Zavrieť

Porady

sociálne poistenie

duchom veľmi mladá
Ako je to s platením sociálneho poistenia?
Minulý rok od septembra vznikla živnosť. Prvý rok je oslobodenie od platenia sociálneho. Do kedy platí prvý rok a od kedy začína druhý?
A za akých okolností je potrebné platiť odvody, keď daňová povinnosť v daňovom priznaní za rok 2006 bola nulová?
Iveta
Usporiadat
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

gutan52 Pozri príspevok
Milan, ja si myslím, že ty si mal v prijmoch za rok 2005 zarátaný 1 príjem v hodnote 3.227,-Sk navyše. To si len pekne odrátaj od tých celkových 85200,-Sk. Dosiahol si Príjem za r 2005 len 81.973,-Sk. Potom zajdi aj na Daň.úrad odniesť Opravné DP za r.2005, alebo poštou. Takýmto činom nemusíš platiť do SP od 1.7.2006 do 30.06.2007 nič. Neposlal si doporučene na SP, len obyčajnou poštou. To sa tam nedostalo. Dakde uviazlo. Inokedy musíš posielať doporučene aj takéto opravné skutočnosti. Jozef
Tak,toto fakt neviem odkiaľ vieš,že mal zaúčtované nejaké dobropisy,prešla som t¨ému od začiatku,ale buď nevidím alebo už nerozmýšľam,prosím ťa objasni mi to.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Milan Oravec Pozri príspevok
Práve som sa na stránke SP dočítal, že ak podám opravné DP nemusím platiť do SP až od nasledovného mesiaca po podaní opravného DP.
Tak toto je aj pre mňa novinka.
0 0
Milan Oravec Milan Oravec

Milan Oravec je offline (nepripojený) Milan Oravec

Ak sa na základe dodatočného daňového priznania alebo na základe dodatočného platobného výmeru vydaného správcom dane zmení vymeriavací základ povinne nemocensky poistenej a povinne dôchodkovo poistenej samostatne zárobkovo činnej osoby, poistné sa platí zo zmeneného vymeriavacieho základu od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po predložení dodatočného daňového priznania správcovi dane alebo po nadobudnutí právoplatnosti dodatočného platobného výmeru.

http://www.socpoist.sk/index/index.p...e%20poistného
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
vikinka Pozri príspevok
Tak,toto fakt neviem odkiaľ vieš,že mal zaúčtované nejaké dobropisy,prešla som t¨ému od začiatku,ale buď nevidím alebo už nerozmýšľam,prosím ťa objasni mi to.
Je to v príspevku 57
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Ale,veď práve v tom príspevku Gutan 52 píše o dobropisoch,ale Milan sa o dobropisoch vo svojom príspevku nezmjeňuje.A práve na to sa pýtam?!
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

Vikinka, Milanko píše o tom v *57. Je schopný a pracovitý. A už sa nám chcel vzdávať. No, spoločnými silami sme sa dopracovali k pomoci - aby sa nám nevzdával. Veď je tu len 3 dni , a to aj s cestou. Bude nám On ešte užitočný, ja tomu verím a preto povzbudzujem. Potrebuje to.

Vysvetlenie, aj keď MIMO TéMY !!! ale podľa: *32 a *50
--------------------------------------------------------

vrátil som sa pre tohoto Pajčeka. Pokladal som to za správne. JG
Naposledy upravil gutan52 : 22.03.07 at 22:37
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Ak živnostník začal podnikať v priebehu roka 2006, aby nebol povinný platiť SP postupujeme takto?
hrubý príjem / mesiace podnikania = x
x menšie ako 7600SK
Je to tak?????
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

natkov Pozri príspevok
Ak živnostník začal podnikať v priebehu roka 2006, aby nebol povinný platiť SP postupujeme takto?
hrubý príjem / mesiace podnikania = x
x menšie ako 7600SK
Je to tak?????
V roku 2006 nebol povinný platiť poistné do SP podľa zákona.(ale ako dobrovoľný platiteľ mohol )

Až dosiahol za rok 2006 príjem 91200 Sk tak od 1.7.2007 sa stáva povinným platiteľom (treba sa aj zaregistrovať v SP). Výpočet pre
vymeriavací základ od 1.1.2007:
základ dane : počet mesiacov podnikania : 2 = vymer.základ
Až bude toto číslo menšie ako 7600 tak VZ je najmenej 7600 Sk (pri povinne nemoc. a dôchodkovo poistenej osobe)
0 0
tomasz tomasz

tomasz je offline (nepripojený) tomasz

Ahoj.

Ako zistím podľa čoho vypočítava sociálna poisťovňa povinnosť platiť odvody v takom prípade ak FO mal príjem v roku 2006:
a. zo živnosti
b. z činností ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním
c. z činností sprostredkovateľov

pre každú činnosť sa vypočítava samostatne, alebo sa to sčítava ??
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Z riadku 59 daň.priznania typ B,kde je uvedený čiast.zákl.dane.
0 0
tomasz tomasz

tomasz je offline (nepripojený) tomasz

Ďakujem Vikinka

Stretol som sa s tým názorom že príjmy z činností ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním §6 ods. 2 pis. b) sa netýkajú sociálneho poistenia, čiže ak mám príjmy podla uvedeného odseku neplatím odvody do sociálnej poisťovne. Lebo ak je to pravda, tieto príjmy sú tiež zahrnuté v riadku 59 DP typu B, budú vedieť v soc.poist. že to číslo musia upraviť?
0 0
toranor toranor

toranor je offline (nepripojený) toranor

Podľa čoho posudzuje Soc. poistovna povinnost platenia odvodov, podla hrubých príjmov zo živnosti uvedených v tab. 1 riadok 2, alebo podľa čiastkového základu dane z riadku 59 daňového priznania. Príjmy 180 000 výdavky 90 000, čiaskový základ dane 90 000.
Nie som istý, ale myslím že rátajú hrubé prijmy, t.j. 180 000 ?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Myslíš dobre .
0 0
lier lier

lier je offline (nepripojený) lier

Pekny den


Chcel by som sa opytat, kedy mam zrusit zivnost pokial nechcem platit do socialnej poistovne.
Zacal som podnikat 14.8.2006.

dakujem za radu
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

do 30.6. 2007
0 0
lier lier

lier je offline (nepripojený) lier

A ved mam mat rok zadarmo.. a teraz som nepodnikal ani rok. Ako to je?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Koľko si mal za rok 2006 "hrubý" príjem z podnikania?
0 0
lier lier

lier je offline (nepripojený) lier

prijmy - 21 033, výdavky- 8413 - pocet mesiacov szč v roku 2006 - 5
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

lier Pozri príspevok
Pekny den
Chcel by som sa opytat, kedy mam zrusit zivnost pokial nechcem platit do socialnej poistovne.
Zacal som podnikat 14.8.2006.
dakujem za radu
lier Pozri príspevok
A ved mam mat rok zadarmo.. a teraz som nepodnikal ani rok. Ako to je?
lier Pozri príspevok
prijmy - 21 033, výdavky- 8413 - pocet mesiacov szč v roku 2006 - 5
Nakoľko bol tvoj príjem zo samostatnej zárobkovej činnosti za rok 2006 menší ako 91200,- Sk, nestal si sa povinne poistenou SZČO pre SP. Do 30.6.2007 odovzdáš na SP výpis z DP a to je všetko.
0 0
lier lier

lier je offline (nepripojený) lier

ak by som na buduci rok nechcel platit odvody.. kedy by som mal ukoncit zivnost?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať