Zavrieť

Porady

Odpisy

Dobrý večer,

poraďte, ako robíte prerušenie odpisov na leasing kúpeného auta v Omege?
Ja som si dala ÚO=DO a daňové som si zaškrtla neodpisovať. Ale tým pádom sa mi aj účtovné rovnajú nule. Myslíte, že to môže byť??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    To, že si dala účtovné = daňové, je správne, ale to, že chceš tento rok odpisy prerušiť, zašktávaš na záložke Daňové odpisy - Tento rok neodpisovať. Tým Ti vznikne rozdiel, lebo účtovné dávaš do účtovníctva, daňové nie a tým sú účtovné pripočítateľnou položkou v daňovom priznaní a program by to mal preniesť i do daňového priznania. Treba si potom skontrolovať zostavu Porovnanie UO a DO.

    Anairda je offline (nepripojený) Anairda

    Anairda
    A kedy sa požíva voľba " ÚO=DO s prerušením" ? Vyskúšala som to a v decembrovej uzávierke Ú0 mi odpočítalo všetky účtovné odpisy vypočítané v priebehu roka.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Som v strate za minulý rok, tak som chcela prerušiť odpisy, ale niekto mi tu na porade povedal, že pri lizing.aute sa odpisy prerušiť nedajú. Tak potom, aký je postup v Omege ?

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Pri lízingu skutočne nemôžeš prerušiť odpisy. Iba pri ostatnom majetku. Takže tá strata musí zostať taká, aká je.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Iba pripomeniem, že prerušiť sa dajú iba daňové odpisy.
    Ak píšeš o účtovnej strate, túto nemôžeš ovplyniť prerušením odpisovania.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Priznám sa, že tomu vôbec nerozumiem.

    Výsledok hospodárenia z bežnej činnosti mám - 164.000,-....strata

    Urobím účtovné odpisy....tie teda musím...

    A čo mám teraz urobiť ďalej ? Mám urobiť aj daňové odpisy ???

    Poprosím postup ako dokončím tie odpisy a následne daňové priznanie, ale polopatisticky.

    Ďakujem za Váš čas.

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Tým, že máš vypočítané účtovné odpisy a zaúčtované v nákladoch, znižuješ základ dane, resp. si v strate. V daňovom priznaní si potom do položky znižujúce stratu pripočítaš daňové odpisy - sú to položky pripočítateľné k základu dane, tým pádom si ich daňovo neuplatníš a si v daňovom pluse, resp. znižuješ stratu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.