Zavrieť

Porady

Usporiadat
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ďakujem za odpoveď, pekný deň, konečne je vonku pekne.
Naposledy upravil Kováčová : 26.05.05 at 07:34
0 0
Zuzanka123 Zuzanka123

Zuzanka123 je offline (nepripojený) Zuzanka123

Ahojte, chcela by som sa s Vami poradiť ako postupujete pri účtovaní faktúry za revíziu požiarnej techniky. Dodávateľ si fakturuje služby PO podľa priložených dokladov. (to je text z faktúry) Je priložený dodací list, na ktorom sú rozpísané: kontrola hasiacich prístrojov, vypracovanie revíznej správy, vedenie požiarnej knihy, školenie zamestnancov a dodanie hasiaceho prítroja v cene 880,-
Pôvodne som celú sumu zaúčtovala: 420/321
Teraz rozmýšľam, či nemali byť náklady na hasiaci prístroj účtované na 410?

A ešte mám problém s určením rozpočtovej klasifikácie, či to má byť celé na revíziach alebo rozpísané na revízie, školenia a materiál.

Ďakujem.
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

ahoj...rada by som sa ta spytala, ci si uz pocul o tom, ze skolstvo a zdravotnictvo ma odlozeny termin na schvalenie registraturneho poriadku...
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Zuzanka123
Ahojte, chcela by som sa s Vami poradiť ako postupujete pri účtovaní faktúry za revíziu požiarnej techniky. Dodávateľ si fakturuje služby PO podľa priložených dokladov. (to je text z faktúry) Je priložený dodací list, na ktorom sú rozpísané: kontrola hasiacich prístrojov, vypracovanie revíznej správy, vedenie požiarnej knihy, školenie zamestnancov a dodanie hasiaceho prítroja v cene 880,-
Pôvodne som celú sumu zaúčtovala: 420/321
Teraz rozmýšľam, či nemali byť náklady na hasiaci prístroj účtované na 410?

A ešte mám problém s určením rozpočtovej klasifikácie, či to má byť celé na revíziach alebo rozpísané na revízie, školenia a materiál.

Ďakujem.
Ahoj Zuzanka123 som rád, že sa nám rozšíril okruh o ďalšieho člena.
K tvojmu prípadu uvediem, že je by som fa. rozúčtoval nasledovne:
- kontrola hasiacich prístrojov, vypracovanie revíznej správy a vedenie požiarnej knihy 420 / 321 (pri úhrade k účtu 232 EK 637004 - Všeobecné služby),
- školenie zamestnancov 420 / 321 (pri úhrade k účtu 232 EK 637001 - Školenia ...),
- hasiaci prístroj, záleží ako máš v internom predpise uvedené účtovanie materiálu, buď na účet 112 a potom do spotreby 410, alebo priamo do spotreby na účet 410 / 321 (pri úhrade k účtu 232 EK 633007 - Špeciálny materiál).

Prajem pekný deň
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

henika
ahoj...rada by som sa ta spytala, ci si uz pocul o tom, ze skolstvo a zdravotnictvo ma odlozeny termin na schvalenie registraturneho poriadku...
Ahoj henika,
nie, odkiaľ to máš ?
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahoj, ja by som sa chcela spýtať k tomu prípadu s hasiacim prístrojom, treba tento ešte zvlášť evidovať v drobnom hmotnom majetku
Používate niekto na priebežné mesačné účtovane výpisy z banky, ktoré banka zašle elektronickou poštou?
Môže sa hotovosť do pokladne dopĺňať formou výberu z bankomatu?
Ďakujem, príjemný deň.:p
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

kvet
Ahoj henika,
nie, odkiaľ to máš ?
ahoj...volala som k nam do archivu a tam mi to povedali, tak som sa chcela spytat, ci uz niekto tiez dostal taketo echo
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Kováčová
Ahoj, ja by som sa chcela spýtať k tomu prípadu s hasiacim prístrojom, treba tento ešte zvlášť evidovať v drobnom hmotnom majetku
Používate niekto na priebežné mesačné účtovane výpisy z banky, ktoré banka zašle elektronickou poštou?
Môže sa hotovosť do pokladne dopĺňať formou výberu z bankomatu?
Ďakujem, príjemný deň.:p
K hasiacemu prístroju: záleží ako to máš upravené v internej smernici. Ja účtujem tak, že drobný hmotný majetok od 5.000,- Sk do 30.000,- Sk účtujem priamo do spotreby (účet 112) a zároveň ho účtujem na podsúvahových účtoch (účet 971) a vediem o tomto majetku operatívnu evidenciu, t.z. tento majetok sa inventarizuje, aj keď nie je zahrnutý v súvahe. Drobný hmotný majetok do 5.000,- Sk účtujem len do spotreby, nevediem ani operatívnu evidenciu.

Podľa môjho názoru, hotovosť do pokladne sa môže dopĺňať aj z bankomatu. Ja používam napr. šekovú knižku (hotovosť si vyberám na pošte). Príjem hotovosti do pokladne zaúčtuješ na základe príjmového pokladničného dokladu a výber hotovosti na základe bankového výpisu (EK pre preddavky).
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

kvet
Ahoj Zuzanka123 som rád, že sa nám rozšíril okruh o ďalšieho člena.
K tvojmu prípadu uvediem, že je by som fa. rozúčtoval nasledovne:
- kontrola hasiacich prístrojov, vypracovanie revíznej správy a vedenie požiarnej knihy 420 / 321 (pri úhrade k účtu 232 EK 637004 - Všeobecné služby),
- školenie zamestnancov 420 / 321 (pri úhrade k účtu 232 EK 637001 - Školenia ...),
- hasiaci prístroj, záleží ako máš v internom predpise uvedené účtovanie materiálu, buď na účet 112 a potom do spotreby 410, alebo priamo do spotreby na účet 410 / 321 (pri úhrade k účtu 232 EK 633007 - Špeciálny materiál).

Prajem pekný deň
ahoj..este mam otazku...nahodou nemas civilkara?..ako ho platite a ako to uctujes....
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Momentálne nemáme, ale mali sme. Už idem domov v pondelok Ti napíšem k civilnej službe viac

Prajem pekný víkend, ozaj bude pekný ...
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ahojte, prajem pekný pracovný týždeň, takže k "civilkárom":
Slúžne a ošatné som mesačne zúčtovával v APV - PaM, kód 8442 (vreckové náhradnej vojenskej službe) a vyplácal vo výplatných termínoch.
Účtovanie: predpis slúžneho a ošatného 420 / 379 (nepoužíval som účet 331, pretože civilkár nie je zamestnancom), bankový výpis 379 / 232 + EK 637006 (Náhrady). Slúžne a ošatné môžeš vyplácať aj mimo "miezd", záleží ako sa rozhodneš, potom účtovanie bude 420 / 232 + EK 637006.
Stravné, ak sa stravovanie zabezpečuje v ŠJ, potom na konci mesiaca prevedieš na "potravinový účet" hodnotu stravnej jednotky civilkára (pozor je iná) a zúčtuješ 420 / 232 + EK 637014 (Stravovanie).

Neviem či postačuje táto odpoveď, ak nie napíš ....
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahoj, ja by som sa ešte chcela spýtať na účtovanie toho výberu hotovosti do pokladne z bankomatu.
Ako doklad na príjem do pokladne mám teda príjmový pokladničný doklad a potvrdenku z bankomatu, vyberala som v piatok, príjem do pokladne mám 27.5.2005. Ako doklad na úbytok prostriedkov z účtu mám výpis z banky, ale tento výber mám na výpise až 30.5.2005, nevadí to?
Ale niečo sa mi marí, že keď sme mali účet v NBS v ZA a vyberali sme hotovosť krátkou cestou tu v banke, tiež tam bol nesúlad, nie som si už istá.
Ďakujem.
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

ahoj...chcela by som sa spytat, ako evidujes ucebnice...z adremu....?
na skladovych kartach
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Kováčová
Ahoj, ja by som sa ešte chcela spýtať na účtovanie toho výberu hotovosti do pokladne z bankomatu.
Ako doklad na príjem do pokladne mám teda príjmový pokladničný doklad a potvrdenku z bankomatu, vyberala som v piatok, príjem do pokladne mám 27.5.2005. Ako doklad na úbytok prostriedkov z účtu mám výpis z banky, ale tento výber mám na výpise až 30.5.2005, nevadí to?
Ale niečo sa mi marí, že keď sme mali účet v NBS v ZA a vyberali sme hotovosť krátkou cestou tu v banke, tiež tam bol nesúlad, nie som si už istá.
Ďakujem.
Ahoj, na preklenutie časového nesúladu medzi výbermi peňazí a prijatím bankových výpisov predsa slúži účet 262 - Peniaze na ceste. Teda účtuješ:
- výber hotovosti dňa 27.5.2005 (PPD) 261 / 262
- zúčtovanie bankového výpisu dňa 30.5.2005 262 / 232 + RK pre preddavky
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Henika aj Ty máš na starosti evidenciu a vydávanie učebníc?
Ja učebnice evidujem na skladových kartách - ručne nie v IBEU.
Ale mám urobený aj taký zoznam v exceli, ktorý mi tiež počíta. Ku kartám vediem aj index skladových kariet.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

kvet
Ahoj, na preklenutie časového nesúladu medzi výbermi peňazí a prijatím bankových výpisov predsa slúži účet 262 - Peniaze na ceste. Teda účtuješ:
- výber hotovosti dňa 27.5.2005 (PPD) 261 / 262
- zúčtovanie bankového výpisu dňa 30.5.2005 262 / 232 + RK pre preddavky
Ďakujem, tak som to aj účtovala, ale s jedným dátumom. Ešte raz Ď.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

henika
ahoj...chcela by som sa spytat, ako evidujes ucebnice...z adremu....?
na skladovych kartach
Ja učebnice evidujem v APV - IBEU (Sklad)
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

A ako potom účtuješ tieto príjemky a výdajky, keď učebnice neplatíme?
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Kováčová
A ako potom účtuješ tieto príjemky a výdajky, keď učebnice neplatíme?
Čauko,
príjemky a výdajky za učebnice neúčtujem len vediem evidenciu na skladových kartách.

Mám otázku, aký kód zdroja používaš pri kódovaní príspevkov od rodičov na čiastočnú úhradu nákladov (tzv. školné za MŠ a ŠKD) - kód "45" alebo "72" ?
Aký kód používaš pri kódovaní príjmov za stravné (réžiu) pri prevode z potravinového účtu na príjmový ? Ak organizujete aktivačnú činnosť, aký kód zdroja používaš na kódovanie príspevku na aktivačnú činnosti z úradu práce ?

Mám v tom chaos
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahoj, ach tie zdroje krytia.
Neviem, či to robíme správne, ale účtujem takto:
príjmy od rodičov za ŠKD a následná úhrada z týchto prostriedkov - zdroj krytia "45"
Príjmy za réžiu za stravné - tiež zdroj krytia "45" (aj pri čerpaní)
Úrad práce nemáme, ale marí sa mi, že "72".

Na prevádzku dostávame dotácie na prenesené aj na originálne kompetencie, minulý rok sme výdavky z dotácií pre originálne kompetencie účtovali so zdrojom krytia "111", tento rok výdavky orginálnych kompetencií či z dotácie alebo vlastných príjmov účtujem so zdrojom krytia "45".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať