Zavrieť

Porady

Čo teraz?

Dobry den,
Ako by ste, prosim vas, postupovali: V spol s r.o. boli uhradene odvody za zamestnancov z 11 a 12/2006 az teraz vo februari 2007. Co teraz?
Ako to zauctovat?
Dakujem vopred za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    indiana862 Pozri príspevok
    Dobry den,
    Ako by ste, prosim vas, postupovali: V spol s r.o. boli uhradene odvody za zamestnancov z 11 a 12/2006 az teraz vo februari 2007. Co teraz?
    Ako to zauctovat?
    Dakujem vopred za odpovede.
    Zaúčtovať normálne 336/221,211.

    Alebo ťa zaujíma či je to pripočitateľná položka k daňovému základu?

    money je offline (nepripojený) money

    money
    ano mozes, je to naklad r.2006 a nic na to nemeni situacia ze to bolo uhradene v r.2007, ina situacia by bola v jednoduchom ucte

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    Mňa by zaujímalo ako je to s neuhradenými odvodmi v roku 2008. Nie su náhodou už toho roku pripočítateľnou položkou? Budem asi robiť mimoriadnu účt. závierku a mám taký dojem,že som niečo ohľadom toho zachytila začiatkom roka na školení.

    Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

    Liptáčik
    Nie som síce odborníkom v tejto oblasti, ale ak dobre rozmýšľam, hospodársky výsledok fy sa nezmenil, daňová povinnosť tiež nie, sú zmeny len v aktívach a pasívach. Jedná sa o veľkú položku?

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    Neviem, či som to našla, ale natrafila som na §17 zákona o dani z príjmov....odstavec (29) Základ dane zistený podľa § 17 ods. 1 písm. b) a c) sa zvýši o výšku záväzku prislúchajúceho k výdavku (nákladu), ktorý je podľa § 19 daňovým výdavkom, a to aj k výdavku (nákladu) prislúchajúcemu k odpisovanému a neodpisovanému majetku, zásobám a inému majetku, pri ktorom vzniká výdavok (náklad) pri jeho zaradení alebo vyradení zo spotreby alebo z používania, alebo neuhradenej časti takého záväzku, a to v tom zdaňovacom období, v ktorom od jeho splatnosti uplynula doba 36 mesiacov. ... Nemám tomu chápať tak, že všetky neuhradené záväzky, ktoré sú po dobe spl. 36 mesiacov sú pripoč. položka?...vrátane odvodov?

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Áno je to tak, ale platí to od 1.1.2008.
    Mám takú info, že na zdaňovacie obdobie 2007 sa to nevzťahuje.

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    Lenže ja budem robiť tu mimoriadnu závierku už za zdaň. obdobie 2008. Takže všetky záväzky(faktúry i odvody) staršie ako 36 mesiacov dám do pripoč.pol. Ďakujem.

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Áno, tie ktoré Ti znížili základ dane a sú 36 mesiacov po splatnosti.
    Ale odvody na 11/2006 a 12/2006 sú ku dňu mimoriadnej účtovnej závierky už zaplatené, čiže ich už neriešiš. Ak by aj neboli zaplatené, nie sú 36 mesiacov po splatnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.