dividendy pretože to na tom potvrdení , kt. bolo vydané a.s.-ločnosťou bolo tak napísané , ale podľa mňa to nie je napísané zretelne., veľmi pekne ďakujem za odpoveď

    Na zdanenie príjmu z predaja cen.papierov obstaraných pred účinnosťou tohto zákona sa použijú ustanovenia § 4 ods.1 písm.d), § 10 ods.3 písm.a) a § 58 ods.8 zákona č.366/1999 Z.z. o daniach z príjmov v znení neskor.predpisov aj po 31.12.2003.

    Kedy boli cenné papiere obstarané?

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    A ešte ak by šlo o vyplatenie zisku z akcie tak by to bol § 8 a do DP FO B by som to uviedla do kolonky 12 iné?

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Ak je to výplata podielu na zisku za rok 2006 - ten sa nezdaňuje, už bol zdanený v a.s.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.