Zavrieť

Porady

Stravné lístky

Môžete mi niekto poradiť, či si ako SZČO môžem kúpiť stravné lístky a dať ich do nákladov, a akú časť, i keď podnikám v mieste bydliska a nechodím na služobné cesty?
A mám na Vás ešte jednu otázku, či paušálny mesačný poplatok za využívanie internetu ( potrebujem ho k podnikaniu ) si môžem celý započítavať do nákladov.
Ďakujem.
Naposledy upravil zpk : 22.01.05 at 10:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    No k tým stravným lístkom - ako SZČO si nemôžeš kupovať stravné lístky. Môžeš si ale dať do nákladov stravné ak máš nejakú služobnú cestu, prípadne vykonávaš činnosť mimo sídla.

    zpk je offline (nepripojený) zpk

    zpk
    Ďakujem veľmi pekne, chcela som si to len overiť, pretože mi bolo povedané, že môžem, ale ja som čítala, tak ako Ty hovoríš, že iba ak som na služobnej ceste.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Pokial máš internet v kancelárii tak ano, ale ak ho máš doma v byte, tak asi 50%, lebo DU nepresvedčíš že na nete si len pracovne. Podobne je to aj s telefónom v byte, využívanom aj na podnikanie.
    Pekný večer...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.