Zavrieť

Porady

Poraďte s výberom lcd tv

som len človek
Ahojte poraďáci , napíšete mi skúsenosti s vašími lcd televízormi?Nejaký plánujeme kúpiť a nevieme sa rozhodnúť. Mal by byť v cene cca 25.000sk, uhlopriečka cca 81 cm, musí mať digitálny tuner, svietivosť aspoň 1200 ku 1.Ostatné špecifikácie niesú až tak podstatné. Ale len lcd- o plazmu a crt nemám moc záujem. Dopredu díky za skúsenosti
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Dnes som konzultoval LCD versus plazma s kamošom, čo ma plazmu. Vraj jeho kolega vratil LCD, lebo to v tme ťaha oči. Čo tam "ťahá" oči? Je ten obraz z LCD nejaky divny alebo čo?. Ešte mam čas, neponahla to, možno stihnem kupit full HD DVD za rozumnu cenu.
0 0
luptob luptob

luptob je offline (nepripojený) luptob

Ľubomír Pozri príspevok
Ahojte poraďáci.

Plánujem kúpiť LCD TV. Som rozhodnutý pre Smasung 82 cm uhlopriečkou. Momentálne tieto TV sú na trhu najkvalitnejšie. Majú vysoký kontastný pomer /8000 : 1/. Mám informácie z niekoľkých predajní o tomto TV. Vraj je to tak ako s Mercedesmi mi ostatnými značkami. Nedávno som čítal testy LCD TV. 1.Sharp / to bolo pre mňa šok/, 2. Sony Bravia, 3. Samsung. Takže .....


aHOJTE.. Moj prispevok do diskusie..
Ako byvali pracovnik firmy ktora skoncila na bronzovom stupni {dalej len "firma"} Vam chcem povedat len to, ze SHARP ako 1. vyrobca LCD TV na svete ma naskok oproti technologiam "firmy" asi tak 1 resp. 1.5 roka. Z osobnej skusensti viem to , ze sami zamestanci v centrale "firmy" v Juznej Korei maju vsetci doma LCD tv SHARP. LCD-cka korejskej firmy co tyka hlavne FULL HD modelov su na vysokej kvalitativnej urovni. Ale pri HD modeloch by som volil radsej LCD znacky SHARP. Tato kvalita sa odzrkadluje aj v cene, kde su SHARP LCD radovo o niekolko par tisic drahsie.
0 0
Vlado.s Vlado.s

Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

Taký klasický východniar
Vážení poraďáci, dávam do pozornosti túto tému, nakoľko by som potreboval poradiť. V Novembri budem kupovať novú telku. Mám dosť presnú predstavu čo sa parametrov týka, len netuším akú značku.Malo by to byť v duchu: Čo najviac muziky za čo najmenej peňazí. V Preklade, čo najviac funkcii. Zatiaľ čo som surfoval tak mi to vychádza na Samsung. Ten asi ponúka najviac funkcii za tú istú cenu pri tej istej uhlopriečke. Či má niekto iné poznatky? Sem s nimi.

1. Cena do max. 800 Eur
2. Full HD LCD TV 1080p o uhlopriečke 37-39". Nie viac a nie menej. Full pre budúcnosť, kupujem to na najbližších 5-10 rokov.
3. Odozva max. 5 ms
4. Dynamický kontrast min. 50000:1
5. Obraz a obraz + Obraz v obraze
6. Signál do toho pôjde z interného DVB-T alebo DVB-C tunera. Preferujem obidva. Taktiež občas pozriem DVD a bude používaný na prepojenie s Notebookom kvôli filmom a hraniu hier. Samozrejme analog, ale to nie je podstatné. To viem, že analóg bude hrôza.
Pozorovacia vzdialenosť bude 2,5 - 3m, v budúcnosti o trochu viac, preto 37".

Ešte by som poprosil o vysvetlenie:
1. Ktorý parameter udáva rozlíšenie? Veď podľa mňa je pri full HD rozlíšenie tých 1920 x 1080, nie? A na čo a aký má vplyv rozlíšenie?
Alebo záleží na tom v akom rozlíšení ide signál do TV?
2.Farebná hlbka 650 dpi (to je len príklad). Čo presne to znamená? Sýtosť farieb, alebo čo?

Vopred ďakujem za všetky príspevky.

Ešte ma napadlo, nenatrafil som na stránku, kde by bolo zhrnuté napríklad, že Samsung má vo svojích telkách takéto funkcie, Sharp má takéto ... . Dajte prosím link, ak ste na podobnú natrafili.

Ja viem, veľa toho na kope, ale nechcem robiť veľa vlákien.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

odpoved na otazku 1
Ano full hd je 1920x1080 ..... Velmi zjednodusene Full HD ak si to spocitas, tak 1920x1080=2073600 bodov (pixelov) na monitore a ak bues pozerat nas PAL (napr SkyLink) tak 720x576=414720. Ked si tieto 2 vysledky podelis, tak zistis, ze sa to =5. To znamena 5x nekvalitnejsi vysledok na monitore, cize co mas na Full HD v piatich pixeloch to budes mat v PAL na jednom...... Viac pozri wiki http://cs.wikipedia.org/wiki/High-definition_television
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

Ešte ma napadlo, nenatrafil som na stránku, kde by bolo zhrnuté napríklad, že Samsung má vo svojích telkách takéto funkcie, Sharp má takéto ... . Dajte prosím link, ak ste na podobnú natrafili.

Na také niečo som ešte nenarazil, ale ak chceš tak sleduj stránky www.avmania.cz alebo www.tvfreak.cz, inak dosť odborné časopisy na HD čo dostať sú HDworld alebo Stereo a Video, je tam toho dosť popísané.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

Vlado.s Pozri príspevok
Vážení poraďáci, dávam do pozornosti túto tému, nakoľko by som potreboval poradiť. V Novembri budem kupovať novú telku. Mám dosť presnú predstavu čo sa parametrov týka, len netuším akú značku.Malo by to byť v duchu: Čo najviac muziky za čo najmenej peňazí. V Preklade, čo najviac funkcii. Zatiaľ čo som surfoval tak mi to vychádza na Samsung. Ten asi ponúka najviac funkcii za tú istú cenu pri tej istej uhlopriečke. Či má niekto iné poznatky? Sem s nimi.

1. Cena do max. 800 Eur
2. Full HD LCD TV 1080p o uhlopriečke 37-39". Nie viac a nie menej. Full pre budúcnosť, kupujem to na najbližších 5-10 rokov.
3. Odozva max. 5 ms
4. Dynamický kontrast min. 50000:1
5. Obraz a obraz + Obraz v obraze
6. Signál do toho pôjde z interného DVB-T alebo DVB-C tunera. Preferujem obidva. Taktiež občas pozriem DVD a bude používaný na prepojenie s Notebookom kvôli filmom a hraniu hier. Samozrejme analog, ale to nie je podstatné. To viem, že analóg bude hrôza.
Pozorovacia vzdialenosť bude 2,5 - 3m, v budúcnosti o trochu viac, preto 37".

Ešte by som poprosil o vysvetlenie:
1. Ktorý parameter udáva rozlíšenie? Veď podľa mňa je pri full HD rozlíšenie tých 1920 x 1080, nie? A na čo a aký má vplyv rozlíšenie?
Alebo záleží na tom v akom rozlíšení ide signál do TV?
2.Farebná hlbka 650 dpi (to je len príklad). Čo presne to znamená? Sýtosť farieb, alebo čo?

Vopred ďakujem za všetky príspevky.

Ešte ma napadlo, nenatrafil som na stránku, kde by bolo zhrnuté napríklad, že Samsung má vo svojích telkách takéto funkcie, Sharp má takéto ... . Dajte prosím link, ak ste na podobnú natrafili.

Ja viem, veľa toho na kope, ale nechcem robiť veľa vlákien.
...inak podľa tvojich požiadavok na LCD telku ti doporučujem Samsung LE32A756R1F, síce len 82cm uhlopriečka ale v pohode telka do 800€.
0 0
Vlado.s Vlado.s

Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

Taký klasický východniar
Ďakujem za príspevky. Už som sa blížil výberom k Samsungu, lebo fakt vyzerá, že u nich dostane človek najviac muziky za najmenej peňazí, no keď som to spomenul manželke, jej reakcia bola: "Samsung??????? To nemyslíš vážne?" Tak som bol späť na začiatku.
Tým pádom som vylúčil i LG, tiež o nej nechce ani počuť. Panasonic je predražený, Sony funkciami priemerný. A tak som sa dostal k Philipsu. Značka sa pozdáva i manželke, čo je polovica úspechu. Čo sa týka množstva funkcii v porovnaní Samsung:Philips je to 10:9. Cena za 37" je, bez terajšej 100Eur akcie Samsungu, rovnaká. Aj tak ju nestihnem, lebo budem kupovať pred Vianocami. Ale je veľmi pravdepodobné, že bude iná akcia.
Tak po takejto redukcii som sa dostal k http://www.consumer.philips.com/cons...+37PFL8404H-12

Som pre tento TV rozhodnutý na 90%. Samozrejme idem surfovať ďalej, ale zatial som nič extrémne negatívna nenašiel, tak uvidíme.

Ak by ste niekto mali tento TV, dajte vedieť ako ste spokojní, či Vám niečo vadí... . Vopred Ďakujem.
0 0
Vlado.s Vlado.s

Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

Taký klasický východniar
Našiel som rozdiely v tom Ambilight ktorý je v Philipsoch tak to sem dávam aj pre ostatných, lebo sa to dá dosť ťažko nájsť. Je to v Angličtine, ale ak to niekomu vadí, stačí povedať.

Do you know that Ambilight technology comes in many version? Most of the LCD TVs do not state what kind of Ambilight technology they are using.

Ambilight Mono or Ambilight 1 - same light effect at right and left, no light effect at top and bottom


Ambilight Stereo or Ambilight 2 - right and left have different light effect, no light effect at top and bottom

Ambilight Surround or Ambilight 3 - right, left and top have different lighting effects, bottom has no effect

Ambilight Full Surround or Ambilight 4 - right, left, top and bottom have different effects

Ambilight Spectra - the most powerful Ambilight technology developed by Phillips. But, the problem is... I can't see much difference.
0 0
kvalitar kvalitar

kvalitar je offline (nepripojený) kvalitar

Fero11 Pozri príspevok
odpoved na otazku 1
Ano full hd je 1920x1080 ..... Velmi zjednodusene Full HD ak si to spocitas, tak 1920x1080=2073600 bodov (pixelov) na monitore a ak bues pozerat nas PAL (napr SkyLink) tak 720x576=414720. Ked si tieto 2 vysledky podelis, tak zistis, ze sa to =5. To znamena 5x nekvalitnejsi vysledok na monitore, cize co mas na Full HD v piatich pixeloch to budes mat v PAL na jednom...... Viac pozri wiki http://cs.wikipedia.org/wiki/High-definition_television
No mne ma yajtra prist Samsung LE40B651 lepsi som nenasiel a to som dost surfoval co a akz TV.

Ale k veci yaujali ma tvoje pixeli. Vsade na forach davam jednoduchu otazku na ktoru mi nikto nevie odpovedat. Aky resp. od koho TV signal prijmat aby som dosiahol najkvalitnejsi obraz. Mam natihnute kable od SATRO,UPC, PEEM (IPTV), a nebranim sa ani satelitu so SKYlink kartou. Vie mi niekto povedat od koho budem mat najkvalitnejsi prijem aby mi taka draha telka nestala v obyvacke len tak? DAKUJEM
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Co sa tyka rozlisenia vsetci poskytovatelia TV (nie HD) "posielaju! rozlisenie to iste,,, napr STV1 bude mat vzdy rozlisenie PAL (720 bodov x 576 riadkov)..
Rozdiel je akurat v tom aký je dátový tok (bitrate),,, čím vyšší tým lepší (:-)) to znamená priepustnoť dát alebo inak povedané koľko dát prjímate za sekundu..
Pri pomalom internete je bitrate nizky a obraz sa javí ako rozkockovaný lebo sa nestihnú preniest vsetky data od poskytovatela vo vacsine pripadoch "prehravace" tento obraz prehaju ale napr. futbalova lopta sa sklada zo styroch kociek a pri odkpopnuti je za nou dvojmetrova biela ciara...
Vpodstate sa neda exaxtne povedat aky bitrate staci,,, lebo zalezi aj od pouziteho "kodeku" teda akym komprimacnym suborom boli data "zbalene"...
ci je to mpeg2, mpeg4, alebo h.265... pri vytvarani kodekov sa hlada cesta co najmensieho objemu dat pri co najvyssej pouzitelnej kvatlite,,,
btw: nekomprimovany celovecerny fiml (cca1:30h) ma 260GB...
Je to sice technicky najvyssia kavlita ale technicky zatial nieje mozne distribuovat dake giganticke mnozstvo dat k divakom...
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Vlado.s Pozri príspevok
Ešte by som poprosil o vysvetlenie:
1. Ktorý parameter udáva rozlíšenie? Veď podľa mňa je pri full HD rozlíšenie tých 1920 x 1080, nie? A na čo a aký má vplyv rozlíšenie?
Alebo záleží na tom v akom rozlíšení ide signál do TV?
2.Farebná hlbka 650 dpi (to je len príklad). Čo presne to znamená? Sýtosť farieb, alebo čo?
ad1: ano full DH ma rozlisenie 1920x1080, HD ready ma 1280x720, PAL ma spominanych 720x576... (btw: ak su kupite LCD alebo plazmu a budu sa vam zdat ty herci skaredy to neje preto zeby ste mali zly prijem na tv ale preto ze vidite viac detajlov ako na starej CRT tv )
ad2: Farebná hĺbka obrázku je určená počtom farieb, ktoré je možné v obrázku uplatniť. Každý bod obrázku je daný hodnotou, v ktorej je zakódovaná farba. Údaje sú vyjadrené v bitoch, napr. pre farebnú hĺbku s názvom TrueColor je každý bod reprezentovaný 24 bitovou hodnotou, teda každá zložka RGB (R- červená, G-zelená, B-modrá) obsahuje 256 odtieňov. Toto je paleta, pri ktorej už ľudské oko nie je schopné zaregistrovať prípadné vylepšenie. neudáva sa v DPI ale v bitoch...

Dots per inch (DPI, dpi) alebo počet bodov na palec je merná jednotka rozlíšenia používaná v počítačovej technike na vyjadrenie presnosti vstupných a výstupných zariadení napr. obrazoviek, skenerov, tlačiarní. Udáva počet vytlačiteľných (zobraziteľných, rozlíšiteľných) bodov (pixelov) v jednom riadku na jednotku dĺžky jeden palec (inch) čo je cca. 2.54 cm. V skutočnosti majú zariadenia dvojaké rozlíšenia - v horizontálnom a vertikálnom smere. Ak je uvedená len jedna hodnota dpi, je tým myslené rovnaké dpi v oboch smeroch čiže 300 dpi = 300x300 dpi. Ak sa hodnoty dpi zariadenia v horizontálnom a vertikálnom smere líšia, udáva sa dpi ako násobok napr. 600x1200 dpi.

0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

kvalitar Pozri príspevok
No mne ma yajtra prist Samsung LE40B651 lepsi som nenasiel a to som dost surfoval co a akz TV.

Ale k veci yaujali ma tvoje pixeli. Vsade na forach davam jednoduchu otazku na ktoru mi nikto nevie odpovedat. Aky resp. od koho TV signal prijmat aby som dosiahol najkvalitnejsi obraz. Mam natihnute kable od SATRO,UPC, PEEM (IPTV), a nebranim sa ani satelitu so SKYlink kartou. Vie mi niekto povedat od koho budem mat najkvalitnejsi prijem aby mi taka draha telka nestala v obyvacke len tak? DAKUJEM
Najkvalitnejsie na tom vyzneje video v rozliseni HD, tam uvidis moderatoke aj fuzy ktore si zabudla depilovat Nepoznam aky signal dodava satro ani upc(kablovka). Poznam len signal cez satelit.
UPC je asi najhorsie, este maju k tomu aj nejake blbe rozlisenie.
Ale zato maju na kazdom programe EPG na niekolko dni dopredu a ku kazdemu programu celkom slusny opis. Takmer na kazdom programe teletext
(Ja mam TV plazma panasonic viera 107cm (nechce sa mi ist pozerat na typove cislo )), ale na tom TV to celkom ujde.
DIGI je o nieco lepsie rozlisenie maju 704x576 ale castejsie zaseky vypadky, kdezto u upc asi vypadok, alebo zasek nehrozi.
Velmi biedne EPG a len na par programoch opis ziadny, alebo velmi biedny.
SKY LINK/CS LINKKonecne normalne rozlisenie 720x576 najvissi bit rate, ziadne vypadky, perfektny EPG, vsade teletext. U mna asi vyhrava tento provider.
Nevidel som upc na LCD FULL HD, ale co som cital, tak ze je to pekna prasarna, na FULL HD by z tychto providerov mohol vyzniet najlepsie sky link, zavisi to hlavne od VBR (variable bit rate), cim vyssi, tym lepsi.
Ak mas zaujem, mozem to zajtra zmerat a dam ti vediet
0 0
kvalitar kvalitar

kvalitar je offline (nepripojený) kvalitar

Ahoj, ja som rozhodnuty pre ten Skylink dlhsie ale stale ma nikto nepresvedcil. No skus zmerat (aj ked neviem co to je ) Pocuj ak sa vyznas trocha do satelitov vedel by si mi aj poradit nejaku zostavu co vsetko potrebujem? (nieco konkretne typ znacka...)
velka vdaka
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
kvalitar ak si rozhodnuty pre skylink tak momentalne je za velmi dobru cenu (cca 240€) Topfield HF 7700 HSCI (s moznostou prerobenia na PVR(len flasnut novy firmware)) alebo
Dreambox DM-800HD PVR (ma moznost menit tunery DVBT-S/T/C) za 439,00 € respektive Topfield TF 7710PVR (ma dva tunery) HD+ 250 GB disk za 499,00 €.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

kvalitar Pozri príspevok
Ahoj, ja som rozhodnuty pre ten Skylink dlhsie ale stale ma nikto nepresvedcil. No skus zmerat (aj ked neviem co to je ) Pocuj ak sa vyznas trocha do satelitov vedel by si mi aj poradit nejaku zostavu co vsetko potrebujem? (nieco konkretne typ znacka...)
velka vdaka
pozri PM
0 0
kvetinka kvetinka

kvetinka je offline (nepripojený) kvetinka

Vidím, že už dlhšie tu nikto neprispieval, ale našiel som tu dobré odpevede. Tak sa pokúsim niečo spýtať... Viem mi niekto poradiť s funkciou PIP?

Chcem si kúpiť LCD s touto funkciou, ale mám len kábel v paneláku - takže 1x analóg (koaxiál). Chcem vedieť sledovať súčasne dva obrazy z antény. Mnohé televízory majú písané, že majú PIP, ale v poznámke je potom že len 1-tunerový. Ako to môže fungovať?? Ak mi jeden tuner naladí napr. JOJ ako môžem v druhom okne pozerať Markízu... Ak to nedokáže, načo je potom taký PIP vlastne?

Ďakujem za vysvetlenie
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

V analogu sa moze konat pip len s dvoma tunermy. V digitale sa teoreticky moze konat aj viacnasobny PiP na jednom tunery, je to ale podmienene tym, ze vsetky pidy su na jednej frevencii (transpondery, alebo u DVB-T sa tomu hovori multiplex). Samozrejme je ich mozne vsetky aj zaznamenavat.
V analogu to nieje mozne, pretoze na jednej frekv. sa moze prenasat len jeden kanal (cize pri analogu moze byt pip len s dvoma tunermy).
Toto co pises, ze v poznamke je len 1-tunerovy pip, je zrejme uvedene pre DVB-T tuner, ale tento nema s kablovkou nic spolocne. Ak by si pouzival DVB-T, tak by ti PiP fungoval

Len pre zaujmavost, prikladam screenshot, ako mi to napr. ide v PC s DVB-S2 kartou (jednotuner).
Nikdy som PiP nevyuzival, toto som dnes skusil prvy krat a bol som celkom prekvapeny, ze stabilita je celkom dobra, CPU pri styroch kanaloch je na 25% (ale pouzivam HW akceleraciu na lacnej radeon HD4550) a pamat nebere ani 1GB
Naposledy upravil Fero11 : 22.11.10 at 13:10
pip.jpg  
0 0
tvr25 tvr25

tvr25 je offline (nepripojený) tvr25

Prečítal som si to celé, je to dosť poučné, ale ja som stará škola. Pre tých čo majú málo peňazí a chcú mať za nich veľa muziky a plánujú si kúpiť novú TV, tak odporúčam plazmu. Prečo nie? Za krásne prachy sa dajú kúpiť napríklad 50 palcové Samsungy. Za 500 euro, možno už aj menej. A plazma aj keď má vyšší odber, čo v dnešnej dobe snáď nikoho netrápi tých 7 halierov naviac na hodinu spálených oproti LCD, tak na plazme sú verné farby. Na plazme je čierna vždy čiernou farbou, nie ako na LED alebo LCD. Čo sa týka rozlíšenia pri HD príjme, tak sa skúsme baviť o napríklad nemeckých programoch, čo taká BRAVA HD, alebo ANIXE HD? Tam to rozlíšenie bude asi vyššie ako sa tu písalo a môže to mať každý užívateľ zadarmo už dnes. Stačí mať satelit, s motorom alebo bez. Čiže starú telku môžete zahodiť ako dedo v tomt videu http://www.solideurope.sk/news.php?readmore=267 a hor sa kúpiť novú a poriadnu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať