Zavrieť

Porady

Preddavky na daň z príjmov PO

bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Na stránke DR je usmernenie k plateniu preddavkov na daň z príjmu PO do termínu podania daňového priznania . Pripájam text.
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
petra:-)
Vladi, skús kliknúť na tú reklamu celkom vpravo, pod lištou, pod Najnovšie príspevky a Hľadať - tam sú nejaké eNoviny
Peťka, veď hovorím, že nemám čas Hľadať!
0 0
katika katika

katika je offline (nepripojený) katika

Evina ja som sa tej daňováčky pýtala 2x a ona mi tvrdila, že do 30.04.2005. Aj som jej vravela, že či to nie je náhodou tak, že sa vypočítava z roku 2003, to sa zaplatí do 30.03.2005 a rozdiel vypočítaný z roku 2004 doplatiť do 30.04.2005 a ona mi tvrdila,že nie. Takže má v tom asi chaos, tak pre istotu to zaplatím už do 30.03.2005 a budem mať pokoj.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Neviem, či niekto odoberáte časopis Dane a Účtovníctvo odvydavateľstva Poradca podnikateľa. v 4ísle 3/2005 sú podrobne rozobraté všetky možnosti platenia preddavkov FO aj PO.

Najdôležitejšie pre PO uvádzum:
DP za rok 2004 sa musí odovzdať najneskôr do 31.3.2004. Do tejto lehoty sa platia preddavky z daňovej povinnosti uvedenej v DP za rok 2003. t.j. žiadny 30.4. ako hovoria dámy na DÚ/.
Daň za rok 2003 sa na účely stanovenia preddavkov vypočíta zo základu dane uvedeného na riadku 500 DP sadzbou dane 25%. Takto vypočítaná daň sa zníží o úľavy na dani uplatnené na riadkoch 620 a 640 o výšku dane zaplatenú v zahraničí, započítanú na daňovú povinnosť na riadku 710 DP a preddavkovo vybranú daň z úrokov, ktorú daňovník uvádza na riadku 830 DP.

Toto je podľa mňa aj v súlade s horeuvedením usmernením DR a teda pozor na tú sadzbu 25%!!!!!!

Tí, ktorí mali predĺžené podanie DP do 30.6. majú iný režim, ale ten tu neriešime.
Záver: do 31.3.2005 treba zaplatiť preddavok na daň z príjmu PO vypočítanú z DP 2003 sadzbou 25%.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Evina nemám čo dodať, presne takéto usmernenie som dostala aj na našom DU. Pre ďalší štvrťrok to už bude výpočet z DP za rok 2004.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dakujem sa pene rozpisane usmernenia.
ja som volala mojmu spravc.dane a dostala som info ze preddavky kt. som platila pocas roka na konci Q. mam zapaltit tu istu sumu aj tento prv Q. do 30.3. do 30.4. si mam vypocitat vzniknuty rozdiel /ak mam plattit vyssie preddavky tak doplatit rodziel podla DP r. 04/ a do 30.6.zapaltil preddavky ktory su vypocitane podla DP r. 04.
je to tak?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Majka je to tak, až na jednu maličkosť - prvý štvrťrok plať z DP 2003 ale prepočítanou sadzbou 25% a do 30.4. vyrovnáš rozdiel tak ako píšeš.
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Kto splodil taku blbost (myslim ten system toho prveho stvrtrocneho preddavku, nie vase komentare)?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

mv66
Kto splodil taku blbost (myslim ten system toho prveho stvrtrocneho preddavku, nie vase komentare)?
Asi ten, ktorému pri novele zákona vypadla formulácia, že sa to má prepočítať na platnú sadzbu dane v r. 2004, tak ako sme určovali preddavky na daň na rok 2004. Čo už.....
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Pri vyplnani DP na www stranke DR mi na riadok 910 Dan na ucely urcenia preddavkov naskocila absolutne nepochopitelna suma, neda sa ani len vydedukovat co s cim nasobili. Mam ju uviest v DP a odovzdat?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

mv66
Pri vyplnani DP na www stranke DR mi na riadok 910 Dan na ucely urcenia preddavkov naskocila absolutne nepochopitelna suma, neda sa ani len vydedukovat co s cim nasobili. Mam ju uviest v DP a odovzdat?
Neriskovala by som to, ak Ti je suma nepochopiteľná - nevyplňovala som na www. stránke-ale čo sa Ti zdá nepochopiteľné? Malo by Ti vyjsť DP - riadok 600 /lebo je rovnaká sadzba dane i pre rok 2005 mínus riadky 710 a 830
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Neplatili ziadne preddavky, len zrazky urokov,
ZD=253 092
dan=48 087
zrazky=5 200
danova povinnost=42 887

a dan na ucely platenia dane=46 737 odkial? ked ten riadok, kde je 5200 vynulujme, vyjde to iste.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

mv66
Neplatili ziadne preddavky, len zrazky urokov,
ZD=253 092
dan=48 087
zrazky=5 200
danova povinnost=42 887

a dan na ucely platenia dane=46 737 odkial? ked ten riadok, kde je 5200 vynulujme, vyjde to iste.
Povinnosť platiť preddavky na daň z príjmu PO tejto spoločnosti nevznikajú lebo DP je nižšia ako 50 000.
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Ano, to viem, ale co mam dat na ten riadok, aby to DP bolo ok?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

mv66
Ano, to viem, ale co mam dat na ten riadok, aby to DP bolo ok?
V poučení to síce nie je napísané ale u FO sa tu píše nula napísala by som ju aj tu
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Na 1 www stranke bolo vyborne vysvetlenie tohto stavu auditorom, zjednodusene je to tak, ze prvy tohtorocny preddavok, ci uz mesacny alebo stvrtrocny sa zaplati az 30.4., lebo 31.3. sa plati dan za min.rok a bolo by toho naraz vela. Uz sa mi to nezda taka blbost. Takticky sa vsak vyhol co s preddavkami za minuly rok, dokedy ich platit:-))))
0 0
BOBY BOBY

BOBY je offline (nepripojený) BOBY

Tak kolegovia, skúste mi povedať, čo sa stane, ak:

chcem zaplatiť preddavky za I.Q. podľa DP za r. 2004. Ak by som rátala preddavky podľa zákona z DP r.2003 z 25% sadzbou, vyšla by mi nižšia povinnosť a rozdiel by som musela doplatiť do 30.4.2005. No nie je v tomto prípade jednoduchšie poslať všetko jednou sumou k termínu 31.3.?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

BOBY
Tak kolegovia, skúste mi povedať, čo sa stane, ak:

chcem zaplatiť preddavky za I.Q. podľa DP za r. 2004. Ak by som rátala preddavky podľa zákona z DP r.2003 z 25% sadzbou, vyšla by mi nižšia povinnosť a rozdiel by som musela doplatiť do 30.4.2005. No nie je v tomto prípade jednoduchšie poslať všetko jednou sumou k termínu 31.3.?
netreba ich dotovať, zaplatila by som nižšiu sumu- len netreba potom zabudnúť doplatiť v apríli
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať