Zavrieť

Porady

Povinné Zákonné Poistenie a plnenie...

Povinné Zákonné Poistenie a plnenie a plnenie škodovej udalosti.
Ahojte.
Vyskytol sa mi big problém.
Konečne, včera 28.3.2007, mi došli peniažky na účet od Wüstenrot poisťovne zo škody spôsobenej mne dňa 5.12.2006.
Nehovoriac, že je to kopec vybavovačiek, to nebudem spomínať, každý pozná.

Mám ojazdené auto, 10 ročné, 1598cm3, opel vectra-b.
Tak som teda uplaňoval škodu zo zákonnej poistky vinníka.
V servise som zaplatil 19.400,- a od poistovne mi prišlo 11.400,-
Vie mi niekto citovať zákon, alebo niečo, kde je uvedené,
že poisťovňa si môze uplatniť amortizáciu až 70% a to aj v prípade nevinného ? teda mňa.
Ďakujem pekne.
Usporiadat
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Dobry den,
prosim o pomoc a radu.
Na mojom motorovom vozidle bola sposobena skoda tym, ze iny vodit nacuval do mojho auta. I ked skoda nepresahovala 4000,00€, zavolali sme policiu, ktora vsak pre malu skodu nespisovala zaznam. Potom skodca presne podla pokynov vykonal vsetky potrebne ukony k preplateniu skody z jeho PZP v Komunalnej poistovni. Z nasim poskodenym autom sme boli na obhliadke v Slovexperte, kde popisom urcili rozsah poskodenia. Cely spis sme dali do poistovne k naslednej likvidacii a preplateniu poistnej udalosti. Moj problem je v tom, ze likvidator, p. Vrabel z Ba, nas sikanuje s tym, ze pyta vyjadrenie policie, ze chce, aby prisiel na obhliadku aj skodca, proste sa vyjadil, ze neveri policii a potrebuje si vsetko preverit. Ked som mu navrhla, ze prideme za nim na obhliadku, povedal, ze netreba, ze on za to nie je plateny, ze maju na to ludi. Dokonca sa vyjadril, ze nas podozrieva z nafingovanej poistnej udalosti. Ked som sa spytala, ze podla coho to usudzuje, povedal, ze on ma na to interne predpisy a moze pytat od nas co chce. Je to vobec mozne, ze niekto sa dokaze takto realizovat na ludoch, ktori vlastne ani skodu nesposobili? Ma na taky postup pravo? Policia nema ziadny kredit v poistnych udalostiach? A bol taky sebavedomy, ze nam povedal, ze sa mozme stazovat, kde chceme. Tak to sa mi nechce verit, ze tito likvidatori su takito suverenny pracovnici postovni.
Nikdy v zivote sa v Komunalnej poistovni nedam poistit, nie je nad Allianz
0 1
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

wegamizi Pozri príspevok
Dobry den,
prosim o pomoc a radu.
Na mojom motorovom vozidle bola sposobena skoda tym, ze iny vodit nacuval do mojho auta. I ked skoda nepresahovala 4000,00€, zavolali sme policiu, ktora vsak pre malu skodu nespisovala zaznam. Potom skodca presne podla pokynov vykonal vsetky potrebne ukony k preplateniu skody z jeho PZP v Komunalnej poistovni. Z nasim poskodenym autom sme boli na obhliadke v Slovexperte, kde popisom urcili rozsah poskodenia. Cely spis sme dali do poistovne k naslednej likvidacii a preplateniu poistnej udalosti. Moj problem je v tom, ze likvidator, p. Vrabel z Ba, nas sikanuje s tym, ze pyta vyjadrenie policie, ze chce, aby prisiel na obhliadku aj skodca, proste sa vyjadil, ze neveri policii a potrebuje si vsetko preverit. Ked som mu navrhla, ze prideme za nim na obhliadku, povedal, ze netreba, ze on za to nie je plateny, ze maju na to ludi. Dokonca sa vyjadril, ze nas podozrieva z nafingovanej poistnej udalosti. Ked som sa spytala, ze podla coho to usudzuje, povedal, ze on ma na to interne predpisy a moze pytat od nas co chce. Je to vobec mozne, ze niekto sa dokaze takto realizovat na ludoch, ktori vlastne ani skodu nesposobili? Ma na taky postup pravo? Policia nema ziadny kredit v poistnych udalostiach? A bol taky sebavedomy, ze nam povedal, ze sa mozme stazovat, kde chceme. Tak to sa mi nechce verit, ze tito likvidatori su takito suverenny pracovnici postovni.
Nikdy v zivote sa v Komunalnej poistovni nedam poistit, nie je nad Allianz
pozri sa ja som ti to hovoril ako si kúpila voz- ale si sa ulakomila na pár eur poistného navyše...
0 1
romcos romcos

romcos je offline (nepripojený) romcos

Dobrý deň.
Bohužiaľ, to je typická Komunálna poisťovňa.
Vôbec nie je potrebné mať policajný zápis, presne nie je to škoda nad danú hranicu.
Ak vám likvidátor poslal písomné vyjadrenie, že nemáte nárok na plnenie poistnej udalosti z dôvodu, že daná udalosť sa nemohla takto a takto stať, tak máte nárok, aby danú rekonštrukciu celej udalosti.
Podobný prípad bol, keď niekto parkoval na vyvíšenom chodníku a iné auto mu obškrelo celý bok. Spísali poistnú udalosť, a poisťovňa odpísala, že takto sa to stať nemohlo. Klient si uplatnil nárok na rekonštrukciu prípadu a následne zistili, že poisťovňa pri rekonštrukcii zabudla na tento chodník, čiže zrazu čiara pasovala na aute od iného auta...

Potom existuje DAS, alebo súd a na to už každá poisťovňa reaguje, lebo kvôli malým škodám sa im neoplatí ísť na súd.

Aby som nezabudol, ak som správne pochopil, tak máte poistku v Alianz. Oni veľmi radi pomôžu, poradia, stačí im tam zavolať, alebo ísť do pobočky.
1 1
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

doporučujem vyhotoviť pre svoje potreby detailnú fotodokumentáciu OBIDVOCH vozidiel. Najlepšie pristaviť ich na to isté miesto, a postaviť PRESNE do tej istej pozície, ako v čase nehodya detailne pofotiť. Takýto podklad je dobrá vec, pre prípadné kroky v budúcnosti. Požiadavky pána likvidátora Vás nemusia zaujímať. To, čo Vám predpisuje zákon ste urobili, a nemáte povinnosť plniť predstavy pána likvidátora. Ak náhodou odmietnu zaplatiť, pošlite mi SS.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Dakujem krasne za cennu radu aj za vasu ochotu v pripade neuspechu vas kontaktovat. Urcite sa ozvem, dakujem :-)
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Dakujem este raz za velmi cennu vasu radu, ktoru som vyuzila pri konzultacii s panom likvidatorom. Mala som vyhotovene fotodokumentacie presne podla vasho doporucenia, splnili sme povinnosti zo zakona voci poistovni skodcu, teda v poslednom rade sme upozornili na to likvidatora. Nase upozornenie bolo asi dostatocne, pretoze o dva dni sme mali peniazky na ucte. Dakujem vam este raz.
Ak by ste niekedy potreboval poradit pri vybere reziva ( dreva ), obratte sa na nas v SS, radi vam pomozeme a poradime. Platnost neobmedzena
0 0
Goku_SSJ4 Goku_SSJ4

Goku_SSJ4 je offline (nepripojený) Goku_SSJ4

Dobry den,

V utorok sa mi stala neprijemna udalost, ze na parkovisku vrazilo do mna vozidlo (moje auto stalo na parkovisku vedla cesty). Riesi sa to cez jeho PZP v Allianz.
Info o mojom aute:
Honda Civic 2.2 CTDI 103 KW, rok vyroby 2.1.2007, je to dovoz z Holandska a ja som ho registroval na Slovensku dna 21.2.2011. Momentalne ma najazdenych 138 000 km (pri kupe 110 000 km). Zatial je viditelne poskodenie predny a zadny naraznik (predny od auta stojaceho predo mnou, do ktoreho ma naraz potlacil), pravy zadny blatnik, posunute prave zadne koleso (bud poloos alebo rameno), poskriabany a mozno ohnuty elektron a vo vnutri v kufri je nieco posunute narazom a este mozno aj vykrivene prave zadne dvere (vyzeraju, ako keby spodok odstaval, ale mozno to bude sposobene ohnutym blatnikom) .

Stav je momentalne taky, ze auto caka v autorizovanom servise Honda, ktory je aj zmluvnym servisom poistovne, na obhliadku, ktora ma byt 30.8. (stvrtok), takze este neviem presne, ake je poskodenie (hlavne skryte) a taktiez este neviem, ako sa k tomu postavi poistovna. Mozno budem milo prekvapeny, ale kedze sme Slovensku, tak by som sa rad pripravil.

Kedze takuto neprijemnost riesim po prvy krat, bol by som povdacny za kazdu informaciu, ktora by mi nejak pomohla. keby boli potrebne dalsie info, rad doplnim.

EDIT: Takze dnes mam po obhliadke, cenu mi este nepovedali, ale uz vedeli amortizaciu, ze bude 20%.

Dakujem za odpovede.
Naposledy upravil Goku_SSJ4 : 31.08.12 at 15:09
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
mi niekto poradit, ci je normalne, ze uz mesiac od skodovej udalosti , mi nebola preplatena nahrada skody? Naburalo do mna ceske auto, na SK, vsetko sme riadne spisali, nahlasili, pristupila som na nahradu rozpoctom, kedze si zozeniem lacnejsie diely .

Ide o csob poistovnu.cz. Ked som dnes volala do csob.sk, kde robili obhliadku auta, povedali, ze si vyziadali este dake doklady z CR.

Viem, ze na SK je takato udalost poriesena v priebehu 10 dni, tu to asi nebude mat konca.

Mam daku zakonnu moznost, ci sa niekde stazovat alebo co?

Ma niekto osobnu skusenost ako dlho to trva, ked ide o dva staty?
0 0
janka104 janka104

janka104 je offline (nepripojený) janka104

ak budú mať všetky doklady tak by sa mali vyjadriť do 15 dní, ale bohužial nám sa vyjadrili za 2 mesiace, a to nikto nehľadal nato,že sme bez auta, a neboli sme na vine, takže tak to je
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

ak nie je už neskoro, treba auto zobrať z hondy, a použiť na opravu bežný servis. Ak chcete vedieť prečo ozvite sa.
0 0
andika333 andika333

andika333 je offline (nepripojený) andika333

Povinné Zákonné Poistenie a plnenie a plnenie škodovej udalosti.
Dobrý deň.
Chcel by som sa spýtať. V januári sa mi stala dopravná nehoda. Poškrabal som iné vozidlo. Som vodič z povolania. Škodu som nahlásil v poisťovni. Poslali mi list zo Slovenskej kancelárie poisťovateľov že vozidlo v tom čase nebolo poistené o čom som ja nevedel nakoľko som mal na karťične napísané že platnosť je do odvolania. Zrušili to bez môjho vedomia minulý rok novembri.
​ V takomto prípade kto platí škodu majiteľ alebo vodič vozidla ktorý o ničom nevedel. ďakujem
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

V podstate: PZP je platné vždy 1 rok (väčšinou od 1.1. do 31.12.) - teda platnosť "do odvolania" je akási zavádzajúca. PZP sa uzatvára, alebo ukončuje, v žiadnom prípade však nemôže trvať večne - musí sa neustále "obnovovať" (poisťovne v tom prípade posielajú v zákonom stanovenej dobe podmienky a predpis poistného na obdobie 1 roka). Poistník potom v lehote do 6 týždňov môže prepoistiť vozidlo do inej poisťovne, alebo pokračovať.
Pokiaľ zrušili PZP - bude to asi dôsledok nezaplateného PZP. Ruku na srdce - andika333 - platil si riadne platby PZP? Asi nie - inak by svojvoľne PZP nezrušili.

Škodu bude hradiť z vlastného majiteľ vozidla (ako poistník), v prípade, že majiteľ a držiteľ vozidla (ten čo ho používa) sú rozdielné osoby, môže aj držiteľ.
Škoda bude poisťovňou poškodenému nahradená, následne dostaneš "milý" list aj so zloženkou na refundáciu vyplatenej škody.
0 0
andika333 andika333

andika333 je offline (nepripojený) andika333

Je to ako firemné auto ja som iba šofér. Na kartičke nebolo napísané koniec platnosti. Tak som nemohol tušiť že poistka je zrušená. Tak to znamená že to bude platiť majiteľ vozidla? a nie ja? ďakujem
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

andika333 Pozri príspevok
Je to ako firemné auto ja som iba šofér. Na kartičke nebolo napísané koniec platnosti. Tak som nemohol tušiť že poistka je zrušená. Tak to znamená že to bude platiť majiteľ vozidla? a nie ja? ďakujem
neexistuje dovod aby si ty mal platit skodu vyplyvajucu z titulu neuzavretej PZP ...
povinnost uzavriet PZP ma majitel/drzitel, nie sofer/zamestnanec ...
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
misoft Pozri príspevok
V podstate: PZP je platné vždy 1 rok (väčšinou od 1.1. do 31.12.) - teda platnosť "do odvolania" je akási zavádzajúca. PZP sa uzatvára, alebo ukončuje, v žiadnom prípade však nemôže trvať večne - musí sa neustále "obnovovať" (poisťovne v tom prípade posielajú v zákonom stanovenej dobe podmienky a predpis poistného na obdobie 1 roka). Poistník potom v lehote do 6 týždňov môže prepoistiť vozidlo do inej poisťovne, alebo pokračovať.
Pokiaľ zrušili PZP - bude to asi dôsledok nezaplateného PZP. Ruku na srdce - andika333 - platil si riadne platby PZP? Asi nie - inak by svojvoľne PZP nezrušili.

Škodu bude hradiť z vlastného majiteľ vozidla (ako poistník), v prípade, že majiteľ a držiteľ vozidla (ten čo ho používa) sú rozdielné osoby, môže aj držiteľ.
Škoda bude poisťovňou poškodenému nahradená, následne dostaneš "milý" list aj so zloženkou na refundáciu vyplatenej škody.
Dnes už nie je veľa áut,ktorá majú PZP na kalendárny rok,väčšina beží na priebežný a pokiaľ majiteľ nezaplatil poistné v stanovenej lehote,tak poisťovňa poistenie zruší,ale dožaduje sa ešte cca 2-mesačného vyplatenia do vypovedania zmluvy.Pri škodových udalostiach je dobré mať "priateľa na telefóne" pokiaľ nemáte internet v mobile a overiť si na www.skp.sk ,kde má dotyčný uzavreté PZP.Jeden takýto mi ukázal všetko a nakoniec vysvitlo,že poisťovne v snahe udržať si zákazníka posielajú komplet doklady,aj keď poistné nie je zaplatené!Je tam zelená karta,tzv. biela karta (čo je doklad o uzavretí poistky) a šek.Šek zahodí a karty využíva.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať