Zavrieť

Porady

čierna hora- varovanie

Prostredníctvom CK Koala som sa od 27.07 do 09.08.2006 zúčastnila spolu s mojim priateľom pobytového zájazdu na Čiernej Hore. V meste Tivat, v hoteli Kamelija, číslo zájazdu 2205. Pre túto destináciu sme sa rozhodli po mnohých kladných odporúčaniach predávajúceho.Nasledovalo však sklamanie za sklamaním.
Na miesto sme dorazli o 4:15 ráno. Delegát nám oznámil,že sme prišli veľmi skoro a nie je ešte otvorený priestor na odloženie batožiny. Všetci ľudia z autobusu sa zložili do jednej malej miestnosti, kde bolo velmi málo miest na sedenie. Po dlhej a namáhavej ceste sme si nemali kde oddýchnuť. To však nebolo to najhoršie. Delegát povedal, že ubytovanie dostaneme v obedných hodinách(keď upratovačky poupratujú). Registrácia začala po 10 hodinách zabitého času (cca o 14:00 hod).
Po otravnom čakaní nastal ďalší šok. Po otvorení dverí na izbe „hotela“ sme si mysleli, že nás klame zrak. Dá sa to vyjadriť piatimi slovami :humus, špina, hrdza, prach, smrad.

Ubytovanie: pravdu povediac nečakali sme veľký luxus(veď vieme čo nám mal ponúknuť 2* hotel). Ubytovanie pripomínalo starý školský internát. Zariadenie bolo zdevastované, staré, poškodené. Požadovaná manželská posteľ nebola zabezpečená, bola nahradená dvoma vyležanými posteľami, ktoré neboli ani rovnako vysoké. Všade bolo veľa prachu, pavučiny v každom rohu. Uteráky a posteľná bielizeň – nespĺňali základné hygienické požiadavky. Boli špinavé(posiate fľakmi-krv, pero...), roztrhané plachty a silne zapáchajúce deky. Zaprášené žalúzie sa nedali ani zastrieť-boli rozlámané. Zabezpečenie izieb proti krádeži (z balkóna) bolo nulové. Háčiky na dverách sa dali jednoducho otvoriťcez rozpadnuté žalúzie. Chladnička na izbe bola malá, vmestili sa tam len nápoje (minibar), ktoré ponúkal hotel. Ak sme o tieto nápoje nemali záujem, bol zákaz ich vyťahovať (povedal delegát). Na naše nápoje sme jednoducho nemali miesto.
V kúpeľni bez okna (resp. okno bez skla) sa na stenách vynímali „plesňové mapy“. Tie sa nachádzali aj v sprchovacom kúte. Tento „komfort“ dopĺňali skorodované a rozpadajúce sa batérie, voda pretekala všade okolo, aj cez sifón. Na to, že netiekla teplá voda požadovanej teploty sme si po týždni zvykli, ale na zápach zo zdemolovaného odpadu na podlahe sa zvyknúť nedalo.

Služby: Upratovačky každodenné upratovanie asi silne zanedbávali. Pretože upratanie jednej izby netrvalo viac ako 2 minuty. Vysypala len odpadky, dala „čisté“ uteráky, WC nečistila, iba spláchla. Prach ju vôbec nezaujímal, pretože už na začiatku pobytu ho tam bolo na centimetre. Počas pobytu vôbec nemizol, naopak- pribúdal. Spolu s plesňami tvorili „raj pre alergikov“.
Tešili sme sa aj na katalógom ponúkané požičovne športových potrieb. Sklamanie bolo veľké pretože k chudobnému športovému sortimentu (len lopty) sme sa nikdy nedostali. Nie však našou vinou. V okolí neboli žiadne požičovne vodných, alebo klasických bicyklov.
Napriek doporučeniam predávajúceho v CK, že ide o destináciu vhodnú pre mladých ľudí s pulzujúcim „nočným životom“ sme nikde v blízkom okolí nenatrafili na žiadnu diskotéku či kaviareň so živou hudbou.
Hoci sa voda v bazéne pred hotelom vymieňala každý deň, na dne bol nepríjemný "sliz". Čistič bazénu často znepríjemňoval pobyt hosťom. Chodil podgurážený, vykrikoval po nich, robil hluk v skorých ranných hodinách.
Na nedostatky v službách a závady sme upozorňovali aj delegáta, žiaľ zbytočne. Upratovačky sa nestarali o čistou ani po upozornení.
Výlety ponúkané delegátom boli predražené. Rovnaký výlet sme absolvovali cez jedného pána o polovicu lacnejšie.

Strava:večere bez nápojov, raňajky bez zeleniny. Strava veľmi jednotvárna. Na raňajky boli samé vajcia na X spôsobov. Obrusy a príbor špinavý. Teplota stravy nedostatočná aj napriek včasným príchodom k jedlu. Strava spôsobovala žalúdočné a zažívacie problémy viacerým hosťom z hotela. Zvracanie a hnačky boli na dennom poriadku. Keď sme na tento nedostatok upozornili delegáta, argumentoval tým, že nevhodne kombinujeme jedlá (čo vôbec nebola pravda). Že by sa toľkí hostia nevedeli správne stravovať?

Pláž: bola čistá len skoro ráno. Nedostatkom odpadkových košov sa v priebehu dňa znečistila (špaky, plastové fľaše, sklo). V mori sústavne plávali odpadky všade naokolo (krabice od mlieka, dámske hygienické vložky, tampóny, fekálie). Nezávisle od prílivu či odlivu, alebo rána a večera. Najväčší šok sme zažili pri oddychu v mori na nafukovačke, keď sme sa ocitli v obkľúčení fekálií.
Hneď pred hotelom do mora vypúšťali odpad-bielu vodu (predpokladáme, že z kuchyne alebo z práčovne), ktorá sa šírila na niekoľko metrov. Bol to nepríjemný pohľad, ktorý odradil viacerých ľudí od kúpania.

Služby delegáta: Delegát pán Alojz Mikušiak robil delegáta pre dva hotely : Palma a Kamelija. Zrejme to bolo nad jeho sily, pretože nestíhal plniť požiadavky na neho kladené. Informácie, ktoré nám poskytol boli ako sme neskôr zistili mylné a nedostatočné.Jeho záujem o uspokojenie potrieb hotelových hostí bol veľmi slabý.
Na reklamácie reagoval poznámkami o našej prehnanej náročnosti. Pri požiadaní o reklamačný protokol sa nám vyhýbal. Čakali sme ho aj pred jeho izbou, v ktorej sa zatajil (pri klopkaní neotváral aj keď bol v izbe). Predmet reklamácie poprel, tvrdil,že sme sami kto sa sťažuje. Opak bol pravdou. Nespokojných bolo viac. Po rozhovore s inými klientami hotela sme sa dozvedeli,že mal rovnaký prístup aj k nim.
Zaplatené služby delegáta boli veľmi slabé až žiadne.
Podľa nás bolo delegátovo správanie nevhodné, nezodpovedné, neprípustné a kaziace reputáciu „hotela“ a hlavne cestovnej kancelárie.

Chceli by sme sa „poďakovať “ za znepríjemnenú dovolenku, na ktorú sme celý rok šetrili a veľmi sa na ňu tešili.
Táto sťažnosť vyjadruje maximálnu nespokojnosť so službami CK (viď hore).
Dobré meno CK KOALA Tours je už asi minulosťou. Nepríjemné skúsenosti majú aj moji blízky. Náhoda...?
Veľmi by nás potešilo keby sa niekto kompetentný nad týmito riadkami zamyslel a uvedené nedostatky do budúcnosti odstránil.
Jedno je isté... Ak sa veci nedajú do poriadku, do budúcnosti služby CK KOALA+TIP TRAVEL+TATRA TOUR- s istotou nikomu neodporučíme... Práve naopak...
Usporiadat
deskos deskos

deskos je offline (nepripojený) deskos

Veľni pekne ďakujem b222 za odpoveď a prajem príjemné sviatky.
0 0
Caravello Caravello

Caravello je offline (nepripojený) Caravello

Ja mám veľmi podobné skúsenosti s CK KOALA, aj keď to bolo na Kréte, letovisko Amoudara, hotel Dolphin Bay. Všetko sme reklamovali u delegáta, spísali, nafotili a aj napriek reklamácii a konzultáciám na SOI sme neuspeli. S touto CK už ani na krok - odporúčam všetkým.
0 0
Magduš Magduš

Magduš je offline (nepripojený) Magduš

Ahojte som celá vytočená z toho čo píšete o Čiernej Hore. Konečne sme sa rozhodli pre výlet k moru a čo som sa dočítala to sú šoky. S kamarátmi sme sa rozhodli pre Sutomoro hotel Korali, už aj záloha je zaplatená, ale ako čítam príspevky veru prešla ma chuť cestoať a bojím sa celého. Škoda že som sa tak neskoro dostala k informáciám.
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

Magduš Pozri príspevok
Ahojte som celá vytočená z toho čo píšete o Čiernej Hore. Konečne sme sa rozhodli pre výlet k moru a čo som sa dočítala to sú šoky. S kamarátmi sme sa rozhodli pre Sutomoro hotel Korali, už aj záloha je zaplatená, ale ako čítam príspevky veru prešla ma chuť cestoať a bojím sa celého. Škoda že som sa tak neskoro dostala k informáciám.
o hoteli korali v čiernej hore si prečítaj tu:
http://forum.skrz.sk/hotel-korali.re....html#msg-1451
alebo tu:
http://www.lastminute.sk/Cierna-Hora...d/?kod=3832165 - na stránke úplne dole sú recenzie od návštevníkov hotela (nie recenzie cestovnej kancelárie)
alebo tu:
http://recenzie-hotelov.invia.sk/cierna-hora/str-7/

ak sa naozaj bojíš, že dovolenka nebude stáť zato (podľa vyjadrení ľudí, ktorí tam boli a čo som si od nich prečítal, asi nebude), stornuj čím skôr, lebo čím skôr stornuješ, tým menej platíš storno poplatok, prípadne sa skús v cestovke dohodnúť a zmeň si destináciu (hotel); nič neni totiž horšie ako pokazená dovolenka, na ktorú sa tešíš celý rok;
Naposledy upravil skaspa : 12.04.07 at 14:01
1 0
Magduš Magduš

Magduš je offline (nepripojený) Magduš

Ahoj Skaspa, ťažko sa už stornuje taká dovolenka kde sa zvezie viacej rodín. A dovolenku si nenecháme pokaziť, ďakujem za linky prečítala som všetky príspevky v ktorých som našla aj pozitívne . Ponúkajú v nich výlety po okolí a ďalšie iné možnosti ...skúsime. Hotel už nech je taký aký je (škoda že cestovky a sprostredkovatelia zatajujú skutočnosť) strávime v ňom najmenej času ako sa len bude dať. Možno sa príjemne prekvapíme
0 0
Venace Venace

Venace je offline (nepripojený) Venace

Dobry den,

chcel by som Vas poprosit o radu, akou trasou by ste odporucili cestovat vlastnym autom do Ciernej hory napr. z NR do Sutomore? Ako pozeram su tu 3 rozdielne trasy.

1. Klasicky cez Chorvatsko - po novej dialnici teraz az po Sestanovac (skoro az po Makarsku), alebo po starej ceste - dalej cez Neum (kusok Bosny) Dubrovnik cez Boku Kotorsku (tu neviem ci sa oplati cakat na trajekt - nakolko je vytazeny - alebo to radsej obist?). Ako som ratal je to cca 1100km. Tato cesta sa mi zda najviac civilizovana, mozno aj celkom rychla, az na tu cast po ukonceni dialnice v Chorvatsku. Plati sa tu zrejme len za dialnicu v Chorvatsku a trajekt cez Boku.

2. Cez Madarsko a Srbsko cez Suboticu - smer Belehrad - a po niektorej z ciest ktore vobec nepoznam (cez ktore mesta je to vyhodnejsie) priamo do Ciernej Hory. Je to cca 1000km neviem vsak ake su tu cesty, ci su tu poplatky, rozni "vyberaci mytneho" (vydieraci policajti a pod.)

3. Cez Madarsko (Mohacs) do Chorvatska (Osijek) a odtial do Bosny cez Sarajevo priamo do Ciernej Hory. Tato cesta je najkratsia cca 850km avsak opat otazka ake su tu cesty, ci to nie su nejake horske serpentiny, ci same dediny, a opat rozni "vyberaci mytneho" atd.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Alternatíva 1. je najbezpečnejšia a vzhľadom na prevažujúcu časť cesty po diaľniciach asi aj najrýchlejšia. Trajekt v Boke Kotorskej - najlepšie je rozhodnúť sa podľa aktuálnej situácie priamo na mieste. Aspoň jedným smerom však odporúčam trajekt nevyužiť. Je čo vidieť počas približne hodinovej obchádzky. Kotor je nádherný. A zážitok z fjordu v "južnom prevedení" by som si nenechal ujsť za žiadnych okolností.

Alternatíva 2. znamená nekonečné cestovanie po dosť nekvalitných cestách začínajúcich ihneď za maďarsko - srbskou hranicou. Z vyberačov "mýtneho" by som až také obavy nemal. Ale na "blbca" sa dá natrafiť kdekoľvek na svete. Časovo je to najnáročnejšia trasa.

Alternatíva 3. najmenej bezpečná (najmä oblasť miest Jajce a Banja Luka je asi dosť veľká neznáma). Stav ciest v Bosne nedokážem posúdiť. Naposledy som tou trasou cestoval v roku 1990. Nie sú tam žiadne extrémne nároky na šoférske umenie. Zo Sarajeva je asi najvhodnejšie nasmerovať to cez Mostar k Jadranu a pri Neume sa napojiť na trasu z alternatívy číslo 1.
0 0
Skalka Skalka

Skalka je offline (nepripojený) Skalka

Navštívila som Monte Negro - ten názov sa mi akosi páči viac. Keďže som bola vlastným autom, cestovala som 3 dni. Kde sme navečer došli, tam sme prenocovali. Žiadne naháňačky. My sme si však vybrali Bečiči a hotel Mediteran. Hotel žiaden luxux, ale čisto. Neodpustila som si precestovať takmer celé pobrežie až po Bar - čiže prešla som aj Sutomore. A skonštatovala som, že MN je prekrásne, ale najluxusnejšie, najvybudovanejšie je v oblasti od Budvy po Svety Štefan - Miločer. Ľudia sú milí, ochotní a druhýkrát určite pôjdem len na blink, lebo nájsť ubytovanie naozaj nie je problém. Stačí zastaviť a spýtať sa.
A Boka Kotorska - zaujímavý výlet obísť ten fjord. Vôbec, je to zaujímavá krajina a dodnes ľutujem, že som nešla aj do vnútrozemia - Skadarské jazero, je tam najhlbší kaňon v Európe, ale som zabudla ako sa volá. Jednoducho netreba sa len vyvaľovať pri vode a chytať rakovinu kože. Hor sa aj do hôr a do Monte Negra hlavne vlastným autom.
Vrelo odporúčam. A podotýkam, nie som žiaden dobrodruh. Necítila som, že by mi tam hrozilo nejaké nebezpečenstvo. Bolo tam proste super, len moji spolupútnici boli neskonale leniví a bol problém, aby zdvihli svoje zadky od vody. A nočný život - dikotéky - Budva v sezóne diskotéka na diskotéke. Proste pre každého niečo.
0 0
Helaaa Helaaa

Helaaa je offline (nepripojený) Helaaa

My sme boli tento rok v Čiernej Hore. To máš fakt hrozné zážitky. Navštívili sme aj Tivat. Boli sme na blink. Spočiatku sa nám dosť ťažko hľadalo ubytovanie. Nechceli sme zostať ani v Tivate ani v Kotore, hľadali sme pláže a trochu kľudu.
Našli sme v Krtole, malej dedinke v pri Radoviči a asi 2Okm a 4 km sú tiež pekné pláže, čisté a pekné kaviarničky. Dalo sa vybrať. Ale v meste by som rozhodne nechcela bývať a v hoteli ako si písala, tak to je fakt hrozné.
Ako si pochodila so sťažnosťou?
0 0
Helaaa Helaaa

Helaaa je offline (nepripojený) Helaaa

Chcela by som ešte napísať, že v Čiernej Hore je krásne aj vo vnútrozemí.
Problémy s čistotou, to je pravda, ale na súkromných plážach bolo fakt čisto.
0 0
Helaaa Helaaa

Helaaa je offline (nepripojený) Helaaa

My sme cestovali cez Maďarsko, kúsok Chorvátskom, Bosna a Hercegovina, Sarajevo a zle značenou cestou cez prechod Hum. Ale trafili sme. Medzi hranicami je most cez rieku Taru, kaňon. Kývali sme rafťákom. Ďalej cez Čiernu Horu okolo Pivského Kaňonu - nádherný, veľa tunelov - pozor napadajúce kamene. Ale fakt pekné. Potom Nikšic,Cetinj, Budva a Tivat alebo Kotor.
Tivatský, Risanský a Kotorský záliv - fakt nádhera. Trajekt sme nevyužili, ale videli sme krásne zálivy. Boli sme aj na hrade v Kotore. Ale pozor, to už je vlastne vnútrozemie so všetkými potvorkami. Na vrchole nás privítala veľká zelená jašterica, ktorá ma vyľakala. Ale ešte viac had. Ale našťastie si nás nevšímal.
Budva je plná ľudí, kaviarničiek, prístav plný luxusných jácht.
Ľudia sú veľmi ochotní, príjemní, hovoria po anglicky. Nestretla som tam nikoho, kto by mi nebol ochotný pomôcť.
0 0
Skalka Skalka

Skalka je offline (nepripojený) Skalka

Milá Helaaa, som rada, že sa niekto pripojil aj s tým dobrým, čo sa v Čiernej Hore dá prežiť. A na blink je to super, nepáči sa mi, idem ďalej. Vrelo odporúčam každému, kto má možnosť cestovať autom. A neberte si nikdy so sebou lenivých spolucestujúcich.
0 0
SOSR SOSR

SOSR je offline (nepripojený) SOSR

Venace Pozri príspevok
Dobry den,

chcel by som Vas poprosit o radu, akou trasou by ste odporucili cestovat vlastnym autom do Ciernej hory napr. z NR do Sutomore? Ako pozeram su tu 3 rozdielne trasy.

1. Klasicky cez Chorvatsko - po novej dialnici teraz az po Sestanovac (skoro az po Makarsku), alebo po starej ceste - dalej cez Neum (kusok Bosny) Dubrovnik cez Boku Kotorsku (tu neviem ci sa oplati cakat na trajekt - nakolko je vytazeny - alebo to radsej obist?). Ako som ratal je to cca 1100km. Tato cesta sa mi zda najviac civilizovana, mozno aj celkom rychla, az na tu cast po ukonceni dialnice v Chorvatsku. Plati sa tu zrejme len za dialnicu v Chorvatsku a trajekt cez Boku.

2. Cez Madarsko a Srbsko cez Suboticu - smer Belehrad - a po niektorej z ciest ktore vobec nepoznam (cez ktore mesta je to vyhodnejsie) priamo do Ciernej Hory. Je to cca 1000km neviem vsak ake su tu cesty, ci su tu poplatky, rozni "vyberaci mytneho" (vydieraci policajti a pod.)

3. Cez Madarsko (Mohacs) do Chorvatska (Osijek) a odtial do Bosny cez Sarajevo priamo do Ciernej Hory. Tato cesta je najkratsia cca 850km avsak opat otazka ake su tu cesty, ci to nie su nejake horske serpentiny, ci same dediny, a opat rozni "vyberaci mytneho" atd.
Teraz sme sa vratili zo Sutomore. Dlzka 850 km. Odchod 20.00 prichod 10.30 aj prestavkami 4x0,5h cca 2.00 h - spolu 14,5 hod. Trasa Nové Zámky-Komárno-Szekesfehervar-Mohacs-Osijek-Tuzla-Sarajevo-Brod-Hum-Niksic-Podgorica-Sutomore. Cez Madarsko rychlost 100-120 km/h. V Chorvatsku tak isto. V BiH je cesta v pohode, niekedy bola lepsia ako u nas a v Madarsku. Priemerna rychlost 60-70 km/h. Je asi 15,0 km usek za Brodom na chranicny priecho BiH-CG kde sme mali rychlost 30km/h ale sa to dalo. V CG cez Pivu je prekrasna krajina - kanon Piva - odporucam to vidiet - je to uzastne.
Naspat cesta v opacnom poradi, Sutomore odchod 12.00 h Nove Zamky prichod 2.30 h rano.
Tankovat je najlepsie v BiH je mozne vsade za 1 EURO a cerpacky su vsade a dost. Policajtov sme videli ale vobec nezastavovali.
Povodne sme chceli ist cez Chorvatsko alebo Srbsko ale tuto trasu nam odporucili aby sme to vyskusali. Kazdemu odporucam a je to aj pekna krajina. Peknu dovolenku.
0 0
Danka123 Danka123

Danka123 je offline (nepripojený) Danka123

Na stránke www.koala.sk je tento hotel v ponuke stále ako niečo veľmi dobré a pekné. Po týchto skúsenostiach si sa nesťažovala priamo v CK?
0 0
arretha arretha

arretha je offline (nepripojený) arretha

Cierna Hora? Najhorsia destinacia, v akej sme boli. Zacalo to cestou z letiska – popri ceste haldy odpadkov, smeti. Sli sme do letoviska Budva. Sli sme aj okolo Skadarskeho jazera. Z velkej casti zarastene vodnymi rastlinami, naokolo ziadne hotely, nic. A to sa robia na toto jazero vylety. Povedali sme si, nevadi, hadam v letovisku bude poriadok a cisto, kvoli turistickemu ruchu. Ale kdeze! Odpadky a smeti sa povalovali kade-tade aj priamo v Budve, 10-20m od plaze. Ubytovanie sme mali nastastie dobre, v zrekonstruovanej vilke, voci tomu sme vyhrady nemali. Soky prichadzali postupne, ked sme sa trosku zoznamili s prostredim, kde sme si zaplatili dovolenku, na konci sezony, za 750 € na osobu s polpenziou. Polpenzia, teda ranajky a vecera... No, zaujimave. Ranajky boli celych 11 dni uplne rovnake. S polutovanim musime uznat, ze tato primorska krajina je so stravovanim tak v 80tych rokoch. Prazenica, cosi zeleninove a la nepodarene leco, pasteta, maslo, klobasky, parizer, jeden druh sladkeho peciva, jeden slaneho. To bol akoze svedsky stol. Ziadne olivy, ziadna zelenina, po ovoci ani stopa. Len salat z kapusty a zvadnuteho hlavkoveho salatu, riadne naolejovany. Aj to bolo treba najprv odohnat muchy. Solnicky spinave, obcas aj obrusy spinave. Kosik na pecivo spinavy. Casnik posobil ako mrtvola. Napoje? Oranzova limonada, cierny a zeleny caj. Kava nebola v cene, bolo treba si ju dokupit. Vecere servirovane, na vyber bud file s niecim, alebo nejake maso, obvykle na sposob pleskavice, riadne mastne. A 11 dni jest to iste je fakt napor... Aspon ze vecer obsluhujuci casnici boli schopnejsi. Toalety? Na panskych chybala klucka, na damskych zrkadlo, zamknut sa bolo riziko. A to tato restauracia patri medzi tie lepsie. V podstate vsetko v krajine posobi strasne zanedbane, osarpane. Najvacsi sok, bolo vsimnut si miestnu umyvarku aut, bola tak 30m od plaze nad velkym betonovym kanalom. Spina z umytych aut isla rovno do tohto kanala, ktory ustil... rovno do mora, na plaz, kde sa kupali ludia... a takisto, vsetky ostatne kanaly ustili rovno tam. Zazili sme tam burku, kanalmi splavovalo flase, plechovky, vsetko, prosto humus, spina... Na plazi spaky, rozna spina. Zhodnotili sme, ze Slovenska plaza je to najhorsie, co sme zazili. Treba ist od tychto plazi prec, ak mate moznost. My sme nastasti isli na blizky ostrov Sveti Nikola, kde bol iny svet, sice kamenna plaz, ale voda cista a malo ludi. Zabudnite na turisticke katalogy, ktore vas budu lakat na pieskove plaze – vsade su kamene, alebo drobny strk. Navstivili sme aj vychvalovany ostrov Sveti Stefan, kde mal byt ruzovkasty piesok, zial, je to takisto drobny strk. Na ostrov sa dostat nedalo, pustali iba hosti z hotela na ostrove. Plaz nebola zla, ale tiez by si zasluzilo udrziavat ju cistu celu, nielen v casti sukromnej, kde pytaju za 2 lehatka a slnecnik 15 Eur. Co sa tyka cien, lacno v Cier. Hore urcite nie je. Plati sa eurami, ceny za zjednat nedaju, a ta uroven sluzieb a jedal absolutne nezodpoveda tomu, co za to pytaju. Dojem z hygieny jedal ... zly. Este raz – osarpane, zanedbane, spinave. Krajina je krasna z pohladu prirodnych kras, ale mozno bude ,,dovolenkovo pouzitelna,, tak za 20 rokov... Zhodnotili sme, ze sa tam urcite vratit nechceme... Bolo to pre nas velke velke sklamanie. Prosto Lunik 8.
1 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

arretha Pozri príspevok
Cierna Hora? Najhorsia destinacia, v akej sme boli. Zacalo to cestou z letiska – popri ceste haldy odpadkov, smeti. Sli sme do letoviska Budva. Sli sme aj okolo Skadarskeho jazera. Z velkej casti zarastene vodnymi rastlinami, naokolo ziadne hotely, nic. A to sa robia na toto jazero vylety. Povedali sme si, nevadi, hadam v letovisku bude poriadok a cisto, kvoli turistickemu ruchu. Ale kdeze! Odpadky a smeti sa povalovali kade-tade aj priamo v Budve, 10-20m od plaze. Ubytovanie sme mali nastastie dobre, v zrekonstruovanej vilke, voci tomu sme vyhrady nemali. Soky prichadzali postupne, ked sme sa trosku zoznamili s prostredim, kde sme si zaplatili dovolenku, na konci sezony, za 750 € na osobu s polpenziou. Polpenzia, teda ranajky a vecera... No, zaujimave. Ranajky boli celych 11 dni uplne rovnake. S polutovanim musime uznat, ze tato primorska krajina je so stravovanim tak v 80tych rokoch. Prazenica, cosi zeleninove a la nepodarene leco, pasteta, maslo, klobasky, parizer, jeden druh sladkeho peciva, jeden slaneho. To bol akoze svedsky stol. Ziadne olivy, ziadna zelenina, po ovoci ani stopa. Len salat z kapusty a zvadnuteho hlavkoveho salatu, riadne naolejovany. Aj to bolo treba najprv odohnat muchy. Solnicky spinave, obcas aj obrusy spinave. Kosik na pecivo spinavy. Casnik posobil ako mrtvola. Napoje? Oranzova limonada, cierny a zeleny caj. Kava nebola v cene, bolo treba si ju dokupit. Vecere servirovane, na vyber bud file s niecim, alebo nejake maso, obvykle na sposob pleskavice, riadne mastne. A 11 dni jest to iste je fakt napor... Aspon ze vecer obsluhujuci casnici boli schopnejsi. Toalety? Na panskych chybala klucka, na damskych zrkadlo, zamknut sa bolo riziko. A to tato restauracia patri medzi tie lepsie. V podstate vsetko v krajine posobi strasne zanedbane, osarpane. Najvacsi sok, bolo vsimnut si miestnu umyvarku aut, bola tak 30m od plaze nad velkym betonovym kanalom. Spina z umytych aut isla rovno do tohto kanala, ktory ustil... rovno do mora, na plaz, kde sa kupali ludia... a takisto, vsetky ostatne kanaly ustili rovno tam. Zazili sme tam burku, kanalmi splavovalo flase, plechovky, vsetko, prosto humus, spina... Na plazi spaky, rozna spina. Zhodnotili sme, ze Slovenska plaza je to najhorsie, co sme zazili. Treba ist od tychto plazi prec, ak mate moznost. My sme nastasti isli na blizky ostrov Sveti Nikola, kde bol iny svet, sice kamenna plaz, ale voda cista a malo ludi. Zabudnite na turisticke katalogy, ktore vas budu lakat na pieskove plaze – vsade su kamene, alebo drobny strk. Navstivili sme aj vychvalovany ostrov Sveti Stefan, kde mal byt ruzovkasty piesok, zial, je to takisto drobny strk. Na ostrov sa dostat nedalo, pustali iba hosti z hotela na ostrove. Plaz nebola zla, ale tiez by si zasluzilo udrziavat ju cistu celu, nielen v casti sukromnej, kde pytaju za 2 lehatka a slnecnik 15 Eur. Co sa tyka cien, lacno v Cier. Hore urcite nie je. Plati sa eurami, ceny za zjednat nedaju, a ta uroven sluzieb a jedal absolutne nezodpoveda tomu, co za to pytaju. Dojem z hygieny jedal ... zly. Este raz – osarpane, zanedbane, spinave. Krajina je krasna z pohladu prirodnych kras, ale mozno bude ,,dovolenkovo pouzitelna,, tak za 20 rokov... Zhodnotili sme, ze sa tam urcite vratit nechceme... Bolo to pre nas velke velke sklamanie. Prosto Lunik 8.
A nie Luník 9 ?
0 0
tomasenkoslav tomasenkoslav

tomasenkoslav je offline (nepripojený) tomasenkoslav

arretha Pozri príspevok
Cierna Hora? Najhorsia destinacia, v akej sme boli. Zacalo to cestou z letiska – popri ceste haldy odpadkov, smeti. Sli sme do letoviska Budva. Sli sme aj okolo Skadarskeho jazera. Z velkej casti zarastene vodnymi rastlinami, naokolo ziadne hotely, nic. A to sa robia na toto jazero vylety.
Skadarske jazero je prirodna rezervacia, hniezdia tam vodne vtaky a jedine miesto, kde su v europe mimo ZOO i pelikany. postavit tam hotely ako si želaš Ty a vypalit trsy trávy by bola demencia navyssieho rangu.

SKadarske jazero je nadherne - nato mi nesiahajte !!!
0 0
arretha arretha

arretha je offline (nepripojený) arretha

tomasenkoslav Pozri príspevok
Skadarske jazero je prirodna rezervacia, hniezdia tam vodne vtaky a jedine miesto, kde su v europe mimo ZOO i pelikany. postavit tam hotely ako si želaš Ty a vypalit trsy trávy by bola demencia navyssieho rangu.

SKadarske jazero je nadherne - nato mi nesiahajte !!!
nehovorim o uplnej likvidacii jazera. napr. v rakusku existuje cisto aj okolo prirodnych kras a existencia hotelov neznamena koniec prirody. o par rokov bude skadarske jazero zahadzane smetami ako cela cierna hora a to si myslim ze je demencia najvyssieho rangu!
0 0
arretha arretha

arretha je offline (nepripojený) arretha

lunik 8. teda nizsia verzia...
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

arretha Pozri príspevok
lunik 8. teda nizsia verzia...
Lunik 9 a Luník 8 sú vedľa seba tak ako Chorvátsko a čierna Hora.V čIERNEJ h. som nebol ale Chorvátsko by mohlo byť Luník 8.čarnogurský upratoval na Luníku 9,na Luníku 8 netreba upratovať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať