Zavrieť

Porady

faktura s ci bez DPH?

Ahojte,
zamestnala som sa v novej firme a mam jeden problem. Firma sa zaobera reklamnou cinnostou (letaky, katalogy,...). Ma podpisanu zmluvu s firmou, ktora ma sidlo vo Svajciarsku,ale reklama bude vykonavana pre Rakusku pobocku, vsetky sluzby budu taktiez realizovane v Rakusku. Ako mam vystavit fakturu,kedze fakturacna adresa a sidlo je do Svajciarska, ale sluzba je dodana v Rakusku? Bude ta faktura s DPH ci bez? Dakujem velmi pekne za radu :-)
Hata222
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    HATA222 Pozri príspevok
    Ahojte,
    zamestnala som sa v novej firme a mam jeden problem. Firma sa zaobera reklamnou cinnostou (letaky, katalogy,...). Ma podpisanu zmluvu s firmou, ktora ma sidlo vo Svajciarsku,ale reklama bude vykonavana pre Rakusku pobocku, vsetky sluzby budu taktiez realizovane v Rakusku. Ako mam vystavit fakturu,kedze fakturacna adresa a sidlo je do Svajciarska, ale sluzba je dodana v Rakusku? Bude ta faktura s DPH ci bez? Dakujem velmi pekne za radu :-)
    Hata222

    Bude to bez dph.

    HATA222 je offline (nepripojený) HATA222

    HATA222
    Dakujem a mozes mi aj prosim vysvetlit preco? resp. ktory §to ustanovuje? dakujem vopred

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    HATA222 Pozri príspevok
    Dakujem a mozes mi aj prosim vysvetlit preco? resp. ktory §to ustanovuje? dakujem vopred

    §47 ods 6


    Dúfam, že sa nemýlim.
    Monika Kováčová
    Reklamné letáky a katológy budú dodané pre rakúsku pobočku švajčiarskej firmy? Potom platí § 47 - oslobodenie pri vývoze tovaru a služieb § 6
    Naposledy upravil Monika Kováčová : 27.02.07 at 16:43 Dôvod: Oprava letáky

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    koňo Pozri príspevok
    Oslobodenie bude podľa § 15 ods. 7 a 8 zákona o DPH.

    § 15 hovorí iba o mieste dodania a nie o oslobodení. Oslobodené sú podľa § 47 ods 6
    Monika Kováčová
    Je rozdiel, či pôjde o dodanie reklamných letákov a brožúr do pobočky Švajčiarskej firmy v Rakúsku, alebo či pôjde o poskytnutie reklamných služieb pre pobočku Švajčiarskej firmy v Rakúsku. Zadávateľ musí upresniť.

    HATA222 je offline (nepripojený) HATA222

    HATA222
    Ide o reklamne letaky pre Svajciarksu firmu, ktora ma pobocku v Rakusku.
    Dakujem vsetkym velmi pekne za odpovede :-)

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    HATA222 Pozri príspevok
    Ahojte,
    zamestnala som sa v novej firme a mam jeden problem. Firma sa zaobera reklamnou cinnostou (letaky, katalogy,...). Ma podpisanu zmluvu s firmou, ktora ma sidlo vo Svajciarsku,ale reklama bude vykonavana pre Rakusku pobocku, vsetky sluzby budu taktiez realizovane v Rakusku. Ako mam vystavit fakturu,kedze fakturacna adresa a sidlo je do Svajciarska, ale sluzba je dodana v Rakusku? Bude ta faktura s DPH ci bez? Dakujem velmi pekne za radu :-)
    Hata222
    Dodanie reklamných letákov a katalógov sa považuje za súčasť reklamných služieb (pokiaľ si to dobre pamätám).

    Takže sa jedná o službu. Pri službách musíme skúmať miesto dodania. V tomto prípade v zmysle § 15/7,8 je miestom dodania krajina odberateľa. Zo zákona mi preto vychádza, že uvedené plnenie nie je predmetom dane v zmysle nášho zákona. Faktúra by nemala obsahovať DPH a malo by v nej byť uvedené, že DPH má byť vysporiadaná v krajine odberateľa, s uvedením odkazu na §15/7,8.

    Záver:
    Nie je to oslobodené plnenie. Toto plnenie nie je predmetom dane v zmysle zákona 222/2004.

    faktura s ci bez DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.