Zavrieť

Porady

POZOR - Práca v Írsku-podanie DP

emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Chcem len upozorniť ľudí, ktorí majú príjmy z Írska, že Írsko už posiela nahlášky zamestnaných Slovákov na naše DÚ, aby ste si nezabudli podať daňové priznanie, alebo zatiaľ dať žiadost o neskoršie podanie.
Vychádzajú tam dosť veľké pálky zdanenia celosvetových príjmov, keďže Írsko ma 6% daň a Slovensko 19%.
Naposledy upravil emily : 24.02.07 at 14:07
Usporiadat
zuzana - irsko zuzana - irsko

zuzana - irsko je offline (nepripojený) zuzana - irsko

Ja len taky maly prispevok o tej danovej rezidencii .... ja som v Irsku uz treti rok, moj priatel stvrty. Obaja sme dostali od irskeho danoveho uradu potvrdenie o danovej rezidencii, lenze ked mam na slovensku trvaly pobyt, tak mi tento papier na danovom na slovensku neuznaju, aspon tak mi bolo povedane. Ale je to podla mna uplna blbost, lebo na slovensku nemame ziadne vazby okrem toho trvaleho pobytu, ktory mam u rodicov, s ktorymi nebyvam uz 4 roky ....
a to som uz tento rok zaplatila v irsku dan 4500 eur a stale mi vychadza na slovensku doplacat cca 50 000. Je to cele na hlavu.
Ale aj tak dakujem vsetkym poradakom, lebo aspon mam trosku sajnu ako vypisat DP v marci 2008.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
V každom prípade pokiaľ budeš mať doklad o daňovej rezidencii v Severnom Írsku nebudeš mať povinnosť podať DP na Slovensku. Daňovú rezidenciu však musíš preukázať.
trošku poopravím - severné írsko je súčasťou VB - tu platí metóda vyňatia prijmov - netreba rezidenciu

írska republika - metóda zápočtu /
Obaja sme dostali od irskeho danoveho uradu potvrdenie o danovej rezidencii, lenze ked mam na slovensku trvaly pobyt, tak mi tento papier na danovom na slovensku neuznaju, aspon tak mi bolo povedane.
rezidencia je rezidencia a doťahovanie " danechtivých" pracovníčok o slovíčka je irelevantné
0 0
zuzana - irsko zuzana - irsko

zuzana - irsko je offline (nepripojený) zuzana - irsko

No moj prispevok sa tykal Irska, kde je metoda zapoctu dane, co si myslim, je ten horsi pripad. lebo nech mam velky plat, maly plat, stale mi vychadza doplacat ... i napriek tomu, ze tu uz nabieham na 42% dan.
0 0
Andrea117 Andrea117

Andrea117 je offline (nepripojený) Andrea117

Prosím Vás keď živnostník dostane odmenu a táto odmena je aj na faktúre, počíta sa to do príjmov do DP?A ešte by som chcela vedieť, ked ťivnostník pracuje v Nemecku jeho príjmy sa tiež prepočítavajú konverzným kurzom?
0 0
saskas saskas

saskas je offline (nepripojený) saskas

zdravim, vedel by mi prosim niekto poradit z vlastnej skusenosti, ci P60 dotanete automaticky alebo on treba poziadat?. ide mi o to ze v irsku som bola len 2 mesiace cez leto, vystriedala som 3 zamestnavatelov a teraz ked si chcem zohnat nejake potvrdnie o prijme [nemam vsetky vyplatne pasky] neviem ci ich mam kontaktovat vsetkych, len posledneho, alebo sa na nich spolahnut a spokojne cakat na postu od landlorda... Nemam totiz nic kompletne a potrebujem si podat DP na slovensku. dakujem
0 0
ajda11 ajda11

ajda11 je offline (nepripojený) ajda11

Vie niekto poradit?
Z Irska som sa vratila v marci 2008. Bola som tam cca rok 3mes. Musim podat danove priznanie..., alebo mi staci v sucastnom zamestnani v SR cestne prehlasenie o tom, ze som bola dobrovolne nezmestnana, pocas celej doby cca.rok 3mes.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Andrea117 Pozri príspevok
Prosím Vás keď živnostník dostane odmenu a táto odmena je aj na faktúre, počíta sa to do príjmov do DP?A ešte by som chcela vedieť, ked ťivnostník pracuje v Nemecku jeho príjmy sa tiež prepočítavajú konverzným kurzom?
2x áno.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

saskas Pozri príspevok
zdravim, vedel by mi prosim niekto poradit z vlastnej skusenosti, ci P60 dotanete automaticky alebo on treba poziadat?. ide mi o to ze v irsku som bola len 2 mesiace cez leto, vystriedala som 3 zamestnavatelov a teraz ked si chcem zohnat nejake potvrdnie o prijme [nemam vsetky vyplatne pasky] neviem ci ich mam kontaktovat vsetkych, len posledneho, alebo sa na nich spolahnut a spokojne cakat na postu od landlorda... Nemam totiz nic kompletne a potrebujem si podat DP na slovensku. dakujem
Zo zákona máš nárok na potvrdenie P45 od každého zamestnávateľa a preto ju má vydať automaticky bez žiadosti.
P45 má 4 časti
1. časť 1 - tú zamestnávateľ posiela na DÚ
2. časť 1A, 2, 3 odovzdá zamestnancovi
Keď nastúpiš do nového zamestnania, časť 2 a 3 zamestnanec odovzdá novému zamestnávateľovi. Čast 1A ostáva zamestnancovi pre vlastné potreby.
P60 je súhrnom za celý daňový rok. Vydáva ju posledný zamestnávateľ na konci zdaňovacieho obdobia. Keďže tvoj posledný zamestnávateľ nemohol vedieť, že je posledný v zdaňovacom období, je potrebné ho o P60 požiadať. Hodnoverné potvrdenie bude len vtedy, ak si od 1. zamestnávateľa odovzdala druhému a od 2. tretiemu, v tvojom prípade poslednému.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ajda11 Pozri príspevok
Vie niekto poradit?
Z Irska som sa vratila v marci 2008. Bola som tam cca rok 3mes. Musim podat danove priznanie..., alebo mi staci v sucastnom zamestnani v SR cestne prehlasenie o tom, ze som bola dobrovolne nezmestnana, pocas celej doby cca.rok 3mes.
To, že si bola dobrovoľne nezamestnaná, nie je pravdivá informácia, ak si v IR bola zamestnaná. Musíš podať DP, ak výška príjmu prekročila hranicu 49248 Sk. Ako dobrovoľne nezamestnaná osoba si nemohla byť ani v SR. Tvojou povinnosťou bolo sa zo ZP odhlásiť dátumom uzavretia pracovno-právneho vzťahu v IR.
0 0
georgeP georgeP

georgeP je offline (nepripojený) georgeP

Aky kurz pouzijete pri preratavani pre DP?Kedze kurz sa zo dna na den menil,aky je najvyhodnejsi?Ten najvyssi alebo cim menej tym lepsie?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

georgeP Pozri príspevok
Aky kurz pouzijete pri preratavani pre DP?Kedze kurz sa zo dna na den menil,aky je najvyhodnejsi?Ten najvyssi alebo cim menej tym lepsie?
priemerný v roku 2008, nájdeš ho na stránke Národnej banky Slovenska
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

tu som ti prilepila kurzy z NBS

http://www.nbs.sk/sk/statisticke-uda...l-ksk-ksks2008
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Marína Pozri príspevok
Zo zákona máš nárok na potvrdenie P45 od každého zamestnávateľa a preto ju má vydať automaticky bez žiadosti.
P45 má 4 časti
1. časť 1 - tú zamestnávateľ posiela na DÚ
2. časť 1A, 2, 3 odovzdá zamestnancovi
Keď nastúpiš do nového zamestnania, časť 2 a 3 zamestnanec odovzdá novému zamestnávateľovi. Čast 1A ostáva zamestnancovi pre vlastné potreby.
P60 je súhrnom za celý daňový rok. Vydáva ju posledný zamestnávateľ na konci zdaňovacieho obdobia. Keďže tvoj posledný zamestnávateľ nemohol vedieť, že je posledný v zdaňovacom období, je potrebné ho o P60 požiadať. Hodnoverné potvrdenie bude len vtedy, ak si od 1. zamestnávateľa odovzdala druhému a od 2. tretiemu, v tvojom prípade poslednému.
Chcela by som sa spýtať, ktorú časť P45 prikladá daňovník k DP na Slovensku, príp. stačí kópia? ďakujem.
0 0
postarka eva postarka eva

postarka eva je offline (nepripojený) postarka eva

Manžel bol v Irsku celý rok 2008,doklad máP60 do aprila 2008,ostatné prijmi neviem dokladovat,zodpovedný sa nedá zastihnuť,ako postupovat pri dp
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Z výplatných pások.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať