Zavrieť

Porady

Perličky účtovnej kancelárie

Vážení kolegovia,
na odľahčenie tohto ťažkého pracovného obdobia (u nás voláme "žatva"), dovoľujem si založiť túto tému, ktorá bude obsahovať perličky z našej každodennej práce, styku s klientami, úradmi a pod.

Na začiatok toto:

1. "Prosím vás, dali by ste mi aj ten príjemný pokladničný doklad?"
2. Klientka: "Storno 5,50 kam mám napísať?" (pozn. pri vypisovaní knihy ERP)
odpoveď: Do kolonky STORNO.
Klientka: " A napíšem tam 5,50 alebo sukňa?"
Naposledy upravil Monika Kováčová : 21.02.07 at 17:34
Usporiadat
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

dnes som sa dozvedela, že je zmenený spôsob zasielania Fa z riadneho na elektronický, niekedy v apríli tak hovorím vytlač mi Fa z PC a ona - nemám po úhrade som ich zlikvidovala
0 0
Saska21 Saska21

Saska21 je offline (nepripojený) Saska21

Zamestnanec a ročné zúčtovanie dane:
Mzdárka: "Doneste mi sobášny list"
Zamestnanec: "Koho? Manželkin?"
1 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

účtujem dodávateľskú faktúru a tam, že
forma úhrady -DO VLASTNÝCH RÚK
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Veď správne to napísali, nie?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Síce nie z účtovnej kancelárie, ale zo života:
chalani robili inventúru materiálu. Ich inventúrny súpis sa skladal z názvu materiálu (čo mi moc nepomohlo, lebo na sklade mám napr. položku "omietka" a evidujem na nej všetky druhy, typy omietok od všetkých výrobcov), oni to označil napr. "XX 621 U 710". Za každým materiálom nasledovali čiarky. Tými čiarkami uviedli množstvo. Nevadí, že niekto balí napr. tie omietky do 4 kg, 8 kg, 15 kg, 40 kg vriec.
"Najlepšie" bolo, keď som sa prelúskala cez ich názvy, tak som zistila, že dve položky (boli to práve omietky, ktoré chalani označili konkrétnym názvom typu "XX 621 U 710) vôbec neboli nakupované. Pýtala som na tie položky zodpovedného pracovníka, ktorý materiálu spisoval: "Čo to je?" Pracovník pozrel na papier a povedal: "To ani nemáme." Alebo: "To je nejaká blbosť, musím to pozrieť."
(Vážne netuším, kto tú inventúru robil, keď to bolo jeho písmo a on bol pri nej )
0 0
abm abm

abm je offline (nepripojený) abm

Pekný deň. Minulý týždeň mi zavolal známy, ktorý minulý rok plánoval otvoriť živnosť s príspevkom od ÚPSVR, vraj brat by potreboval spracovať účto a DP. Pýtala som sa ho čo on."No od mája mám živnosť a dostal som aj peniaze z ÚPSVR a to aj ja potrebujem?"?!? - Dnes sa na to chystám. Tak príjemnú prácu všetkým!
0 0
zuzana.š. zuzana.š.

zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

Teraz mi doniesla jeden plnú igelitku papierov a vraví: "RAdšej som Vám to priniesol skôr, 31. nebudem doma."
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Mňa zaskočila moja kolegyňa, poslala som im DP, a prišla mi odpoveď, čo z toho má poslať na Daňový úrad?
Či aj DP, Súvahu, VZaS - pričom už spolupracujeme nejaký ten rok, a ona to má na starosti dať podpísať a poslať, alebo odovzdať, asi nerozmýšľa čo robí.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Práve že asi začala rozmýšľať .
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

A bolo jej to na škodu (to rozmýšľanie) . Keby mechanicky/automaticky urobila to, čo robí každý rok, nemusela nikam volať a pýtať sa, čo kam treba poslať .
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Mám vo zvyku pred uzatvorením roka aj u štvrťročných platiteľov prezrieť resp. aj zaúčtovať doklady z nového roka (či dačo neobjavím, čo patrí ešte do minulého roka).
Dnes mi takáto klienta doklady priniesla, medzi nimi mala aj výkazy do SP, ZP a výplatné pásky (robí si mzdy sama - pre seba a 1 zamestnanca). Hneď som si všimla, že na tlačive SP sú predtlačené nuly, takže použila staré tlačivo, "nahádzala" som údaje u seba do PC a skoro padla sánka: NČZD 335,47.
Okrem toho aj daň je vypočítaná zle.
Ale aspoň jedna dobrá správa: ZP je v poriadku.
Darmo som jej volala, už mi tf nezdvihla.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

U nás v kancelárii v zápale práce:
Kolegyňa: "Kam dávaš autolekárničku?"
Ja: "Vieš čo, ja ju nosím asi v kufri, odkedy mi to tam dali v predajni, ja som ju ešte ani nevidela..."
Kolegyňa: /výbuch smiechu/: "ja sa pýtam, či materiál, alebo réžia..."
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

blcha Pozri príspevok
Typický slovenský stavbár napísal na svoju faktúru obrovským tlačeným písmom "SOM NEPLATIČ !!!"
aká to úprimnosť!!! dúfam, že si si zobral zálohu vopred!
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

- volám klientke že jej robím papiere a súrne potrebujem niečo vysvetliť a dodať a ona namňa - ja teraz nemôžem pracujem, mi asi nikdy nepracujeme, lebo ak niekto niečo potrebuje buď taká dobrá pozri sa mi nato aj keď to ani umňa nieje
minulý rok - klientka zamestnaná v práčovni vraj na dohodu +živnosť
rzzp B - volá mi urobila si zle rzzp ani tlačivo si nedala správne tak som nabehla na zp a tam som zistila, že ona bola v pracovnom pomere a preto tlačivo nesedí -idúc zo ZP je volám, že viem čo je vo veci a že potrebuje potvrdenie od zamestnávateľa a urobíme opravné a ona namňa -teraz mi to nehovor idem do práce a musím sa sústrediť niesom vôbec schopná rozmýšľať - tak som to nechala tak --doteraz
len tak rozmýšľam nad tým či sa aj ja nemusím teraz viac sústrediť na prácu a nedvíhať tel.
0 0
willy willy

willy je offline (nepripojený) willy

ekonóm - živnostník
Práve pozerám faktúru za tovar a v kolónke dátum dodania/daňová povinnosť napísané: podľa pošty
Rád by som videl ten úžas v tvári kontrolóra na daňovom a tiež by som chcel vedieť, kde to softvér do DPH zaráta
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Včera prišiel klient a pýta sa: "No, ako to vyšlo?"
Ja: "Vrátia vám 3000 na dani"
On: "Ako to, ja som si vyrátal 3900. To znamená, že mám 900 daň? Ja som si vyrátal, že daň bude 0."

Vytiahol peňaženku (potešila som sa, že ide platiť ), ale vytiahol lístok, kde mal rozpísané príjmy a výdavky po mesiacoch.
Príjmy za rok boli v poriadku, výdavky vyššie o 4500.
Hovorím mu, že mal cca 600 nedaňové výdavky.
On: "No ale aj tak je rozdiel skoro 4T, to je nehorázne" - viac a viac zvyšoval hlas a sťaby rástol nadomňa.

Pozriem na lístok, v marci na pohľad vyššie výdavky ako v iných mesiacoch.
Ja: "Preddavok na daň ste zahrnuli do výdavkov?"
On: "A nemal som?"

Ja: "Nebodaj by ste chceli zahrnúť preddavok do výdavkov, znížiť daň a potom chcieť naspäť celý preddavok?!?"

Ako postupne rástol a zvyšoval hlas, zrazu sa scvrkol na malú kôpočku, tichučkú a medovo-sladkú.
Veľmi som bola so sebou spokojná.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Robila som JÚ pre známeho. V záväzkoch mal neuhradenú jedinú faktúru. Keďže viem, že všetko platí, volala som mu, či túto faktúru uhradil. On, že áno - v hotovosti. Tak som iniciatívne zavolala do firmy, aby mi poslali doklad. Na druhý deň volá majiteľ firmy (SZČO), že on to nemá, t.j. že ani tú faktúru (ktorú on sám vystavovala a podpisoval) nemá. Hneď na to spustil: "Je odberateľ platca DPH? Nie je? No, to ja neviem, aké čachre sme tam robili. Vyhoďte tú faktúru."
(Toto nie je veselá príhoda, ale realita, čo sa deje. Jednoducho, niekto zinkasuje peniaze, vyhodí faktúru a má peniaze "na drevo". Aj v zamestnaní tŕpnem, aby si niektorý zo živnostníkov, ktorí robia pre firmu, nevyhodili faktúry vyplatené v hotovosti, pretože to by bol potom prúser. Šéfovi som XYZ-krát hovorila, že treba s nimi pouzatvárať zmluvy o diela, alebo aspoň objednávky + odovzdávacie protokoly na vykonanú prácu - myslím si, že toto je ďalší dôkaz o tom, že skutočne práce vykonali, v prípade, že by "stopili" faktúru. A to nehovorím o tom, že občas niečo aj posejú a ako od nich vymáhať spôsobenú škodu? )
0 0
Katka0208 Katka0208

Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

Áááá.... už sa to začína.... Môžem ti zaplatiť, keď mi uhradia faktúry? Môžem ti zaplatiť, keď mi vyplatia daňový bonus? Môžem ti zaplatiť na splátky? Tak toto..... čo som ja.....? A tak na oživenie, práve som "dorobila" jedného szčo, ktorý..... si sklad absolútne neviedol, do pokladne blokoval predaj tovaru vo väčšom množstve ako ho nakúpil (totálna katastrofa), odvody do ZP platil skoro každý mesiac v inej sume, veď načo by tam na šeku vypisoval aj centy, uzávierkové pásky a správy z pokladne ďalšia katastrofa, no najväčšia sranda je, že mi doniesol doklady o úhrade nájmu firemných priestorov, no na MsÚ mu nevystavili PPD ale VPD, tak mu volám, že čo mu teda vracali a on, že nič, že to vždy on platil.... Tak ja už teda nechápem ako môžu na MsÚ vystaviť namiesto jedného dokladu iný.... Ale... szčo bola aj tak v riadnej strate, takže mu je všetko jedno. Hlavne nech nepovie, že mi vyplatí účto, keď bude v zisku.... To už by som sa asi nedočkala nikdy... Prajem pekný deň a ešte veľa veľa sily
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Rozalka Pozri príspevok
Včera prišiel klient a pýta sa: "No, ako to vyšlo?"
Ja: "Vrátia vám 3000 na dani"
On: "Ako to, ja som si vyrátal 3900. To znamená, že mám 900 daň? Ja som si vyrátal, že daň bude 0."

Vytiahol peňaženku (potešila som sa, že ide platiť ), ale vytiahol lístok, kde mal rozpísané príjmy a výdavky po mesiacoch.
Príjmy za rok boli v poriadku, výdavky vyššie o 4500.
Hovorím mu, že mal cca 600 nedaňové výdavky.
On: "No ale aj tak je rozdiel skoro 4T, to je nehorázne" - viac a viac zvyšoval hlas a sťaby rástol nadomňa.

Pozriem na lístok, v marci na pohľad vyššie výdavky ako v iných mesiacoch.
Ja: "Preddavok na daň ste zahrnuli do výdavkov?"
On: "A nemal som?"

Ja: "Nebodaj by ste chceli zahrnúť preddavok do výdavkov, znížiť daň a potom chcieť naspäť celý preddavok?!?"

Ako postupne rástol a zvyšoval hlas, zrazu sa scvrkol na malú kôpočku, tichučkú a medovo-sladkú.
Veľmi som bola so sebou spokojná.

keby si nebola z NR, tak poviem, že si chytila toho, ktorého som minulý rok odmietla robiť, lebo vždy si to všetko spočítal na listočku a terorizoval ma otázkami. každý rok rovnakými (porovnavala som maily) na to som už nervy nemala
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Ako SZCO som ucto prestal robit, ked mi pred vela rokmi jeden podnikatel volal, ze potrebuje SKONTROLOVAT uctovnictvo a VYPLNIT DP. Ze on ma pekne vsetko ulozene.
Mal.
Vsetko pekne ulozene znamena, kopa papierikov nahadzana vo velkej krabici od televizora.
Odvtedy to volam televizne uctovnictvo. A este bol prekvapeny ze preco to za tych 5 dni do 31 nestihnem a preco sa mi zda, ze chcem za to naozaj zaplatit ako za rocnu pracu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať